Valmieras Ziņas

Uzlabo kaķa dzīves kvalitāti ar nagu asināmo!

Lasīšanas laiks: 3 min

Noteikti esat kādreiz domājuši, kā saglabāt mēbeļu kvalitāti, kad kaķis izpauž savas dabiskās uzvedības vajadzības? Kādam tas nozīmē saskrāpētas durvis, vēl kādam skapi, galda kājas, citiem vairākas mēbeles bojātas dēļ kaķa vajadzības asināt nagus. Atbilde slēpjas vienkāršā, bet ģeniālā risinājumā – kaķu nagu asināmais (meklē šeit). Šie nelielie, bet nozīmīgie rīki var būt atslēga uz laimīgu līdzāspastāvēšanu starp jums un jūsu mīluli. Iegādājoties kaķu nagu asināmo, jūs ne tikai aizsargājat savas mēbeles no nevēlamiem bojājumiem, bet arī veiciniet sava četrkājainā drauga labklājību un veselību.

Kaķiem nagu asināšana ir svarīga uzvedības daļa. Nagu asināmais nodrošina kaķim iespēju izpaust dabiskās uzvedības formas. Tas palīdz saglabāt veselīgus nagus un samazina mēbeļu bojājumu risku.

Ir dažādi nagu asināmie (kādu izvēlēties), ar dažādiem materiāliem un dizainiem, kas atbilst katra kaķa individuālajām vajadzībām. Piemēram, vertikālie asināmie palīdz kaķim stiept muskuļus, savukārt horizontālie – nodrošina cita veida slodzi.

Drošība, komforts un stimulējoša vide ir pamatvajadzības, kas ietekmē kaķa dzīves kvalitāti. Kaķim jūtoties droši savā vidē, tas ir mierīgāks un laimīgāks.

Nagu asināmais ir tikai viens no faktoriem, kas veicina kaķa labsajūtu. Tomēr tas spēlē lielu lomu.

Kaķu fiziskā aktivitāte

Rotaļlietas un auklas ir būtiski elementi, lai nodrošinātu kaķiem nepieciešamo fizisko aktivitāti mājas apstākļos. Šie priekšmeti veicina kaķim izpaust savu dabisko medību instinktu, kas ir svarīgi viņa labklājībai.

Kaķiem rotaļāšanās ar šādiem priekšmetiem palīdz saglabāt labu fizisko formu. Tas arī samazina stresa līmeni un veicina laimīgāku dzīvesveidu. Jāatceras, ka katram kaķim ir sava rotaļlietu un aktivitāšu vēlmju slieksnis, tāpēc ir svarīgi piedāvāt dažādas iespējas.

Kaķa izmērs

Kaķa izmērs ir būtisks faktors, izvēloties atbilstošu nagu asināmo. Lielākiem kaķiem nepieciešami stiprāki un stabilāki asināmie, lai tie nesabojātos dēļ mājdzīvnieka svara.

Maziem kaķiem piemērotāki var būt mazāki un vieglāki asināmie. Tas ļaus viņiem viegli sasniegt augstākās vietas, kur asināt nagus.

Aktīviem kaķiem vajadzēs izturīgākus nagu asināmos. Sizala virves materiāls ir ideāls tiem, kas daudz laika pavada skrāpējot.

Mazāk aktīvi kaķi var apmierināties ar vieglākiem nagu asināmajiem. Tie ir lētāki, bet joprojām nodrošina nepieciešamo funkciju.

Materiālu izvēle

Sizala virves materiāls ir ilgtspējīgs un nodrošina labu pretestību pret skrāpēšanu. Tas lieliski palīdz saglabāt kaķa nagus veselus un spēcīgus.

Kartons ir ekonomisks variants, kas īpaši patiks tiem kaķiem, kuri dod priekšroku bieži mainīt savas skrāpēšanas vietas. Tomēr tas nav tik izturīgs kā sizala virves materiāls.

Efektīva novietošana

Kaķu nagu asināmā efektīva novietošanas vieta ir atslēga, lai pasargātu mēbeles. Pareizi izvēlēta vieta nagu asināmajam nodrošina, ka kaķis to labprātāk izmantos un necentīsies meklēt alternatīvas mēbeļu izskatā.

Nagu asināmais jānovieto tur, kur kaķis visbiežāk uzturas. Tas palielina iespēju tā izmantošanas biežumam. Vēlams to novietot blakus mēbelēm, kur kaķim līdz šim ir paticis asināt nagus.

Integrēšana interjerā

Nagu asinamo integrēšana mājokļa interjerā prasa radošumu. Tomēr tas ir iespējams bez būtiskiem estētiskiem zaudējumiem.

Izvēloties dizaina ziņā pievilcīgu nagu asināmo, tas kļūst par daļu no telpas dekoratīviem elementiem. Var izmantot arī nagu asināmos, kas veidoti kā mūsdienīgas skulptūras vai nelielas mēbeles.

Tiek piedāvāti daudzi stilistiski modeļi, kas viegli iekļaujas jebkurā interjerā.

Kaķu mājas un nagu asināmie 220.lv interneta veikala katalogā plašā izvēlē. Šeit Jūs gaida liela izmēru, formu, dizainu, krāsu un izmēru daudzveidība.

Arī citi kaķu kopšanas piederumi pieejami internetveikalā 220.lv – kaķu smilti un pakaiši – https://220.lv/lv/zoo-preces/kakiem/smiltis-un-pakaisi/f/all/bentonits 

Trixie zīmola kaķu preces – https://220.lv/lv/brands/t/trixie 

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Mazsalacas pirmsskolas izglītības iestāde “Dārziņš” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā sociālo pedagogu (profesijas klasifikatora kods 2359 01) uz nenoteiktu laiku, sākot ar 2024./2025. mācību gadu. Ja Jūs vēlaties: • organizēt savu darbu atbilstoši Iestādes mērķim un uzdevumiem; • strādāt Atbalsta personāla komandā; • diagnosticēt izglītojamo socializācijas procesa veiksmes un problēmas, esošo sociālo risku ietekmi uz viņu pilnvērtīgu integrēšanos sabiedrībā un dzīves prasmju apguvē; • sadarboties ar pedagogiem, Iestādes vadību un izglītojamo vecākiem, kā arī informēt par izglītojamā izaugsmi, sniegumu un nepieciešamo atbalstu mācīšanās uzlabošanai; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • mācību un audzināšanas darba satura, un korekcijas darba plānošanas un realizācijas pārzināšana; • izpratne par izglītojamo vecumposmu attīstības īpatnībām un saskarsmes psiholoģijas likumsakarībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: spēja patstāvīgi plānot un organizēt darbu, atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte, spēja argumentēt pieņemtos lēmumus, komunikācijas prasme, spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci; mēs piedāvājam: • darba laiku 8 stundas (0.271 likmes) nedēļā; • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksu”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • atbildīgu, interesantu un radošu darbu. CV un motivācijas vēstuli līdz 2024.gada 15.jūlijam, sūtīt iestādes vadītājai S.Liepai uz e-pastu: darzins@valmiera.edu.lv , vai iesniedzot personīgi adresē: Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras novads ar norādi “Sociālais pedagogs”. Tālruņa numurs papildu informācijai: 27871920. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SOCIĀLAIS PEDAGOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-15 Kontaktpersona: darzins@valmiera.edu.lv 27871920

Pievienojies mūsu komandai! Mazsalacas pirmsskolas izglītības iestāde “Dārziņš” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā pirmsskolas izglītības mūzikas skolotāju (profesijas klasifikatora kods 2342 03) uz nenoteiktu laiku, sākot ar 2024./2025. mācību gadu. Ja Jūs vēlaties: • īstenot pirmsskolas izglītības satura apguvi kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā mācību jomā; • plānot pedagoģisko darbu saskaņā ar Iestādes nolikumu un pirmsskolas audzināšanas galvenajiem darba virzieniem; • organizēt mācību darbu bērnu muzikālo, pašizpausmes, intelektuālo spēju attīstīšanai; • izvērtēt un analizēt savu pedagoģisko darbu ar bērniem un sniegt atskaiti par paveikto; un Jums ir: • augstākā izglītība pedagoģijā (atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”) ar kvalifikāciju – pirmsskolas izglītības mūzikas skolotājs vai students augstākās izglītības studiju programmā – mūzikas skolotājs; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: spēja patstāvīgi plānot un organizēt darbu, atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte, spēja argumentēt pieņemtos lēmumus, komunikācijas prasme, spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci; mēs piedāvājam: • darba laiku 30 stundas (0,750 likmes) nedēļā; • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksu”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • atbildīgu, interesantu un radošu darbu. CV un motivācijas vēstuli līdz 2024.gada 15.jūlijam, sūtīt iestādes vadītājai S.Liepai uz e-pastu: darzins@valmiera.edu.lv , vai iesniedzot personīgi adresē: Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras novads ar norādi “Pirmsskolas izglītības mūzikas skolotājs/-a”. Tālruņa numurs papildu informācijai: 27871920. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SPORTA SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-15 Kontaktpersona: darzins@valmiera.edu.lv 27871920 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri