Valmieras Ziņas

Vidzemes Augstskola aicina jauniešus piedalīties tiešsaistes viktorīnā par NATO

Lasīšanas laiks: 2 min

Latvijas valsts svētku laikā, 12. novembrī pl. 19.00, Vidzemes Augstskola (ViA) rīko valsts aizsardzībai veltītu tiešsaistes pasākumu – viktorīnu par NATO tematiku. Viktorīna, kuras balvā ir galda spēle, īpaši paredzēta jauniešiem, taču piedalīties un līdzi sekot aicināts ikviens interesents.

Šogad jau trešo reizi ViA īsteno projektu “aNATOmy”, kura mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par NATO lomu un uzdevumiem. Viktorīna ir viena no šā gada projekta aktivitātēm, un tajā aizraujošā veidā būs iespējams pārbaudīt savas zināšanas ne tikai par NATO, bet arī par Latvijas valsts drošību un aizsardzību. Erudīcijas spēle ir labs veids, kā pavadīt laiku ģimenes vai draugu lokā, vienlaikus uzzinot ko jaunu. Viktorīnas uzvarētājs iegūs galveno balvu – galda spēli “Latvijas neatkarības karš”, ko izstrādājusi Aizsardzības ministrija kopā ar Latvijas Kara muzeju un SIA “Brain Games Publishing”.

Šā gada projekta otra lielā aktivitāte ir dokumentāls raidījums “aNATOmy: zināšanas caur pieredzi”. Raidījuma galvenie varoņi ir ViA studenti Linda Čevere un Kristofers Grinšpons, kuri iepazīst Nacionālo bruņoto spēku karavīru un zemessargu ikdienu. Raidījumā jauniešiem, viesojoties NBS Sauszemes spēkos, Jūras spēkos, Gaisa spēkos un Zemessardzē, jātiek galā ar dažādiem uzdevumiem, piemēram, jāizveido mācību mīnu lauks, jāpalīdz mediķiem, jānodzēš ugunsgrēks u.c. Studenti raidījumā arī dalās savās sajūtās par pieredzēto.

“Raidījuma filmēšanas laikā man mainījās priekšstats par daudzām svarīgām niansēm armijas ikdienas dzīvē. Šī pieredze man ļāva gan vairāk uzzināt par karavīru ikdienu, gan arī paņemt vērtīgas atziņas, ko vēlāk izmantot savā turpmākajā dzīvē,” norāda K.Grinšpons, raidījuma galvenais varonis.

Raidījumu būs iespējams redzēt kanālā ReTV ceturtdien, 11. novembrī, plkst. 18.00.

Linda un Kristofers pieslēgsies arī 12. novembra viktorīnā un ievadā pastāstīs par savu pieredzi, kā arī pauzē starp viktorīnas kārtām vadīs diskusiju par Latviju un valsts svētkiem. Diskusijā piedalīsies ViA rektors un vēsturnieks Gatis Krūmiņš un Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Lai piedalītos viktorīnā, jāpiesakās te: https://ej.uz/lielā_viktorīna_nato (vietu skaits ierobežots). Erudīcijas spēlē tiks iekļauti jautājumi arī par raidījumu, tāpēc dalībnieki aicināti to pirms spēles noskatīties.

Erudīcijas spēlei būs iespējams sekot tiešraidē ViA Youtube kanālā. Tiešraides sākuma datums un laiks ir tāds pats, kā viktorīnai – 12. novembris pl. 19.00.

“aNATOmy: zināšanas caur pieredzi” ir NATO Publiskās diplomātijas nodaļas atbalstīts projekts, ko īsteno Vidzemes Augstskola sadarbībā ar televīzijas kanālu “ReTV” un SIA “ZF projekti”.

Palīgstrādniece/ Palīgstrādnieks kokapstrādē BEST WOOD EUROPE, SIA Darba apraksts • Palīgdarbs pie kokmateriālu iekārtām, kokmateriāla apstrādi: materiāla uzlikšana uz iekārtas padošanas līnijas, materiāla šķirošana pēc kvalitātes prasībām, materiāla marķēšana, materiāla pakošana. • Darba procesi ir automatizēti ar liftu pacelšanas iekārtām, kas nodrošina ērtu un vieglu materiāla padošanas un pakošanas procesu. • Darba specifiku raksturo vienveidīgas, vieglas, bet intensīvas roku kustības. Prasības kandidātiem: • Pareiza un precīza ražošanas uzdevumu izpilde; • Darbs komandā; • Izteikta lojalitātes, kārtības un pienākuma sajūta. Nepieciešams sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts. Uzņēmums piedāvā: • Darba veikšanai nepieciešamo apmācību. • Atalgojums no 1143 EUR bruto. Atalgojumu nosaka ieguldītā darba intensitāte noteiktā apjoma sasniegšanai un lojalitāte pret uzņēmumu. • Veselības apdrošināšanu. • Izaugsmes iespējas attiecīgi ieguldītajam darbam un sasniegtajam rezultātam, kā arī lojalitātei un attieksmei pret darba uzdevumiem. Informācija par darba sludinājumu Atrašanās vieta: “Zālītes”, Brenguļu pagasts, Beverīnas novads, LV-4245 Darba amata apraksts: pilna slodze, pastāvīgs darbinieks Darba laiks: 8:00-17:00, iespējams periodisks maiņu darbs 10 vakances Kontaktinformācija: e-pasts bwe@bwe.lv, mob.t. 29529902. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri būs tikuši 2.atlases kārtā. Profesija: PALĪGSTRĀDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Zālītes, Brenguļu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 10 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-14 Kontaktpersona: Kontaktinformācija: e-pasts bwe@bwe.lv, mob.t. 29529902. Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Autokāra vadītājs /-a BEST WOOD EUROPE, SIA Darba apraksts: - Darbs ar autoiekrāvēju uzņēmuma teritorijā. - Materiāla iekraušana un izkraušana no kravas mašīnām un jūras konteineriem, materiāla iekraušana un izkraušana kaltī. - Sekmīga materiāla pārvietošana, nogādāšana uz ražošanas un glabāšanas vietām. - Nodrošināt drošu materiāla pārvietošanu un novietošanu, neapdraudot cilvēkus un materiālās vērtības. - Sekot līdz un uzturēt autoiekrāvēju labā tehniskā stāvoklī un par tehniskajām neatbilstībām nekavējoties ziņot mehāniķim. Prasības kandidātiem: Uzņēmums piedāvā apmācības iespējas; Darba izpildes disciplīna; Spēja strādāt komandā. Nepieciešams sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts. Atrašanās vieta: “Zālītes”, Brenguļi, Beverīnas novads, LV-4245. Darba laiks: 8:00-17:00. Alga: no 500 - 1200 EUR (BRUTO), atbilstoši paveiktā darba daudzumam un kvalitātei. Kontaktinformācija: e-pasts bwe@bwe.lv, mob.t.: 29529902. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri būs tikuši 2.atlases kārtā. Profesija: AUTOKRĀVĒJA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Zālītes, Brenguļu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-14 Kontaktpersona: Kontaktinformācija: e-pasts bwe@bwe.lv, mob.t. 29529902. Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Kokapstrādes operatori /-es BEST WOOD EUROPE, SIA Darba apraksts: - Noteikt izmantojamo iekārtu parametrus un atbilstoši noregulēt. - Pārzināt iekārtā notiekošos procesus, mainīt tos un sekot procesu pareizai norisei. - Vadīt iekārtas un rūpēties par to apkopi. - Uzstādīt, nomainīt un regulēt nažus, zāģus, urbjus vai griezējgalviņas. - Sekot līdz, lai materiāla apstrāde notiek bez sarežģījumiem un saskaņā ar darba uzdevumiem. - Koordinēt palīgstrādnieka darbu pie kokapstrādes iekārtām. - Nodrošināt materiāla atbilstību ražošanas pasūtījuma prasībām pēc pārstrādes procesa. Prasības kandidātiem: Pieredze kokapstrādē un zināšanas par tehnoloģisko apstrādes procesu; Precizitāte un augsta atbildības sajūta; Spēja strādāt komandā. Nepieciešams sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts. Atrašanās vieta: “Zālītes”, Brenguļi, Beverīnas novads, LV-4245. Darba laiks: 8:00-17:00. Alga: no 500 - 1200 EUR (BRUTO), atbilstoši paveiktā darba daudzumam un kvalitātei. Kontaktinformācija: e-pasts bwe@bwe.lv, mob.t. 29529902. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri būs tikuši 2.atlases kārtā. Profesija: KOKAPSTRĀDES IEKĀRTU OPERATORS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Zālītes, Brenguļu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-14 Kontaktpersona: Kontaktinformācija: e-pasts bwe@bwe.lv, mob.t. 29529902. Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri