Valmieras Ziņas

Vidzemes Augstskolā aizvadīts piektais papildinātās/virtuālās realitātes hakatons

Lasīšanas laiks: 2 min

No 10. līdz 12. jūnijam, Vidzemes Augstskolā tika aizvadīts jau piektais AR (papildinātās)/VR (virtuālās) realitātes hakatons. Intensīvajā nedēļas nogalē gan nozaru profesionāļi, gan studenti ar dažādu prasmju kopumu un pieredzi satikās, lai radītu revolucionārus un iedvesmojošus produktus dažādām nozarēm. Pasākums pulcēja 53 dalībniekus un kopā dalību pasākumā reģistrēja 13 komandas, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Vidzemes Augstskolas Sabiedrisko attiecību speciāliste Estere Rita Vilciņa.

Unity izstrādātājs uzņēmumā Exonicus, Vidzemes Augstskolas vielektors un zinātniskais viesasistents Dāvis Ābols stāsta: “Uzvarētāju komanda ”Sky4u” pārsteidza ar savu biznesa orientēto pieeju: komanda bija izveidojusi virtuālās realitātes simulāciju dronu apmācībām. Šai idejai, manuprāt, ir liels potenciāls, jo attīstot un izmantojot šādu risinājumu, privātpersonām būs iespējams ietaupīt uz resursiem, lai veiktu apmācības, kā arī būs iespējams apgūt dronu lietošanas pamata principus pirms notiek reāla dronu lietošana fiziskajā vidē.”

Vidzemes Augstskolas maģistra studiju programmas “Virtuālā realitāte un viedās tehnoloģijas” direktora p.i. Edmunds Jansons min: “Šī gada hakatons īpaši izcēlās ar plašu sabiedrības atsaucību, dalībnieku pieteikumu skaitam salīdzinoši īsā laikā sasniedzot maksimumu. Hakatona uzdevumi katru gadu ir atkarīgi no pasākuma dalībnieku un nozares pārstāvju identificētajiem sabiedriskiem un tehnoloģiskiem izaicinājumiem. Pasākuma rezultātā iegūtais plašais risinājumu klāsts liecina par papildinātās un virtuālās realitātes risinājumu neierobežoto pielietojumu ikdienas problēmu risināšanā.”

Hakatona mentori šogad bija pārstāvji no dažādām uzņēmējdarbības jomām, kas ikdienā strādā ar paplašināto un virtuālo realitāti, piemēram, ViA VR-Lab, Overly, Accenture, Exonicus, Wold3D, HyperVR Games un Riga Innovation Group. Pasākuma laikā tika nodrošināta iespēja strādāt ar tādu aparatūru kā Meta Quest2, Oculus Quest, MS Hololens 2, MS Hololens, Magic Leap, Oculus Go, Oculus Rift, HTC Vive Pro, Daqri viedās brilles, Logitech sacīkšu stūri u.c.

Hakatons paredzēts dažādu jomu speciālistiem, piemēram, 3D māksliniekiem, dizaineriem, inženieriem, un visiem citiem, kuri vēlas kļūt par daļu no plaukstošās paplašinātās un virtuālās realitātes (AR/VR) nozares.

Pasākums tiek finansēts programmas “Izaugsme un nodarbinātība” prioritārā virziena “Izglītība, prasmes un mūžizglītība” 8.2.1. specifiskā atbalsta mērķa “Samazināt studiju programmu fragmentāciju un stiprināt resursu koplietošanu” projekts Nr.8.2.1.0/18/A/011 “Jaunu maģistra studiju programmu izveide un aprobācija Vidzemes Augstskolas starptautiskās konkurētspējas veicināšanai” ietvaros.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” ar 2024.gada 2.septembri aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā (likme – 1,0). Ja Tev ir vēlme: · palīdzēt pirmsskolas izglītības skolotājai organizēt bērnu ikdienas gaitas; · uzkopt pirmsskolas grupu telpas, saskaņā ar telpu un aprīkojuma uzkopšanas un dezinfekcijas grafiku un sanitāri higiēnisko normu prasību ievērošanu; un ja Tev ir: · vismaz vispārējā vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; · kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: · darba samaksu pārbaudes laikā 702 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 731,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; · darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; · drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu pienenite@valmiera.edu.lv  ar norādi “Skolotāja palīga vakancei” līdz 2024.gada 09.augustam plkst.16.00. Tālrunis informācijai: 64231693 Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-08-09 Kontaktpersona: pienenite@valmiera.edu.lv 64231693

Mūsu partneri