Valmieras Ziņas

4 galvenie atskaites punkti jauna velosipēda izvēlē

Lasīšanas laiks: 3 min

Vēsajām gaisa masām atkāpjoties, uz ielām pamazām atgriežas arvien vairāk un vairāk velobraucēju, kas nemaz nav tik pārsteidzoši, apzinoties ieguvumus, ko cilvēka fiziskajai un emocionālajai labsajūtai spēj sniegt regulāri izbraucieni ar divriteni. Velosipēdi bez šaubām ir arī viens no ‘’zaļākajiem’’ pārvietošanās veidiem, kas ir ne mazāk pievilcīgs faktors kā pilsētnieku, tā mazāk apdzīvoto teritoriju iedzīvotāju acīs.

Taču, kā nekļūdīgi izvēlēties sev piemērotāko divriteni? Jūsu ērtībai esam apkopojuši četrus galvenos atskaites punktus jauna velosipēda izvēlē.

Velosipēda veids

Pirmais solis ceļā uz īstā divriteņa iegādi ir sev piemērotākā velosipēda tipa noteikšana. Velosipēdi galvenokārt iedalās pilsētas, kalnu, tūrisma un modernajos hibrīdvelosipēdos. Kā saprast, kurš no šiem velosipēdu tipiem būs vispiemērotākais variants tieši Jums?

Lai atbildētu uz šo jautājumu, jāķeras pie savas apkārtējās vides analizēšanas. Proti, ja esat pārsvarā plānojis pārvietoties pilsētas robežās, kas nozīmē, ka lielākoties brauksiet pa asfaltētiem un samērā līdzeniem ceļiem, priekšroka jādod urbānajam pilsētas velosipēdam.

Savukārt pārvietošanās vajadzībām kalnainos apvidos (meža ceļi, sporta trases) labāk apbruņoties ar ko jaudīgāku, proti, kalnu velosipēdu.

Kas attiecas uz tūrisma divriteņiem, šie velosipēdi būs vairāk piemēroti velotūrisma entuziastiem – tie spēs efektīvi pārvietoties kā pa asfaltu, tā grumbuļainām lauku taciņām vienlaikus nodrošinot pietiekamu ērtības līmeni. Taču mūsdienīgie hibrīdvelosipēdi, kurus dažreiz mēdz dēvēt arī par krosa velosipēdiem, tiek uzskatīti par vienkāršāku kalnu velosipēdu versiju – tie lieliski manevrē uz cietām virsmām, taču pietiekoši labi izbrauks arī salīdzinoši nevienmērīgākas meža taciņas.

Divriteņa rāmja izmērs

Pēc piemērotākā riteņa tipa noteikšanas, jāsāk domāt par velosipēda rāmja atbilstību Jūsu augumam. Princips, pēc kura būtu ieteicams vadīties šajā velosipēda izvēles posmā, ir gaužām vienkāršs – jo garāks ir pats braucējs, jo lielāks velosipēda rāmja izmērs būs nepieciešams.

Lai gan divriteņu rāmju izmēri nereti mēdz atšķirties atkarībā no katra ražotāja īpatnībām, der iegaumēt sekojošos parametrus:

  • 15 līdz 17 collu rāmis būs piemērots braucējam augumā no 160 līdz 170 cm;
  • 17 līdz 19 collu rāmis būs piemērots braucējam augumā no 170 līdz 180 cm;
  • 19 līdz 21 collas rāmis būs piemērots braucējam augumā no 180 līdz 188 cm.

Riteņu diametrs

Velosipēda izvēle neapšaubāmi ir gana laikietilpīgs process, jo papildu divriteņa tipa un rāmja izmēra analīzei, noteikti jāpadomā arī par velosipēda riteņu diametru. Jo biezākas un platākas būs velosipēda riepas, jo vieglāk ar to būs pārvarēt augstākas sarežģītības maršrutus.

Pieaugušo braucēju vajadzībām par optimālo velosipēda riteņu diametru tiek uzskatīts mērījums no 27 līdz 29 collām, kurā būtu silti ieteicams iekļauties, ja riteņbraukšanai esat nolēmis pieiet nopietni.

Pārnesumu skaits

Visbeidzot nedrīkst aizmirst arī par izvēlētā velosipēda pārnesumu skaitu. Pilsētas velosipēdi visbiežāk ir aprīkoti ar 6 līdz 11 ātrumiem, taču ir arī tādi modeļi, kuriem ir tikai 1 ātruma opcija, kas ir pilnīgi pietiekoši, ņemot vērā faktu, ka tie ir domāti braukšanai pa asfaltētām un viegli pārvaramām virsmām.

Taču, dodoties kalnos un izbraukājot dažnedažādus bezceļus, ar to vien būs par maz. Tāpēc, iegādājoties kalnu velosipēdu, paturiet prātā, ka tam jābūt aprīkotam ar vismaz 16 ātruma pārnesumiem.

Velosipēdi visai ģimenei internetā

Vasara jau teju tepat aiz stūra, taču Jums vēl joprojām nav sava velosipēda? Interneta veikals 220.lv piedāvā iegādāties velosipēdus visai ģimenei – sākot no pašiem mazākajiem braukt gribētājiem, līdz pat velo entuziastiem, kas sasnieguši cienījamo senioru vecumu.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā jūs ietekmējis energoresursu cenu kāpums?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valodu skola SIA "VALODU MAPE" aicina pievienoties savam kolektīvam PROJEKTU ASISTENTI/-TU. Valodu Mape ir valodu skola Valmierā ar vairāk kā 15 gadu pieredzi valodu apmācībās un izglītības projektu un programmu izstrādē pieaugušajiem, bērniem un jauniešiem, piedāvājot arī tulkošanas pakalpojumus, e-konsultācijas, un organizējot kultūras un izglītojošus pasākumus. Galvenie darba pienākumi: pieteikumu pieņemšana un apstrāde; asistēt projekta vadītājam projektu pieteikumu sagatavošanā un projektu realizēšanā ErasmusPlus, valsts un pašvaldību projektos; projektu publicitātes un reklāmas pasākumu plānošana; biroja administrācijas pienākumu izpilde (nodrošināt informācijas apmaiņu un dokumentu apriti, atbildēt uz ienākošajiem telefona zvaniem, e-pastiem, uzturēt kontaktus ar organizācijas klientiem). No darbinieka sagaidām: augstu atbildību un labas komunikācijas prasmes; labas angļu valodas zināšanas, pedagoģiskā izglītība un datorprogrammu lietošanas prasmes uzskatīsim par priekšrocību. Mēs piedāvājam: pieredzi starptautiskos projektos, tai skaitā pieredzes apmaiņu ārzemēs; tehnisko un materiālo atbalstu uzdevumu veikšanā; darbu atsaucīgu un profesionālu kolēģu komandā; elastīgu darba laiku; darbu Valmieras centrā; pilnas vai pusslodzes darbu, iespēja apvienot darbu ar studijām; darba samaksu sākot no 5 EUR stundā (Bruto), atmaksāti darba braucieni uz ārzemēm un izaugsmes iespējas. Tavu CV un motivācijas vēstuli gaidīsim uz e-pastu info@valodumape.lv. Profesija: PROJEKTU ASISTENTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Lilijas iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-15 Darba sākšanas datums: 2022-02-15 Kontaktpersona: Pieteikuma vēstuli un CV sūtīt uz e-pastu info@valodumape.lv, t. 26438415.

Valodu skola SIA "VALODU MAPE" aicina pievienoties savam kolektīvam PROJEKTU VADĪTĀJU. Valodu Mape ir valodu skola Valmierā ar vairāk kā 15 gadu pieredzi valodu apmācībās un izglītības projektu un programmu izstrādē pieaugušajiem, bērniem un jauniešiem, piedāvājot arī tulkošanas pakalpojumus, e-konsultācijas, un organizējot kultūras un izglītojošus pasākumus. Galvenie darba pienākumi: projektu pieteikumu gatavošana ErasmusPlus, valsts un pašvaldību projektos; projektu realizēšana (nodrošināt informācijas apmaiņu un dokumentu apriti, atbildēt uz e-pastiem, uzturēt kontaktus ar projektu partneriem); projektu rezultātu izstrāde; projektu aktivitāšu organizēšana; projektu publicitātes un reklāmas pasākumu plānošana; dalība projektu braucienos uz ārzemēm; No darbinieka sagaidām: labas angļu valodas zināšanas; augstu atbildības sajūtu un punktualitāti; prasmi strādāt individuāli un komandā; labas datorprasmes, radošu un mūsdienīgu pieeju uzdevumu veikšanā; vēlama pieredze pedagoga darbā un ERASMUS+ projektos. Mēs piedāvājam: pieredzi starptautiskos projektos, tai skaitā pieredzes apmaiņu ārzemēs; tehnisko un materiālo atbalstu uzdevumu veikšanā; darbu atsaucīgu un profesionālu kolēģu komandā; elastīgu darba laiku; darbu Valmieras centrā; pilnas vai pusslodzes darbu, kuru iespējams veikt attālināti un apvienot ar studijām; darba samaksu sākot no 7 EUR stundā (Bruto), atmaksāti darba braucieni uz ārzemēm un izaugsmes iespējas. Tavu CV un motivācijas vēstuli gaidīsim uz e-pastu info@valodumape.lv. Profesija: PROJEKTA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Lilijas iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-15 Darba sākšanas datums: 2022-02-15 Kontaktpersona: Pieteikuma vēstuli un CV sūtīt uz e-pastu info@valodumape.lv, t. 26438415.

Valmieras tehnikums aicina darbā APKOPĒJU (uz darbinieka prombūtnes laiku) Piedāvājam: 1 darba slodzi 5 darba dienas nedēļā Stabilu atalgojumu (500 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas) Teicamus darba apstākļus atbalstošā kolektīvā Prasības pretendentam: Pamatizglītība Prasme strādāt kārtīgi, kvalitatīvi un ar atbildības sajūtu Prasme strādāt ar telpu uzkopšanas līdzekļiem un darbarīkiem Atbilstība Ministru kabineta noteikumu Nr.662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” 104.punktam Iespēja uzsākt darbu nekavējoties Tālrunis informācijai: Personāla speciāliste Guna Čečiņa 22020228. CV un izglītību apliecinošu dokumenta kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv ar norādi “Apkopēja vakancei” līdz 2022.gada 31.janvārim plkst.16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: APKOPĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-31 Kontaktpersona: CV un izgl.apliec.dok.kopijas ar vakances norādi sūtīt uz personals@valmierastehnikums.lv Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Mūsu partneri