Valmieras Ziņas

Valmieras tehnikuma SMU “Spoonable” starp labākajiem skolēnu mācību uzņēmumiem Latvijā

Lasīšanas laiks: 4 min

Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) pasākumā “Cits bazārs” pasniegtas balvas labākajiem SMU deviņās nominācijās, aģentūru LETA informēja pasākuma organizētājs “Junior Achievement Latvia” (“JA Latvia”).

Līdz ar pulcēšanās ierobežojumiem šogad “Cits bazārs” notika tiešsaistē, un konkursa e-katalogā savus izstrādājumus piedāvāja 300 SMU no visas Latvijas. Pēc konkursa rīkotāju sniegtās informācijas, pasākuma laikā interneta vietni apmeklēja 45 000 pircēju.

Pasākumā jauniešus vērtēja ne tikai pircēji, bet arī 51 pieredzējis profesionālis no uzņēmumiem, akadēmiskajām struktūrām, finanšu sektora un valsts pārvaldes, pasniedzot balvas deviņās nominācijās. Tāpat “Cits bazārs” laikā, no 10.decembra līdz 14.decembrim, skolēni ar žūriju aizvadīja 457 tiešsaistes intervijas.

Nominācijā “Tehnoloģiskās inovācijas produkts/pakalpojums” tika apbalvoti trīs laureāti no vidusskolu grupas, un tie saņēma naudas balvas no “Printful” savas inovācijas tālākai attīstībai. Starp laureātiem ir SMU “No Gravity Charger” no Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas ar produktu – bezvadu lādētāju, kas uzlādes procesā levitē mobilo ierīci. Šai kategorijā uzvarēja arī SMU “SensDrums” komanda no Ventspils 2.vidusskolas un Ogres tehnikuma skolēniem, kas radījuši elektroniskās bungas ar sensoriem, un SMU “Spoonable” no Valmieras tehnikuma, kas izstrādājuši daudzfunkcionālus galda piederumus cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

SMU “Spoonable” produkts ir daudzfunkcionāls ēšanas instruments ar trīs maināmiem uzgaļiem – karote, dakša un mazā karotīte, cilvēkiem, kuriem trīc rokas vai ēšana sagādā grūtības.

Starp 270 skolēnu mācību uzņēmumiem, šogad piedalījās astoņi Valmieras tehnikuma SMU.

Nominācijā “SMU biznesa potenciāls” vidusskolu grupā balvu no Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) saņēma uzņēmums “ANTI-V” no Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas. SMU saviem klientiem piedāvā dezinfekcijas līdzekli cietā agregātstāvoklī, kas dezinficē un mitrina roku ādu. Savukārt pamatskolu grupā šajā nominācijā par laureātu kļuva SMU “Kaķu un suņu rotaļlietas” no Carnikavas pamatskolas, kas piedāvā dažādus izklaides produktus mājdzīvniekiem.

Balvu no biznesa augstskolas “Turība” kā “Sociāli atbildīgākais SMU” vidusskolu grupā ieguva uzņēmums “EMONDO” no Madonas Valsts ģimnāzijas, kas radījuši izglītojošu galda spēli par atkritumu šķirošanu un vides piesārņojumu, bet pamatskolu grupā – SMU “SoDaLiNa” no Ludzas novada Bērnu un jauniešu centra, kas izgatavo atstarojošas rotaslietas.

Kā “Labākā SMU pārdošanas komanda” starp vidusskolām sevi pierādīja un balvu no RTU Rīgas Biznesa skolas saņēma SMU “Dziedi silti” no Ikšķiles vidusskolas, kas radījis nošu mapes ar sildelementu koru dalībniekiem. Pamatskolu grupā šajā nominācijā sevi lieliski parādīja SMU “Lovely crafts” no Liepājas Raiņa 6.vidusskolas, kura komanda demonstrēja izcilas pārdošanas prasmes, piedāvājot tamborētus priekšmetus – somas, groziņus, paliktnīšus un citas preces.

Vienlaikus balvu no Patentu valdes nominācijā “Uz zināšanām balstīts SMU produkts/pakalpojums” starp vidusskolām izcīnīja mācību uzņēmums “ANTI-V”, ar savu šobrīd pieprasīto produktu – roku mitrinošu dezinfekcijas līdzekli cietā agregātstāvoklī, turpretī pamatskolu grupā triumfēja SMU “PaMa” no Bauskas Valsts ģimnāzijas, kas piedāvā pieneņu medu.

Nominācijā “Videi draudzīgs SMU produkts/pakalpojums” un balvu no “Swedbank” vidusskolu grupā izcīnīja SMU “Re – Grain” no Madonas Valsts ģimnāzijas, piedāvājot vienreiz lietojamus ēdamus traukus, bet starp pamatskolām uzvarētāji ir SMU “drink&think” no Āgenskalna Valsts ģimnāzijas, kas gatavo videi draudzīgus niedru kokteiļsalmiņus.

“Sociālo mediju komunikācijas balvu” no “Draugiem group” vidusskolu grupā ieguva SMU “Šodiena rītdienai” no Ogres 1.vidusskolas, piedāvājot dabai draudzīgu un vairākkārt izmantojamu auduma maisiņu, taču pamatskolu grupā balvu saņēma mācību uzņēmums “Paulas_2” no Madonas Valsts ģimnāzijas ar vegānu našķu sausajiem maisījumiem. Šie uzņēmumi sevi pierādīja kā prasmīgākie sociālo mediju komunikācijā, uzsvēra pasākuma rīkotāji.

Kā labākais “SMU produkts/pakalpojums gatavs starptautiskajam biznesam” un balvu no “FactSet Latvia” vidusskolu grupā saņēma mācību uzņēmums “Wooden wheel” no Daugavpils Valsts ģimnāzijas, ražojot sienas statīvus velosipēdiem, vienlaikus pamatskolu grupā vislabāk sevi parādīja SMU “Laces&Co” no Āgenskalna Valsts ģimnāzijas, kas ražo silikona šņores.

Šogad pirmo gadu tika apbalvoti uzņēmumi kategorijā “Labākais reklāmas video”, un labāko reklāmu savam produktam – bezvadu lādētājam, bija izveidojis SMU “No Gravity Charger” no Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas. Pamatskolu grupā balvu ieguva mācību uzņēmums “FFB” no Limbažu 3.vidusskolas, kas ražo pirkstiņdēļus jeb “fingerboards”. Balvas uzvarētāji šajā kategorijā saņēma no tirdzniecības centra “Domina Shopping”.

“JA Latvia” valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns uzsvēra, ka šogad skolēni ļoti veiksmīgi tika galā ar izaicinājumu – pievērst pircēja uzmanību un pirmo reizi pārdot izstrādājumus tikai internetā. “Pārliecinājāmies, ka jaunā paaudze ir prasmīga digitālajā vidē un to apliecina gan SMU augstā aktivitāte sociālajos tīklos, gan “Cits bazārs” e- kataloga apmeklētāju skaits. Īsā laikā esam integrējuši e- komercijas iespēju mācību uzņēmumu programmā, līdz ar to jaunie uzņēmēji caur šo izglītības metodi iegūst vēl vairāk,” teica Krievāns.

Skolēnu mācību uzņēmumu “Cits bazārs” notiek LIAA projekta “Inovāciju motivācijas programma” ietvaros, un to rīko izglītības organizācija “JA Latvia” sadarbībā ar “Swedbank”.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Pašvaldības administrācijas Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā BIROJA ADMINISTRATORU Strenču apvienības pārvaldē (turpmāk – Apvienība) (uz nenoteiktu laiku). Ja Tev ir vēlme: • veikt dokumentu un arhīva pārvaldību Apvienībā, sniegt konsultācijas Apvienības darbiniekiem dokumentu pārvaldības jautājumos; • īstenot biroja administrēšanas funkcijas, nodrošinot Apvienības pārvaldes vadītāja darbu; • konsultēt apmeklētājus sniedzot vispārēju informāciju par Pašvaldības un Apvienības sniegtajiem pakalpojumiem, to saņemšanas kārtību, procedūru un nepieciešamajiem dokumentiem; un ja Tev ir: • augstākā izglītība; • vismaz trīs gadu darba pieredze dokumentu pārvaldības jomā tiks uzskatīta par priekšrocību; • valsts valodas prasme augstākajā līmenī; • labas datorprasmes, prasme strādāt ar MS Office programmām un biroja tehniku; • kompetences: labas komunikācijas prasmes, spēja strādāt gan individuāli, gan komandā, profesionāla attieksme pret darba pienākumiem; • sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; Mēs piedāvājam: • darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; • stabilu atalgojumu (atbilstoši 9.mēnešalgu grupai no 890 EUR līdz 955 EUR un darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam • profesionālās pilnveidošanās iespējas. Pieteikuma vēstuli, CV un augstākās izglītības dokumenta kopijas var iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv, vai personīgi Pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā adrese: Lāčplēša ielā 2, Valmierā, Valmieras novadā ar norādi „Biroja administrators” līdz 2022.gada 27.janvārim. Tālrunis papildu informācijai: 64207148. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: BIROJA ADMINISTRATORS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 16, Strenči, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-27 Kontaktpersona: CV, motivācijas vēst. un izgl.dok.kopiju sūtīt uz personals@valmierasnovads.lv, t. 64207148. Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

 izsludina konkursu uz vakanto DATORSPECIĀLISTA amatu (0,8 slodze) Prasības pretendentam: augstākā izglītība datorzinībās vai inženierzinātnēs, vai pēdējo kursu students; labas latviešu un angļu valodas zināšanas; augsta atbildības sajūta, precizitāte, labas komunikācijas un sadarbības spējas; prasme patstāvīgi organizēt savu darbu un operatīvi risināt problēmas, augstas darba spējas un radoša pieeja darbam, vēlme apgūt jaunas prasmes un papildināt savas zināšanas; analītiska domāšana, iniciatīva; sadarbspējīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts. Galvenie pienākumi: nodrošināt IT atbalstu; veikt datortehnikas un aprīkojuma uzturēšanu, tehnisko apkopi un remontu, kā arī programmatūras atjaunināšanu; veikt audio, foto un video tehnikas izsniegšanu, uzturēšanu un apkopi; E-mācību vides sistēmas lietotāju atbalsts (Moodle). Mēs piedāvājam: interesantu un atbildīgu darbu; sociālās garantijas; garantētu atalgojumu par padarīto darbu (768.00 EUR pirms nodokļu nomaksas); papildu atalgojumu projektos vai akadēmiskajā darbā (0,2 slodze) pēc iespējām un intereses. Interesentiem līdz 2022.gada 23.janvārim sūtīt motivācijas vēstuli un CV ViA juristei-personāla speciālistei (adrese: Valmiera, Cēsu iela 4, LV-4201, kabinets Nr.C204 vai e-pasts: agrita.somase@va.lv) ar norādi „Datorspeciālista vakancei”. Profesija: DATORSISTĒMU TEHNIĶIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Cēsu iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Informācijas tehnoloģijas / Telekomunikācijas Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-23 Kontaktpersona: Sūtīt CV un motivācijas vēstuli ar amata norādi uz agrita.somase@va.lv, t. 26186555. Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Mūsu partneri