Valmieras Ziņas

Gatavojas pārbūves un restaurācijas darbiem Valmierā vēsturiskajā centrā (2)

Lai nodrošinātu Valmieras viduslaiku pils mūru konservāciju un restaurāciju, jauna objekta – Valmieras pils kultūrvides centra – būvniecību, kā arī vecās aptiekas ēku ansambļa pārbūvi, 2019.gada gada 6.decembrī Valmieras pilsētas pašvaldība izsludināja iepirkumu “Valmieras pils kultūrvides centra Bruņinieku ielā 1, Valmierā izbūve”. Šobrīd notiek saņemto piedāvājumu izvērtēšana, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

Vienlaikus Valmieras pilsētas pašvaldība gatavo pieteikumu projektam “Valmieras vēsturiskā centra attīstība”. Šī projekta ietvaros paredzēta Valmieras vecās aptiekas ēku ansambļa pārbūve, Valmieras pils kultūrvides centra ekspozīcijas izveide, kā arī Ziloņu ielas pārbūve.

Valmieras pils kultūrvides centra ekspozīcijas dizaina projekts ir kopējs gan jaunbūvei, gan vecās aptiekas ēku ansamblim, visās telpās kopīgi veidojot iesaistošu stāstu par tēmu “Valmiera 13.-18.gadsimtā”. Ekspozīcija izzinoši un interaktīvi aptvers četras satura tēmas: pilsēta un pilsētnieki; Valmiera un Hanza; Valmieras pils; garīgā dzīve un pasaules uztvere.

Jaunās Valmieras kultūrvides centra ēkas būvniecību, pils ZR sienas un pagrabu konservāciju un restaurāciju, kā arī jaunajā ēkā plānotās ekspozīcijas izveidi Valmieras pilsētas pašvaldība īstenos, izmantojot Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansētā projekta “Kultūra, vēsture, arhitektūra Gaujas un laika lokos” piešķirto finansējumu 1 032 900 EUR, valsts budžeta finansējumu 38 823,53 EUR un pašvaldības līdzfinansējumu 155 294,12 EUR apjomā. Projektu “Kultūra, vēsture, arhitektūra Gaujas un laika logos” un “Valmieras vēsturiskā centra attīstība” realizāciju Valmieras pilsētas pašvaldība plāno pabeigt 2021.gada beigās.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    Aivis - 07.02.2020 Atbildēt

    Tur,pils mūru iekšpusē,viss likās tāds klusāks un mierīgāks…Viss pilsētas troksnis un burzma tur,aiz mūra,it kā noslāpa un izdzisa.—Nez,kā būs nākotnē?!)🌹🌹🌹

    Jānis - 08.02.2020 Atbildēt

    Tiešām labs darbs!
    Tikai žēl, ka Valmieras sākumskolas ventilācijai nav naudas.

ReTV Ziņu dienests aicina darbā ŽURNĀLISTU/-I Ja esi gatavs mesties izaicinājumos un kļūt par žurnālistu vienā no straujāk augošajiem Ziņu dienestiem, pievienojies ReTV komandai! Darba pienākumi: • Raidījumu un sižetu veidošana – informācijas meklēšana un informācijas avotu pārbaude, dalība filmēšanas procesā, montāžas plāna veidošana un dalība montāžas procesā, sižeta/raidījuma iesniegšana vadītājiem; • Radošu ideju ģenerēšana un ieteikumu iesniegšana producentam; • Sekot aktualitātēm politikā, kultūrā, ekonomikā un sabiedrībā. Nepieciešams: • Izpratne par TV nozares specifiku; • Teicamas komunikācijas, analītikas un argumentācijas prasmes; • Teicamas laika plānošanas prasmes un atbildība par padarīto; • Labas latviešu valodas zināšanas. Piedāvājam: • Profesionālo un personīgo attīstību; • Iespēju patstāvīgi plānot savu darba laiku; • Draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; • Algu EUR 600-1200 (bruto) – atkarībā no padarītā apjoma; • Darba vietu Valmierā. Ja vēlies pievienoties ReTV Ziņu dienestam, sūti savu CV un motivētu pieteikumu līdz 20.maijam uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv ar norādi "Žurnālista vakance". Profesija: ŽURNĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Purva iela 12A, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Mediji / Sabiedriskās attiecības Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-20 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv

Mūsu partneri