Valmieras Ziņas

Ziemas peldētāji Valmieras novadā

Lasīšanas laiks: 3 min

Kādam tas ir sports, kādam brīvā laika pavadīšana, citam sevis pārvarēšana un pierādīšana, vēl kādam vienkārši veselīgs dzīvesveids! Katram ir savs mērķis un motivācija, kāpēc tas tiek darīts, taču vienā vārdā viņus visus mēdz dēvēt par „roņiem” jeb ziemas peldētājiem. Tiem sezona oficiāli tiek atklāta oktobra pirmajā svētdienā, bet slēgta marta pēdējā svētdienā.

Latvijā oficiāli reģistrēti ir 10 ziemas peldētāju klubi, kuri apvieno peldētājus no dažādām pilsētām un apdzīvotām vietām. Tāpat ir arī daudz individuālo entuziastu, kuri apvienojušies lokālās grupās. Pēc novērojumiem populārākajās peldvietās un aktivitātēm sociālajos tīklos, ir redzams, ka aukstuma peldes ir iecienījuši arvien vairāk cilvēku arī mūsu pusē – Valmieras novadā. Kā arī daudzi labprāt uzsāktu rūdīšanos, taču pietrūkst domubiedru atbalsts. Latvijas ziemeļos un Valmieras novadā vēl nav izveidots neviens oficiāls klubs, kas apvienotu entuziastus ar kopīgām interesēm par rūdīšanos un ziemas peldēšanu.

Neliels atskats uz iepriekš organizētajām aktivitātēm mūsu pusē: 2018. gadā Burtniekos notika pirmais ziemas peldēšanas seminārs un pelde Burtnieku ezerā, kurā piedalījās arī pieredzes bagāti rūdīšanās un ziemas peldēšanas lietpratēji no biedrības „Latvijas ronis”. Pasākuma mērķis bija dalīties ieteikumos un popularizēt šo ziemas sporta veidu Vidzemē. Lai gan atsaucība nebija ļoti liela, tas tomēr veicināja cilvēku interesi par šo procesu.

Jau nākamajā gadā tika organizēts festivāls „Burtnieka ezera ronis 2019”, kurā piedalījās jau divtik lielāks interesentu skaits kā pirmajā seminārā. Starp dalībniekiem bija arī tie, kas iepriekš visu vēroja no krasta, siltās šallēs satinušies, un prātoja, kā to vispār var izdarīt? Taču, kad vēlme pamēģināt ņem virsroku pār satraukumu, daudzi no tiem saprot šīs rūdīšanās nodarbes pozitīvo ietekmi uz organismu un turpina to darīt. Šajā pasākumā jau tika izveidots āliņģis, lai dalībnieki varētu ne tikai iegremdēties, bet arī piedalīties sacensībās 25 metru peldējumā, cīnoties par godalgotām vietām vīriešu un sieviešu konkurencē.

2020. gadā tika nomainīta pasākuma norises vieta, sacensības organizējot Smiltenē, Tepera ezerā, kurā piedalījās jau vairāk nekā 70 dalībnieku no Latvijas klubiem, gan individuālie rūdīšanās lietpratēji. 2021. gada sākumā pielāgojoties situācijai pasaulē un valstī, pasākuma organizēšana tika atcelta. Taču mērķis ir pasākumu atjaunot atgriezties sākotnējā vietā – Burtnieku ezerā vai kādā citā ūdens tilpnē Valmieras novadā. Pulcējot unikālās un popularitātē augošās aktivitātes piekritējus, interesentus un potenciālos izmēģinātājus, kā arī izaicināt vienam otru sacensībās – 25 metru un 50 metru peldēšanā.

Līdz tam ir mērķis apzināt ziemas peldētājus visā Valmieras novadā, kuri pievērsušies rūdīšanās procesam un iecienījuši ziemas peldēšanu. Aptaujas un ziemas peldēšanas entuziastu apvienošanas mērķis:

  1. Apvienot ziemas peldēšanas domubiedrus Valmieras novadā;
  2. Veidot Valmieras novada ziemas peldētāju statistiku;
  3. Oficiāla kluba veidošana Valmieras novada ziemas peldētājiem;
  4. Organizēt ziemas peldēšanas pasākumus un sacensības, piedalīties citu klubu organizētajos pasākumos;
  5. Rīkot un piedalīties ziemas peldēšanas izaicinājumā no 2021.g. decembra līdz 2022.g. februārim peldot dažādās oficiālās ūdenstilpnēs Valmieras novadā. Publicējot aktivitātes sociālajos tīklos, izmantojot mērķbirku #ziemaspeldētājiValmierasnovadā
  6. Izveidot Valmieras novada ziemas peldētāju apvienoto video sveicienu svētkos.

 

Interesentiem, lūgums, aizpildīt šo aptaujas anketu:

https://docs.google.com/forms/d/1RFqK2DNVzAHz5o-SmcEkKkPFOFeagLtuVjPozeaFais/edit

 

Atskats uz iepriekšējo gadu pasākumiem medijos:

Ziemas peldēšanas seminārs Burtniekos (2018): https://www.eliesma.lv/ronu-pelde-burtnieka

„Burtnieka ezera ronis” (2019): https://www.eliesma.lv/burtnieka-ezera-ronis-2019

https://www.valmieraszinas.lv/foto-festivals-burtnieka-ezera-ronis-2019/

https://www.youtube.com/watch?v=GAvyRqyTlSg

„Tepera ezera ronis” (2020): https://he-il.facebook.com/retv.lv/videos/1043013222749571/

 

Saziņai, ieteikumiem un sadarbībai:

Elīna Karlivāne

E-pasts: elina.karlivane@gmail.com

Telefona nr.: +371 25971154

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Palīgstrādniece/ Palīgstrādnieks kokapstrādē BEST WOOD EUROPE, SIA Darba apraksts • Palīgdarbs pie kokmateriālu iekārtām, kokmateriāla apstrādi: materiāla uzlikšana uz iekārtas padošanas līnijas, materiāla šķirošana pēc kvalitātes prasībām, materiāla marķēšana, materiāla pakošana. • Darba procesi ir automatizēti ar liftu pacelšanas iekārtām, kas nodrošina ērtu un vieglu materiāla padošanas un pakošanas procesu. • Darba specifiku raksturo vienveidīgas, vieglas, bet intensīvas roku kustības. Prasības kandidātiem: • Pareiza un precīza ražošanas uzdevumu izpilde; • Darbs komandā; • Izteikta lojalitātes, kārtības un pienākuma sajūta. Nepieciešams sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts. Uzņēmums piedāvā: • Darba veikšanai nepieciešamo apmācību. • Atalgojums no 1143 EUR bruto. Atalgojumu nosaka ieguldītā darba intensitāte noteiktā apjoma sasniegšanai un lojalitāte pret uzņēmumu. • Veselības apdrošināšanu. • Izaugsmes iespējas attiecīgi ieguldītajam darbam un sasniegtajam rezultātam, kā arī lojalitātei un attieksmei pret darba uzdevumiem. Informācija par darba sludinājumu Atrašanās vieta: “Zālītes”, Brenguļu pagasts, Beverīnas novads, LV-4245 Darba amata apraksts: pilna slodze, pastāvīgs darbinieks Darba laiks: 8:00-17:00, iespējams periodisks maiņu darbs 10 vakances Kontaktinformācija: e-pasts bwe@bwe.lv, mob.t. 29529902. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri būs tikuši 2.atlases kārtā. Profesija: PALĪGSTRĀDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Zālītes, Brenguļu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 10 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-14 Kontaktpersona: Kontaktinformācija: e-pasts bwe@bwe.lv, mob.t. 29529902. Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Autokāra vadītājs /-a BEST WOOD EUROPE, SIA Darba apraksts: - Darbs ar autoiekrāvēju uzņēmuma teritorijā. - Materiāla iekraušana un izkraušana no kravas mašīnām un jūras konteineriem, materiāla iekraušana un izkraušana kaltī. - Sekmīga materiāla pārvietošana, nogādāšana uz ražošanas un glabāšanas vietām. - Nodrošināt drošu materiāla pārvietošanu un novietošanu, neapdraudot cilvēkus un materiālās vērtības. - Sekot līdz un uzturēt autoiekrāvēju labā tehniskā stāvoklī un par tehniskajām neatbilstībām nekavējoties ziņot mehāniķim. Prasības kandidātiem: Uzņēmums piedāvā apmācības iespējas; Darba izpildes disciplīna; Spēja strādāt komandā. Nepieciešams sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts. Atrašanās vieta: “Zālītes”, Brenguļi, Beverīnas novads, LV-4245. Darba laiks: 8:00-17:00. Alga: no 500 - 1200 EUR (BRUTO), atbilstoši paveiktā darba daudzumam un kvalitātei. Kontaktinformācija: e-pasts bwe@bwe.lv, mob.t.: 29529902. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri būs tikuši 2.atlases kārtā. Profesija: AUTOKRĀVĒJA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Zālītes, Brenguļu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-14 Kontaktpersona: Kontaktinformācija: e-pasts bwe@bwe.lv, mob.t. 29529902. Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Kokapstrādes operatori /-es BEST WOOD EUROPE, SIA Darba apraksts: - Noteikt izmantojamo iekārtu parametrus un atbilstoši noregulēt. - Pārzināt iekārtā notiekošos procesus, mainīt tos un sekot procesu pareizai norisei. - Vadīt iekārtas un rūpēties par to apkopi. - Uzstādīt, nomainīt un regulēt nažus, zāģus, urbjus vai griezējgalviņas. - Sekot līdz, lai materiāla apstrāde notiek bez sarežģījumiem un saskaņā ar darba uzdevumiem. - Koordinēt palīgstrādnieka darbu pie kokapstrādes iekārtām. - Nodrošināt materiāla atbilstību ražošanas pasūtījuma prasībām pēc pārstrādes procesa. Prasības kandidātiem: Pieredze kokapstrādē un zināšanas par tehnoloģisko apstrādes procesu; Precizitāte un augsta atbildības sajūta; Spēja strādāt komandā. Nepieciešams sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts. Atrašanās vieta: “Zālītes”, Brenguļi, Beverīnas novads, LV-4245. Darba laiks: 8:00-17:00. Alga: no 500 - 1200 EUR (BRUTO), atbilstoši paveiktā darba daudzumam un kvalitātei. Kontaktinformācija: e-pasts bwe@bwe.lv, mob.t. 29529902. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri būs tikuši 2.atlases kārtā. Profesija: KOKAPSTRĀDES IEKĀRTU OPERATORS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Zālītes, Brenguļu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-14 Kontaktpersona: Kontaktinformācija: e-pasts bwe@bwe.lv, mob.t. 29529902. Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri