Valmieras Ziņas

“Valmieras Ziņas jautā” – atbild Jānis Skrastiņš

Lasīšanas laiks: 3 min

Portāls Valmieras Ziņas 2022. gadā uzsāk jaunu rubriku: “Valmieras Ziņas jautā”. Rubrikā aprunāsimies ar dažādiem Valmierā un Valmieras novadā pazīstamiem cilvēkiem, cenšoties uzzināt viņu viedokli par dzīves kvalitāti visā novadā. Kopīgi rādīsim ar ko varam lepoties dzīvojot Valmierā un Valmieras novadā, kā arī meklēsim atbildes uz iedzīvotājiem aktuālām problēmām. 

Kā pirmo uz sarunu esam aicinājuši Jāni Skrastiņu. Jānis Skrastiņš ir Valmieras novada domes deputāts un arī pašvaldības Civilās aizsardzības un ugunsdzēsības dienesta nodaļas vadītājs. Plašākai sabiedrības daļai Jānis noteikti asociējas ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu.

Kas, jūsuprāt, ir lielākais plus dzīvošanai Valmierā/Valmieras novadā?

Valmiera…Valmieras novads vienmēr ir izcēlies ar ļoti dažādos veidos aktīvu un sakārtotu vidi. Tas attiecas gan uz uzņēmējdarbību, ražošanu, gan uz izglītību, mākslu un sportu. Svarīgi, ka ir iespēja ne tikai baudīt profesionālu sportu un mākslu kā skatītājiem, bet arī pašiem ņemt dalību atbilstoši savai vēlmei un varēšanai. Ļoti plašs ir piedāvājums skolu jaunatnei gan interešu izglītības piedāvājumā, gan citās saturīgās brīvā laika pavadīšanas iespējās. Valmierā ir pieejams viss izglītības spektrs – gan pirmsskolas iestādes, gan vidusskolas, ģimnāzijas, gan laba līmeņa profesionālā izglītība un augstskola.  

Kas pietrūkst Valmierā/Valmieras novadā, kas būtu jādara, lai dzīves kvalitāte šeit uzlabotos?

Viena no Valmieras problēmām ir tā, ka jau labu laiku dzīvojamā fonda celtniecība netiek līdzi uzņēmējdarbības attīstībai, kas rezultējies ar vāju piedāvājumu un augstām cenām šajā sektorā. Zinu visus tos pasākumus un aktivitātes, ko šajā ziņā dara un darīt plāno pašvaldības, atliek vien gaidīt vai tas nesīs gaidītos rezultātus.

Valmieras novada pamatproblēma manuprāt ir ceļi! Ir skaidrs, ka katrā novada apdzīvotā vietā nebūs sporta vai mākslas skola, teātris vai kino, tādēļ sakārtoti ceļi ir svarīgi, lai varētu normāli nokļūt līdz visām šīm un citām svarīgām vietām. Arī šeit pasākumi ir plānoti izmantojot ES gan pašvaldības budžeta līdzekļus un varam tik vēlēt izdošanos!

Portāls Valmieras Ziņas katru dienu saņem aktuālo informāciju par VUGD izsaukumiem un pavasarī neizbēgami aktualitāte ir kūlas dedzināšana.

Vai, jūsuprāt, šī nelāgā nodarbe nākotnē varētu izzust mainoties paaudzēm? Liekas, ka sabiedrība kopā paliek apzinīgāka, vairāk sakopj savas teritorijas un apzinās kaitējumu dabai kuru nodara kūlas dedzināšana.

Šis ir viens no seniem mūsu sabiedrības “niķiem”, kas neskatoties uz ikgadējiem zaudējumiem gan naudas un īpašumu izteiksmē, gan milzīgajam postam dabai un dzīvai radībai pastāv un notiek katru gadu…Esmu tam devis savu nosaukumu “Nacionālie dedzinātāju svētki”, kas plaši tiek ,,svinēti,, Latvijas laukos, mežos un citur aptuveni divas līdz trīs nedēļas katru gadu pavasarī. Šo svētku svinētāji pamatā ir pieauguši cilvēki. Bieži ar sirmām galvām, kas šai nodarbei ir piemeklējuši dažādus attaisnojumus un pat zinātniskus pamatojumus, kas pamatu pamatos protams ir absolūtas muļķības un var liecināt vien par cilvēku nesaimnieciskumu un psiholoģiskām novirzēm jeb “piromāniju”. Statistika katru gadu ir dažāda, tik mans novērojums ir, ka lielākoties pozitīvāku rezultātu ietekmē laika apstākļi un LAD, VUGD un VP aktivitātes un iespējamība saņemt gana paprāvus naudas sodus. Lielu cerību lieku uz jauno paaudzi, jo viņos šādu aprobežotību nejūtu!

Vai arī Tev ir viedoklis par dzīves kvalitāti Valmierā un Valmieras novadā? Savas atbildes uz jautājumiem iesniedz ŠEIT.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” ar 2024.gada 2.septembri aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā (likme – 1,0). Ja Tev ir vēlme: · palīdzēt pirmsskolas izglītības skolotājai organizēt bērnu ikdienas gaitas; · uzkopt pirmsskolas grupu telpas, saskaņā ar telpu un aprīkojuma uzkopšanas un dezinfekcijas grafiku un sanitāri higiēnisko normu prasību ievērošanu; un ja Tev ir: · vismaz vispārējā vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; · kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: · darba samaksu pārbaudes laikā 702 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 731,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; · darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; · drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu pienenite@valmiera.edu.lv  ar norādi “Skolotāja palīga vakancei” līdz 2024.gada 09.augustam plkst.16.00. Tālrunis informācijai: 64231693 Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-08-09 Kontaktpersona: pienenite@valmiera.edu.lv 64231693

Mūsu partneri