Valmieras Ziņas

VARAM piedāvātos līdzekļus ekonomiskās aktivitātes veicināšanai reģionos pašvaldība gatava ieguldīt Vidzemes slimnīcas siltināšanā un ielu pārbūvē

Šīs nedēļas sākumā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce prezentēja 200 miljonu eiro piedāvājumu ekonomiskās aktivitātes veicināšanai reģionos pēc Covid-19 izraisītās ārkārtējās situācijas beigām.

Kā norādīja ministrs, krīze liek kļūt efektīvākiem, tāpēc šis ir brīdis, lai atteiktos no vecās kvotu saimniekošanas – finansējums jāsaņem pašvaldībām, kurām ir skaidra vīzija par īstenojamajiem projektiem un to ieguldījumu tautsaimniecībā. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) plāno pārdalīt projektiem vēl nepiešķirto un papildu piešķirto ES fondu finansējumu par vismaz 100 milj. eiro tautsaimniecībai būtiskiem projektiem ar augstu gatavības pakāpi, lai radītu jaunas darba vietas, atbalstītu vietējos ražotājus un pakalpojumu sniedzējus, piesaistītu privātās investīcijas reģionos.

Tāpat VARAM plāno jau šī gada maijā novirzīt 85 milj. eiro reģionālas nozīmes attīstības centru pašvaldību gatavākajiem energoefektivitātes paaugstināšanas projektiem. Jāveic arī ieguldījumi pārstrādes attīstībai reģionos, plānotais finansējums – vairāk nekā 20 milj. eiro. Nepieciešams pārskatīt arī informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jomas neīstenotos ES fondu projektus. Ir identificēti arī seši jauni projekti par indikatīvu kopējo finansējumu vairāk nekā 14 milj. eiro, informēja J.Pūce.

Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks pastāstīja, ka pašvaldība jau pašlaik īsteno vairākus lielus projektus, kam ir sagādāts finansējums – J.Daliņa stadiona pārbūvi, katlumājas un siltumtrases būvniecību, Kauguru ielas pārbūvi. Šogad sāksies pārbūves un restaurācijas darbi pilsētas vēsturiskajā centrā. Vēl tiks uzsākts uzņēmējdarbības attīstības projekts bijušā gaļas kombināta teritorijā, kas netiks apturēts Covid-19 izraisītās krīzes dēļ. Gluži pretēji, tas ir kļuvis vēl aktuālāks, jo paredzētie būvdarbi nodrošinās ar darbu celtniecībā iesaistītos uzņēmumus, tādējādi “sildot” ekonomiku. Savukārt projekta rezultātā izveidotā infrastruktūra palīdzēs uzņēmējiem ātrāk uzsākt darbību, kad veicinās Latvijas ekonomikas atveseļošanos pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas.

Mērs pastāstīja, ka ēku un būvju demontāžas darbi bijušā gaļas kombināta un mazuta saimniecības teritorijā un sāksies jau šī gada maijā. Šogad tiks uzsākta arī Dzelzceļa ielas rekonstrukcija un jaunveidojamās Eksporta ielas izbūve. Jau pašlaik vairākiem uzņēmējiem ir interese par saglabājamām ēkām gaļas kombināta teritorijā.

Ja Valmierai būs pieejami līdzekļi no VARAM 200 miljonu eiro piedāvājuma ekonomiskās aktivitātes veicināšanai reģionos, pašvaldība plāno tos ieguldīt Vidzemes slimnīcas korpusu siltināšanā. Tāpat pilnā gatavībā ir vairāku ielu pārbūves projekti, ko neizdevās īstenot jau pagājušajā gadā, jo pašvaldībai nebija iespējas aizņemties līdzekļus no Valsts kases.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri