Valmieras Ziņas

Vidzemes reģiona pašvaldību speciālisti padziļināti apgūst zināšanas par vēsturisku kūdras ieguves vietu rekultivācijas iespējām

Lasīšanas laiks: 3 min

Lai stiprinātu pašvaldību speciālistu zināšanas un iepazīstinātu ar lēmumu pieņemšanas rīku degradētu kūdras atradņu vietu rekultivācijas iespēju izvērtēšanai, kas izstrādāts Eiropas Komisijas piedāvātās Tehniskās palīdzības (JTP Groundwork) ietvaros, Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar uzņēmumu AS COWI un Rīgas Tehnisko universitāti š.g. 21. un 22. augustā Bīriņos organizēja semināru tiem pašvaldību speciālistiem, kuri iesaistīti degradētu kūdras atradņu teritoriju pārvaldībā, portālu “Valmieras Ziņas ” informēja Vidzemes plānošanas reģiona galvenā komunikācijas speciāliste Anita Āboliņa.

Zināms, ka Eiropas Komisija piešķīrusi ievērojamus finanšu līdzekļus, kas mērķēti vēsturisku kūdras ieguves vietu rekultivācijai un izmantošanai dabas aizsardzības, mežsaimniecības un lauksaimniecības vajadzībām. Seminārs uzskatāms par priekšsagatavošanās aktivitāti veiksmīgai projektu pieteikumu izstrādei un ieviešanai Vidzemes reģionā. Pasākumā un diskusijās tika pārstāvēta arī Latvijas kūdras asociācija.

Semināra dalībnieki tika iepazīstināti ar aktualitātēm kūdras nozarē Latvijā, Taisnīgas pārkārtošanās mehānismu, kā arī klātesošie iepazina visaptverošu un vienkāršotu lēmumu pieņemšanas rīku degradētu kūdras atradņu vietu rekultivācijas iespēju izvērtēšanai.

Rīks paredz lēmumupieņemšanu dalīt posmos, kas iekļaujas degradēto kūdras purvu novērtēšanas un rekultivācijas veida noteikšanas procesā (datu ieguve, SEG emisiju, ekosistēmu pakalpojumu un socioekonomiskās ietekmes  novērtējums).

Pēc rīka apguves pašvaldību speciālisti tika aicināti uz diskusiju, lai identificētu nepieciešamos rīka uzlabojumus un noskaidrotu, kādas zināšanas un prasmes ir nepieciešams pilnveidot, lai lēmumpieņemšanas rīku veiksmīgi izmantotu un profesionāli pārvaldītu rekultivācijas procesus.

Speciālistu vērtējums tiks ņemts vērā, lai pilnveidotu rīku, un nākamajos darbsemināros plānots to atkārtoti testēt. Tāpat pasākuma organizētāji noskaidroja, kādi kapacitātes paaugstināšanas pasākumi turpmāk pašvaldību speciālistiem ir nepieciešami.

Semināra apmeklētāja, Burtnieku apvienības pārvaldes vadītāja Kristīne Auziņa“Pašvaldībai, neapšaubāmi, svarīgi ir zaļā kursa mērķi, tomēr ne vienmēr zinām, kas tieši un kādā apmērā ikdienā ietekmē šo mērķu sasniegšanu. Darbseminārs bija iespēja vispusīgi paplašināt profesionālās zināšanas purvu apsaimniekošanā, kas vērtējama kā gana specifiska joma. Pēc pasākuma gūts priekšstats, kas ir tie dati, ar kuru palīdzību iespējams izvērtēt purva stāvokli, kā novērtēt SEG emisijas, kā identificēt tehnoloģiskos procesus, kas tiek izmantoti purvu izstrādē. Iepazināmies ar vairākiem rekultivācijas paņēmieniem un to priekšrocībām, lai zinātu, kā turpmāk rīkoties, apsaimniekojot teritorijas dažādā to statusā – tādās, kurās patlaban vēl notiek aktīva kūdras izstāde, kurās tā beigusies, vai kur saredzams potenciāls kūdras izstrādei dārzkopības vajadzībām. Rīks, kas šobrīd tiek izstrādāts, būs liels atbalsts pašvaldībai, lai pieņemtu lēmumus un izvēlētos piemērotāko rekultivācijas metodi  – dabai un klimatam draudzīgu, kā arī ekonomiski izdevīgu.”

Semināra ietvaros dalībnieki apmeklēja Laugas purvā esošo dzērveņu audzētavu un teritoriju, kurā “LIFE REstore” projekta ietvaros veikti renaturalizācijas (teritorijas dabiskās vides atjaunošanas) pasākumi, iepazīstoties ar izaicinājumiem, kas rodas, lai, veicot saimnieciskās darbības, vienlaikus ievērotu dabas aizsardzības intereses.

Saskaņā ar Taisnīgas pārkārtošanas teritoriālā plāna 9. pielikumu Vidzemes plānošanas reģionā (atbilstoši teritoriālajam iedalījumam līdz  2021. gada Administratīvi teritoriālajai reformai) nerekultivēto vēsturisko kūdras ieguves vietu platība sasniedz 8900 ha, kas ir augstākais rādītājs Latvijā.

Par projektu “JTP Groundwork”

ES Taisnīgas pārkārtošanās fonds (TPF) ir finanšu instruments kohēzijas politikas jomā, kas atbalsta TPF reģionā esošās teritorijas, kuras saskarās ar lielām sociālekonomiskām grūtībām pārejā uz klimatneitralitāti, piedāvājot tām mērķtiecīgu atbalstu.

2022. gada 14. jūlijā tika apstiprināts Latvijas Taisnīgas pārkārtošanās teritoriālais plāns, un Eiropas Komisija šī plāna īstenošanai piešķīrusi ES Taisnīgas pārkārtošanās fonda finanšu līdzekļus. Taisnīgas pārkārtošanas teritoriālajā plānā prognozēts, ka, rekultivējot Latvijā esošās degradētās vēsturiskās kūdras ieguves vietas (26 232 ha platībā), var tikt radītas aptuveni 1260 darba vietas.

Taisnīgas Pārkārtošanās platforma (Just Transition Platform – JTP) nodrošina tehnisko palīdzību TPF reģioniem, tai skaitā Vidzemei, lai veicinātu Taisnīgas pārkārtošanās teritoriālais plāna ieviešanu.

“JTP Groundwork” tehniskās palīdzības saņēmēji ir Rīgas Tehniskā universitāte, Vidzemes plānošanas reģions un Latvijas Lauku forums, bet ievieš AS COWI.

Projekta mērķis ir izveidot vienkāršotu un praktisku lēmumu pieņemšanas rīku, lai novērtētu rekultivācijas iespējas degradētajām kūdras atradnes vietām, tai skaitā novērtētu finansiālus ieguvumus dažādām rekultivācijas metodēm.

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs” aicina savā komandā  BIROJA ADMINISTRATORU/-I Galvenie amata pienākumi: nodrošināt biroja ikdienas darbības nepārtrauktību un efektivitāti; koordinēt un pārvaldīt dokumentu apriti, arhivēšanu un lietvedību; veikt ienākošās un izejošās korespondences apstrādi; organizēt un protokolēt kapitālsabiedrības valdes un dalībnieku sēdes; sniegt atbalstu uzņēmuma struktūrvienību vadītājiem un darbiniekiem ikdienas jautājumos; komunicēt ar klientiem un sadarbības partneriem; sagatavot atskaites. Prasības kandidātiem: darbības sfērai atbilstoša vidējā profesionālā vai augstākā izglītība (vēlams administrācijas, vadības vai lietvedības jomā); ne mazāk kā divu gadu pieredze līdzīgā amatā; teicamas organizatoriskās un komunikācijas prasmes; prasme strādāt ar biroja tehniku un IT sistēmām; pieredzējuša lietotāja pieredze un laba izpratne par dokumentu vadības sistēmām, priekšroka kandidātiem ar pieredzi darbā ar DVS Namejs; augsta atbildības sajūta un pašorganizācijas līmenis, analītiska domāšana un precizitāte darbā. Piedāvājam: darbu uz nenoteiktu laiku; draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; sociālās garantijas; veselības apdrošināšanas polisi pēc nostrādātiem 6 mēnešiem; dažāda veida “bonusus” pēc pārbaudes laika; atalgojumu no EUR 1400 līdz EUR 1600 pirms nodokļu nomaksas. CV un motivācijas vēstuli lūdzu sūtīt elektroniski uz danuta.zerbele@valmierasoc.lv līdz 05.06.2024. Tālrunis uzziņām +371 20021028 Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kurus aicināsim uz pārrunām. Pretendentu iesūtītie dokumenti un personas dati, uz vakances laiku un noteiktu laiku pēc norādītā termiņa beigām, pārziņa leģitīmo interešu ietvaros tiks uzglabāti pārziņa lietvedībā. Iesniedzot savu pieteikumu, Jūs piekrītat savu personas datu apstrādei norādītās vakances pretendentu izvērtēšanas un atlases procesā un saziņai ar Jums. Nosūtītajos dokumentos lūgums neiekļaut sensitīvus (īpašās kategorijas) personas datus. Savu piekrišanu datu apstrādei norādītajiem mērķiem varat atsaukt jebkurā laikā, sazinoties ar pārzini. Pārzinis garantē nenodot pretendenta personas datus trešajām personām, bez pretendenta rakstveida saskaņojuma. Profesija: BIROJA ADMINISTRATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Čempionu iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Vadība / Administrēšana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-05 Kontaktpersona: Danuta Žērbele Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs”  Jāņa Daliņa sporta komplekss aicina pievienoties savai komandai  ADMINISTRATORU/-I Darbs uz nenoteiktu laiku Amata pienākumi: Uzņemt un apkalpot klientus, koordinēt apmeklētāju plūsmu; Reģistrēt un piešķirt viesiem viesnīcas numurus, darbs ar viesnīcas programmatūru; Ierādīt ģērbtuves saskaņā ar treniņu vai sacensību grafiku; Izsniegt un pieņemt telpu un viesnīcu numuriņu atslēgas; Iekasēt maksu par viesnīcas un sporta infrastruktūras izmantošanu; Veikt citus pienākumus saskaņā ar darba pienākumu aprakstu; Prasības kandidātam: Labas latviešu un angļu valodas zināšanas; Teicamas iemaņas darbā ar datoru; Augsta atbildības sajūta, iniciatīva un entuziasms; Elastīga domāšana, spēja veltīt uzmanību vairākiem uzdevumiem vienlaicīgi, nezaudējot kvalitāti; Vēlamas iemaņas darbā ar kases aparātu un POS terminālu; Citu valodu zināšanas, izglītība viesmīlības vai sporta jomā, kā arī iepriekšējā pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību. Mēs piedāvājam: Pilnas slodzes darbu; Summēto darba laiku, darbu maiņās arī nakts maiņās; Dinamisku darbu draudzīgu un profesionālu kolēģu komandā; Iespēju katru dienu sastapt interesantus cilvēkus, kas dod labu pieredzi profesionālajā izaugsmē; Stabilu atalgojumu un sociālās garantijas; Studentiem viesmīlības jomā apvienot prakses vietu ar darbavietu; Atalgojums: Stundas tarifa likme pārbaudes laikā– 5.50 EUR/h, pēc pārbaudes laika 6.00 EUR/h Pieteikuma vēstuli un CV lūdzam sūtīt līdz 07.06.2024. uz e-pastu – megija.stalberga@valmierasoc.lv. Tiks izskatīti tikai tie pieteikumi, kuros būs gan CV, gan motivācijas (pieteikuma) vēstules. Vairāk informācijas, rakstot e-pastā vai pa tālr. +371 27079858 Profesija: ADMINISTRATORS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-07 Kontaktpersona: Megija Stalberga Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs” aicina savā komandā ĒKAS INŽENIERTEHNISKO UZRAUGU uz noteiktu laiku – līdz 31.10.2024. Amata pienākumi: piedalīties Jāņa Daliņa sporta kompleksa ikdienas saimniecisko darbu veikšanā, tajā skaitā strādāt ar traktortehniku, mehanizēto un teritoriju uzkopšanas tehniku; uzraudzīt un uzturēt darba kārtībā Jāņa Daliņa sporta kompleksa teritoriju, inventāru un tehnisko aprīkojumu. Uzraudzīt un uzturēt kārtībā Daliņu pludmali; tehniskā atbalsta sniegšana pasākumu organizatoriem, izmantojot stadiona un manēžas infrastruktūru un aprīkojumu; komunikācija un sadarbība ar darbu izpildītājiem, un dalība Jāņa Daliņa sporta kompleksa realizētajos projektos savas kompetences ietvaros. Prasības kandidātiem: vidējā izglītība; augsta atbildības sajūta, precizitāte, prasme orientēties tehniskas dabas jautājumos; pozitīvu un godīgu attieksmi pret darbu un kolēģiem; valsts valodas zināšanas saskaņā ar Valsts valodas likumu; pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību. Mēs piedāvājam: teicamus darba apstākļus mūsdienīgā darba vidē; darba apģērbu; apmācības darbu uzsākot; atalgojums – 1280 EUR pirms nodokļu nomaksas; sociālās garantijas; darba vieta: Jāņa Daliņa sporta komplekss, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera CV lūdzam sūtīt uz megija.stalberga@valmierasoc.lv Kontaktpersona: Megija Stalberga (e-pasts: megija.stalberga@valmierasoc.lv; tālr.Nr. +371 27079858) Pieteikumu iesniegšanas termiņš – 07.06.2024. Profesija: Ēkas inžniertehnisko sistēmu UZRAUGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-07 Kontaktpersona: Megija Stalberga Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri