Valmieras Ziņas

Aizvadīta RSU Jauno Mediķu akadēmijas pirmā šīs sezonas nodarbība mikrobioloģijā

Lasīšanas laiks: < 1 min

Vai esi kādreiz redzējis baktērijas mikroskopā pats ar savām acīm? Mediķu skolas dalībniekiem trešdien bija īpaša iespēja ne tikai saskatīt, bet arī sagatavot preparātus darbam. Lai gan šoreiz bija rekordliels aktīvistu skaits (ap 70), darba vietas pietika visiem.

Pašas nodarbības sākumā tikāmies ar RSU medicīnas fakultātes prodekānu I.Skadiņu, iepazināmies ar turpmākā gada plānu, nodarbībām un noslēgumu, kad sacentīsies par klausīgākā un centīgākā Mediķu akadēmijas dalībnieka titulu, kā arī iegūs balvas. Vēlāk devāmies pa klasēm, lai sāktu darbu. Ietērpāmies un sajutāmies kā īsti ārsti, aši uzzinot secību, kas jādara, sākām veikt. Lai spētu saskatīt baktērijas, uz preparāta vispirms bija jāuzpilina šķīdums, kurā novietos baktērijas, jāizsmērē pa visu stikliņu un jānožāvē. Pēc tam uzlejot virsū krāsu, atkal bija jāļauj nožūt un jāapdedzina. Kāds ieraudzīja mazu sirsniņu mikroskopā, kāds vienkārši veidojumus, bet visforšākais, ka tika dota iespēja arī uzzināt, kādas baktērijas katram ir mutē – sagatavojot preparātu, šoreiz nācās izmantot melno krāsošanas metodi, kad nokrāso lauku apkārt. Bija ļoti interesanti un noderīgi, jo nācās pašiem darboties, nevis tikai klausīties teorētisko pusi.

Uz tikšanos nākamajā mediķu skolas nodarbībā jau drīzumā!

Aktuālais jautājums

Vai 2026. gada ziema un aukstums tev sagādāja kādas problēmas ar apkuri vai ūdensapgādes pakalpojumiem?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Uzņēmums SIA "7House" veic iekštelpu apdares darbus un cita veida būvniecības pakalpojumus. Aicinām mūsu komandai pievienoties: Apdares darbu speciālistiem/-ēm Prasības kandidātiem: Priekšzināšanas: špaktelēšanā un apmetuma uzklāšanas darbos; B kategorijas autovadītāja apliecību (vēlams); Lietot drošības iekārtas būvniecībā; Bez kaitīgiem ieradumiem; Atbildības sajūta un precizitāte; Spēja veikt fizisku darbu; Vēlme strādāt. Pienākumi kandidātiem: Aprēķināt nepieciešamos būvmateriālus; Apstrādāt ienākošos celtniecības materiālus; Griezt elastīgos grīdas seguma materiālus; Ieklāt jumta seguma ruļļveida materiālus; Ievērot būvniecības darbu termiņu; Izveidot būvlaukuma pagaidu infrastruktūru; Klāt elastīgās grīdas flīzes; Koordinēt būvniecības procesu; Lasīt standartizētus rasējumus; Pasūtīt celtniecības materiālus; Sagatavot būvlaukumu; Sagatavot virsmu krāsošanai; Strādāt celtniecības brigādē; Uzstādīt būvniecības profilus; Uzstādīt lamināta grīdas segumu; Uzņēmums nodrošina: Patstāvīgu darbu- darbs visa gada garumā; Apmācības pieredzējušu kolēģu komandā; Savlaicīgu un konkurētspējīgu atalgojumu, atalgojums pirms nodokļu nomaksas 1400 EUR; Algas kāpums atkarīgs no darbinieka vēlmes strādāt, atbildības sajūtas, darba pieredzes. Piemaksas atbilstoši individuāliem darba rezultātiem, vēlmei strādāt un pierādīt sevi. Interesentus lūdzam zvanīt uz tālruni: 27272857 vai sūtīt CV uz e-pastu: info@7house.lv. Profesija: ĒKU CELTNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Voldemāra Baloža iela 20, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 3 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-05-07 Darba sākšanas datums: 2026-04-07 Kontaktpersona: Liene Millere Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Uzņēmums SIA "7House" veic iekštelpu apdares darbus un cita veida būvniecības pakalpojumus. Aicinām mūsu komandai pievienoties: Palīgstrādnieku/-ci ar iemaņām būvniecības darbos Prasības kandidātiem: Priekšzināšanas un izpratne par būvniecības darbu; B kategorijas autovadītāja apliecība ( vēlams) ; Bez kaitīgiem ieradumiem; Atbildības sajūta un precizitāte; Spēja veikt fizisku darbu; Vēlme strādāt. Galvenie darba pienākumi: Izpildīt vienkāršus būvdarbus un palīgdarbus izmantojot noteiktas darba metodes un materiālus, lietojot roku darbu un fizisko spēku, iepriekš sagatavotus instrumentus un mehānismus. Visu veidu iekšdarbu veikšana (sākot no demontāžas līdz apdares pabeigšanai). Ģipškartona konstrukciju montāža (sienas, griesti, starpsienas). Sagatavošanas darbi un krāsošana (špaktelēšana, slīpēšana, gruntēšana, krāsošana). Grīdas segumu ieklāšana (lamināts, parkets u.c.). Citu apdares darbu veikšana pēc nepieciešamības. Uzņēmums nodrošina: Patstāvīgu darbu Vidzemē - darbs visa gada garumā; Apmācības pieredzējušu kolēģu komandā; Savlaicīgu un konkurētspējīgu atalgojumu, atalgojums pirms nodokļu nomaksas 1050 EUR; Algas kāpums atkarīgs no darbinieka vēlmes strādāt, atbildības sajūtas, darba pieredzes. Piemaksas atbilstoši individuāliem darba rezultātiem, vēlmei strādāt un pierādīt sevi. Interesentus lūdzam zvanīt uz t. 27272857vai sūtīt CV uz e-pastu: info@7house.lv Profesija: BŪVSTRĀDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Voldemāra Baloža iela 20, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 3 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-05-07 Darba sākšanas datums: 2026-04-07 Kontaktpersona: Liene Millere Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri