Valmieras Ziņas

Tuvojas noslēgumam Valmieras šķeldas katlumājas būvniecība

Valmieras šķeldas katlumājas būvniecība virzās uz priekšu straujiem soļiem. Rudens sākumā, 10. septembrī, svinīgā ceremonijā tika atklāts Valmieras šķeldas katlumājas būvniecības pirmais posms, taču jau 8.novembrī svinēti jaunās būves spāru svētki. Par to, kā pašlaik virzās darbi šajā objektā, pastāstīja “Adven Latvia” valdes loceklis Māris Kānītis. 

“Šobrīd tiek pabeigta ēkas sienu un jumtu montāža. Norisinās paneļu nosegelementu un jumta aprīkojuma uzstādīšana. Tiek veikta logu uzstādīšana un iekštelpu apdares darbi. Uzstādīta lielāka daļa apkalpošanas platformu, kas nodrošinās ērtu un drošu piekļuvi iekārtām. Biokurināmā katla telpā pabeigta kurtuves mūrēšana un dūmvadu montāža, norisinās darbs pie cauruļvadu un to apsaistes montāžas. Arī AS “Sadales tīkls” pabeidzis elektrības pievada izbūvi. Šobrīd tiek veikta iekšējās elektroapsaistes un kabeļu montāža,” pastāstīja uzņēmuma pārstāvis, piebilstot, ka katlumājas būvniecības darbi virzās stabili un līgumā paredzētie termiņi nav pārsniegti.

Māris Kānītis skaidroja, ka būvniecību sākotnēji tika paredzēts pabeigt līdz marta beigām, taču ņemot vērā Dakstiņu ielas un komunikāciju izbūves projekta gaitu, daļu darbu, kā arī katlumājas pārbaudes būs nepieciešams pārcelt uz vēlāku laiku. Plānots, ka jaunā šķeldas katlumāja savu darbību uzsāks 2020./2021. gada apkures sezonā.

“Pašlaik katlumājas būvniecība jau tuvojas beigām, savukārt siltumtrases būvniecībai janvāra vidū tika atvērti pretendentu piedāvājumi. Siltumtrases rekonstrukcijas projektu paredzēts pabeigt līdz 2020./2021.gada apkures sezonai. Lai uzsāktu jaunās katlumājas darbību pēc iespējas ātrāk, AS “Valmieras Enerģija” šobrīd izskata risinājumus pagaidu siltumtrases izveidei,” piebilda “Adven Latvia” pārstāvis.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri