Valmieras Ziņas

Vidzemē brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji no ūdenstilpēm izcēla divus bojāgājušos

Lasīšanas laiks: 4 min

Aizvadītajās piecās diennaktīs, laika posmā no 22. jūnija plkst. 6.30 līdz 27. jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma 45 izsaukumus – 16 uz ugunsgrēku dzēšanu, 24 uz glābšanas darbiem un vēl pieci izsaukumi bija maldinājums, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Viktorija Gribuste.

Trešdien plkst. 17.39 VUGD saņēma informāciju, ka upē Gauja Cēsu pilsētā ūdenī apgāzusies laiva ar diviem cilvēkiem. Notikuma vietā noskaidrojās, ka divi cilvēki gājušu peldēties – viens cilvēks krastā nokļuvis saviem spēkiem, bet otrs ir pazudis. Ugunsdzēsēji glābēji veica meklēšanas darbus gan virs, gan zem ūdens, bet cilvēks netika atrasts. Lai pārmeklētu sarežģīto Gaujas upes gultni, tika izmantots arī ehalots. Meklēšanas darbi turpinājās ceturtdien, piektdien visas dienas garumā un sestdien. Svētdien ugunsdzēsēji glābēji no ūdenstilpes izcēla un Valsts policijas darbiniekiem nodeva bojāgājušo.

Trešdien ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros Valmieras novada Valmieras pagastā dega kravas mikroautobuss 3 m2 platībā, Cēsu novada Priekuļu pagastā vienstāva saimniecības ēkā dega sadzīves mantas 1 m2 platībā. Neilgi pirms pusnakts Viestura ielā Gulbenē vienstāva daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas dzīvoklī dega sadzīves mantas 3 m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no dzīvokļa izglāba divus cilvēkus.

Līgo dienas rītā plkst. 05.34 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Rīgas ielu Gulbenē, kur trīsstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvoklī dega gulta 1 m2 platībā. Pārmeklējot telpas, ugunsdzēsēji glābēji atrada vienu cilvēku, kuru no dzīvokļa evakuēja.

Plkst. 17.57 saņemts izsaukums uz Valmieras novada Mazsalacu, kur ugunsgrēks bija izcēlies vienstāva dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg vienstāvu koka ēka ar mansardstāvu 150 m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās trīs cilvēki. Plkst. 22.09 ugunsgrēks likvidēts.

Plkst. 20.39 VUGD saņēma informāciju, ka Līgatnē Gaujas upē apgāzusies laiva ar diviem cilvēkiem, kuri tikuši līdz salai upes vidū. Ugunsdzēsēji glābēji cilvēkus nogādāja krastā.

Ceturtdien ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros Cēsu novada Taurenes pagastā dega vienstāva pirts 40 m2 platībā, Gulbenes novada Lizuma pagastu, kur dega zaru kaudze 40 m2 platībā, Valkas ielā Valmierā dega atkritumi 2 m2 platībā.

Naktī uz piektdienu Limbažu novada Skultes pagastā vienstāva pirtī dega starpstāvu pārsegums 0,5 m2 platībā, savukārt Ainažu pagastā dega sausā zāle 5 m2 platībā.

Piektdien neilgi pēc pusdienlaika ugunsdzēsēji glābēji saņēma informāciju, ka Smiltenes novada Trapenes pagastā dīķa ūdenī redzamas cilvēka drēbes un kurpes. Ūdenslīdēji pārmeklēja dīķi un atrada bojāgājušo, kuru izcēla krastā un nodeva Valsts policijas darbiniekiem.

Plkst. 13.51 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Smilšu ielu Alūksnē, kur ugunsgrēks bija izcēlies neapsaimniekotā ēkā. Notikuma vietā konstatēts, ka deg neapsaimniekota koka ēka 101 m2 platībā. Dzēšanas darbu laikā pie mediķiem vērsās viens ugunsdzēsējs glābējs, kas pēc apskates darbu turpināja. Plkst. 22.44 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks likvidēts. 

Valmieras novada Brenguļu pagastā dega divstāvu dzīvojamās mājas jumts 20 m2 platībā. Limbažu novada Vidrižu pagastā pēc ceļu satiksmes negadījuma atvienoja automašīnas akumulatora klemmes un izcēla to no grāvja, lai konstatētu, vai nenotiek degvielas noplūde. Tā netika konstatēta. Vakarpusē Pērnavas ielā Rūjienā pēc ceļu satiksmes negadījuma ugunsdzēsēji glābēji atvienoja automašīnu akumulatora klemmes un sakārtoja ceļa braucamo daļu. Arī Lielā Ezera ielā Alūksnē pēc ceļu satiksmes negadījuma ugunsdzēsēji glābēji atvienoja automašīnu akumulatora klemmes un sakārtoja ceļa braucamo daļu. Visos negadījumos cilvēki no automašīnām bija izkļuvuši paši saviem spēkiem.

Sestdien pusdienlaikā saņemts izsaukums uz Līgatni, kur Gaujas upē apgāzās laiva un cilvēks nokļuvis līdz saliņai. Notikuma vietā konstatēts, ka pēc laivas apgāžanās četri cilvēki nokļuva līdz saliņai. No tās trīs saviem spēkiem aizpeldēja līdz krastam, bet vienu izglāba un nogādāja krastā ugunsdzēsēji glābēji.

Naktī uz svētdienu Madonas novada Sausnējas pagastā un Gulbenes novada Daukstu pagastā ugunsdzēsēji glābēji sazāģēja uz ceļa braucamās daļas nokritušu koku.

Svētdien no rīta 1.maija laukumā Varakļānos dega neapsaimniekota ēka 100 m2 platībā. Pēcpusdienā Viestura ielā Gulbenē dega sausā zāle 10 m2 platībā.

Plkst. 13.19 VUGD devās uz Limbažu novada Skultes pagastu, kur uz autoceļa Rīga – Igaunijas robeža bija noticis ceļu satiksmes negadījums, kurā iesaistītas divas automašīnas. Ugunsdzēsēji glābēji automašīnām atvienoja akumulatora klemmes un ar absorbentu savāca no vienas automašīnas noplūdušo degvielu 1 m2 platībā.

Aizvadītajās diennaktīs VUGD kopumā saņēma 362 izsaukumus – 131 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā četrus uz meža ugunsgrēkiem, 142 uz glābšanas darbiem, bet 89 izsaukumi bija maldinājumi.

Aktuālais jautājums

Kā, jūsuprāt, jaunais luksofors Valmierā, Cēsu ielā ietekmē pilsētas satiksmi?     

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

BPO SIA zvanu centrs, kurš veiksmīgi darbojas jau 10 gadus un ir viens no vadošajiem nozares uzņēmumiem Baltijā. Mēs esam: PAR ētisku pārdošanu, PAR ambiciozu mērķu izvirzīšanu un to sasniegšanu, PAR sadarbību ar fleksibliem, zinošiem, radošiem un atsaucīgiem darbiniekiem, PAR darbinieku attīstību, izaugsmi un labbūtību. Pievienojies mūsu komandai un uzsāc mācības unikālā darbinieku personiskās attīstības programmā – BPO AKADĒMIJA! Pievienojies klientu apkalpošanas speciālista kandidatūrai finanšu jomā. (1 vakance) Tavos pienākumos būs: • apkalpot ienākošos zvanus; • ieklausīties klientos, un piedāvāt tiem atbilstošāko risinājumu; • atbildēt uz e-pastiem. No Tevis sagaidām: • labas latviešu un krievu (obligātas) valodas zināšanas, • angļu valodas zināšanas (tiks uzskatītas par priekšrocību), • labas datorprasmes. Mēs Tev varam piedāvāt: • maiņu grafiku darba dienās no 8:00-16:30 8.30-17.00 9:00-17:30 9:15-17:45 10:30-19:00 11:00-19:30 11:30-20:00  sestdienās no 11:00-15:00 (1-2 reizes mēnesī) • patīkamu un draudzīgu darba kolektīvu, atsaucīgu vadību un kārtīgu vidi; • atalgojumu, kas sastāv no pamatalgas un piemaksām sākot no 500Eur (vidēji 700-900 Eur) • iespēju strādāt no mājām; • regulāras apmācības un iemaņu attīstīšanas ikdienā. Svarīgi! Darbs veicams gan birojā, gan attālināti. Attālinātā darba veicējiem nepieciešams aktīvs elektroniskais paraksts vai Smart-ID. Attālinātā darba veicējiem nodrošinām darbam nepieciešamo tehnisko aprīkojumu. (dators, austiņas u.c.) Ja Tu esi gatavs jauniem izaicinājumiem, saņemt kolēģu atbalstu un iegūt stabilitāti, PIEVIENOJIES mūsu komandai! Gaidīsim CV e-pastā liepaja@bposervices.lv Sazināsimies ar visiem kandidātiem, kas iesūtīs savus pieteikumus. Piesakoties, Jūs piekrītat iesniegto personas datu apstrādei konkrētajā atlases procesā. Jums ir iespēja atsaukt piekrišanu savu iesniegto datu apstrādei. Dati tiks saglabāti 2 mēnešus skaitot no saņemšanas brīža. Profesija: KLIENTU APKALPOŠANAS SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Uzņēmuma līgums Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Uzņēmuma līgums Aktuāla līdz: 2022-09-08 Darba sākšanas datums: 2022-09-09 Kontaktpersona: E-pasts: liepaja@bposervices.lv, tālr. 23079063 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Pievienojies mūsu komandai! Mazsalacas pirmsskolas izglītības iestāde “Dārziņš” aicina darbā skolotāju logopēdu (profesijas klasifikatora kods 2352 01) uz nenoteiktu laiku, sākot ar 2022./2023. mācību gadu. Ja Tev ir vēlme: • strādāt ar bērniem, kuriem diagnosticēta valodas sistēmas nepietiekama attīstība, ievērojot katra izglītojamā veselības stāvokli un attīstības īpatnības, intereses un spējas; • organizēt bērnu runas un rakstu valodas diagnostiku, īstenot korekcijas un rehabilitācijas darbu sadarbībā ar iestādes darbiniekiem un bērnu vecākiem; • konsultēt bērnu vecākus, bērna grupas darbiniekus un pedagogus; • veikt bērnu attīstības dinamikas izpēti; • veicināt katra izglītojamā individuālo dotumu attīstību; • izvērtēt un analizēt savu pedagoģisko darbu ar bērniem un sniegt atskaiti par paveikto; un ja Tev ir: • augstākā izglītība pedagoģijā ar kvalifikāciju – logopēds vai students attiecīgā specialitātē; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: spēja patstāvīgi plānot un organizēt darba izpildi darbā ar izglītojamiem, to vecākiem un kolēģiem; atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte, spēja argumentēt pieņemtos lēmumus vai veiktās darbības; komunikācijas prasme, spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci; psiholoģiskā noturība; • prasmes darbā ar datoru; mēs piedāvājam: • atbildīgu, interesantu un radošu darbu; • darba laiku 9 stundas (0.3 likmes) nedēļā; • atalgojumu EUR 249 mēnesī pirms nodokļu nomaksas par nepilnu slodzi; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam.   CV un motivācijas vēstuli līdz 2022.gada 26.augustam, sūtīt iestādes vadītājai S.Liepai uz e-pastu: darzins@valmiera.edu.lv, vai iesniedzot personīgi adresē: Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras novads ar norādi “Skolotājs logopēds/-e”. Tālruņa numurs papildu informācijai: 27871920. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJS LOGOPĒDS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-26

Pievienojies mūsu komandai! Mazsalacas pirmsskolas izglītības iestāde “Dārziņš” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā izglītības psihologu/-ģi (profesijas klasifikatora kods 2359 01) uz nenoteiktu laiku, sākot ar 2022./2023. mācību gadu. Ja Tev ir vēlme: • sniegt psiholoģisku palīdzību bērniem; • veikt bērnu psiholoģisko izvērtēšanu un atzinumu sagatavošanu; • plānot un realizēt savu darbu saskaņā ar Iestādē realizējamajām pirmsskolas izglītības programmām; • konsultēt Iestādes darbiniekus un bērnu vecākus par bērnu audzināšanu; • sadarboties ar Iestādes vadību, pedagogiem un bērnu vecākiem, lai izstrādātu un īstenotu bērna atbalsta pasākumus, aktīvi iesaistīties Atbalsta komandas darbā; • kā arī veikt citus pienākumus psihologa amata ietvaros; un ja Tev ir: • apliecinājums par patstāvīgu psihologa profesionālo darbību – augstākās izglītības diploms par akreditētas bakalaura studiju programmas un akreditētas maģistra studiju programmas psiholoģijā apguvi, turklāt vismaz viena no šīm programmām ir profesionālā studiju programma; • reģistrācija psihologu reģistrā un psihologa sertifikāts noteiktā darbības jomā; • atbilstība Bērnu tiesību aizsardzības likuma 72.panta prasībām; • apgūta pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programma “Speciālās zināšanas bērnu tiesību aizsardzības jomā”; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; spēja analizēt un cieņpilni risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci; spēja argumentēt pieņemtos lēmumus vai veiktās darbības; • prasmes darbā ar datoru; mēs piedāvājam: • atbildīgu, interesantu un radošu darbu; • darba laiku 12,24 stundas (0.408 likmes) nedēļā; • atalgojumu EUR 338,64 mēnesī pirms nodokļu nomaksas par nepilnu slodzi; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam. CV un motivācijas vēstuli līdz 2022.gada 26.augustam, sūtīt iestādes vadītājai S.Liepai uz e-pastu: darzins@valmiera.edu.lv, vai iesniedzot personīgi adresē: Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras novads ar norādi “Izglītības psihologs/-ģe”. Tālruņa numurs papildu informācijai: 27871920. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām.   Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-26

Mūsu partneri