Valmieras Ziņas

Valmieras tehnikuma SMU “Spoonable” starp labākajiem skolēnu mācību uzņēmumiem Latvijā

Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) pasākumā “Cits bazārs” pasniegtas balvas labākajiem SMU deviņās nominācijās, aģentūru LETA informēja pasākuma organizētājs “Junior Achievement Latvia” (“JA Latvia”).

Līdz ar pulcēšanās ierobežojumiem šogad “Cits bazārs” notika tiešsaistē, un konkursa e-katalogā savus izstrādājumus piedāvāja 300 SMU no visas Latvijas. Pēc konkursa rīkotāju sniegtās informācijas, pasākuma laikā interneta vietni apmeklēja 45 000 pircēju.

Pasākumā jauniešus vērtēja ne tikai pircēji, bet arī 51 pieredzējis profesionālis no uzņēmumiem, akadēmiskajām struktūrām, finanšu sektora un valsts pārvaldes, pasniedzot balvas deviņās nominācijās. Tāpat “Cits bazārs” laikā, no 10.decembra līdz 14.decembrim, skolēni ar žūriju aizvadīja 457 tiešsaistes intervijas.

Nominācijā “Tehnoloģiskās inovācijas produkts/pakalpojums” tika apbalvoti trīs laureāti no vidusskolu grupas, un tie saņēma naudas balvas no “Printful” savas inovācijas tālākai attīstībai. Starp laureātiem ir SMU “No Gravity Charger” no Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas ar produktu – bezvadu lādētāju, kas uzlādes procesā levitē mobilo ierīci. Šai kategorijā uzvarēja arī SMU “SensDrums” komanda no Ventspils 2.vidusskolas un Ogres tehnikuma skolēniem, kas radījuši elektroniskās bungas ar sensoriem, un SMU “Spoonable” no Valmieras tehnikuma, kas izstrādājuši daudzfunkcionālus galda piederumus cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

SMU “Spoonable” produkts ir daudzfunkcionāls ēšanas instruments ar trīs maināmiem uzgaļiem – karote, dakša un mazā karotīte, cilvēkiem, kuriem trīc rokas vai ēšana sagādā grūtības.

Starp 270 skolēnu mācību uzņēmumiem, šogad piedalījās astoņi Valmieras tehnikuma SMU.

Nominācijā “SMU biznesa potenciāls” vidusskolu grupā balvu no Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) saņēma uzņēmums “ANTI-V” no Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas. SMU saviem klientiem piedāvā dezinfekcijas līdzekli cietā agregātstāvoklī, kas dezinficē un mitrina roku ādu. Savukārt pamatskolu grupā šajā nominācijā par laureātu kļuva SMU “Kaķu un suņu rotaļlietas” no Carnikavas pamatskolas, kas piedāvā dažādus izklaides produktus mājdzīvniekiem.

Balvu no biznesa augstskolas “Turība” kā “Sociāli atbildīgākais SMU” vidusskolu grupā ieguva uzņēmums “EMONDO” no Madonas Valsts ģimnāzijas, kas radījuši izglītojošu galda spēli par atkritumu šķirošanu un vides piesārņojumu, bet pamatskolu grupā – SMU “SoDaLiNa” no Ludzas novada Bērnu un jauniešu centra, kas izgatavo atstarojošas rotaslietas.

Kā “Labākā SMU pārdošanas komanda” starp vidusskolām sevi pierādīja un balvu no RTU Rīgas Biznesa skolas saņēma SMU “Dziedi silti” no Ikšķiles vidusskolas, kas radījis nošu mapes ar sildelementu koru dalībniekiem. Pamatskolu grupā šajā nominācijā sevi lieliski parādīja SMU “Lovely crafts” no Liepājas Raiņa 6.vidusskolas, kura komanda demonstrēja izcilas pārdošanas prasmes, piedāvājot tamborētus priekšmetus – somas, groziņus, paliktnīšus un citas preces.

Vienlaikus balvu no Patentu valdes nominācijā “Uz zināšanām balstīts SMU produkts/pakalpojums” starp vidusskolām izcīnīja mācību uzņēmums “ANTI-V”, ar savu šobrīd pieprasīto produktu – roku mitrinošu dezinfekcijas līdzekli cietā agregātstāvoklī, turpretī pamatskolu grupā triumfēja SMU “PaMa” no Bauskas Valsts ģimnāzijas, kas piedāvā pieneņu medu.

Nominācijā “Videi draudzīgs SMU produkts/pakalpojums” un balvu no “Swedbank” vidusskolu grupā izcīnīja SMU “Re – Grain” no Madonas Valsts ģimnāzijas, piedāvājot vienreiz lietojamus ēdamus traukus, bet starp pamatskolām uzvarētāji ir SMU “drink&think” no Āgenskalna Valsts ģimnāzijas, kas gatavo videi draudzīgus niedru kokteiļsalmiņus.

“Sociālo mediju komunikācijas balvu” no “Draugiem group” vidusskolu grupā ieguva SMU “Šodiena rītdienai” no Ogres 1.vidusskolas, piedāvājot dabai draudzīgu un vairākkārt izmantojamu auduma maisiņu, taču pamatskolu grupā balvu saņēma mācību uzņēmums “Paulas_2” no Madonas Valsts ģimnāzijas ar vegānu našķu sausajiem maisījumiem. Šie uzņēmumi sevi pierādīja kā prasmīgākie sociālo mediju komunikācijā, uzsvēra pasākuma rīkotāji.

Kā labākais “SMU produkts/pakalpojums gatavs starptautiskajam biznesam” un balvu no “FactSet Latvia” vidusskolu grupā saņēma mācību uzņēmums “Wooden wheel” no Daugavpils Valsts ģimnāzijas, ražojot sienas statīvus velosipēdiem, vienlaikus pamatskolu grupā vislabāk sevi parādīja SMU “Laces&Co” no Āgenskalna Valsts ģimnāzijas, kas ražo silikona šņores.

Šogad pirmo gadu tika apbalvoti uzņēmumi kategorijā “Labākais reklāmas video”, un labāko reklāmu savam produktam – bezvadu lādētājam, bija izveidojis SMU “No Gravity Charger” no Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas. Pamatskolu grupā balvu ieguva mācību uzņēmums “FFB” no Limbažu 3.vidusskolas, kas ražo pirkstiņdēļus jeb “fingerboards”. Balvas uzvarētāji šajā kategorijā saņēma no tirdzniecības centra “Domina Shopping”.

“JA Latvia” valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns uzsvēra, ka šogad skolēni ļoti veiksmīgi tika galā ar izaicinājumu – pievērst pircēja uzmanību un pirmo reizi pārdot izstrādājumus tikai internetā. “Pārliecinājāmies, ka jaunā paaudze ir prasmīga digitālajā vidē un to apliecina gan SMU augstā aktivitāte sociālajos tīklos, gan “Cits bazārs” e- kataloga apmeklētāju skaits. Īsā laikā esam integrējuši e- komercijas iespēju mācību uzņēmumu programmā, līdz ar to jaunie uzņēmēji caur šo izglītības metodi iegūst vēl vairāk,” teica Krievāns.

Skolēnu mācību uzņēmumu “Cits bazārs” notiek LIAA projekta “Inovāciju motivācijas programma” ietvaros, un to rīko izglītības organizācija “JA Latvia” sadarbībā ar “Swedbank”.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

ReTV Ziņu dienests aicina darbā ŽURNĀLISTU/-I Ja esi gatavs mesties izaicinājumos un kļūt par žurnālistu vienā no straujāk augošajiem Ziņu dienestiem, pievienojies ReTV komandai! Darba pienākumi: • Raidījumu un sižetu veidošana – informācijas meklēšana un informācijas avotu pārbaude, dalība filmēšanas procesā, montāžas plāna veidošana un dalība montāžas procesā, sižeta/raidījuma iesniegšana vadītājiem; • Radošu ideju ģenerēšana un ieteikumu iesniegšana producentam; • Sekot aktualitātēm politikā, kultūrā, ekonomikā un sabiedrībā. Nepieciešams: • Izpratne par TV nozares specifiku; • Teicamas komunikācijas, analītikas un argumentācijas prasmes; • Teicamas laika plānošanas prasmes un atbildība par padarīto; • Labas latviešu valodas zināšanas. Piedāvājam: • Profesionālo un personīgo attīstību; • Iespēju patstāvīgi plānot savu darba laiku; • Draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; • Algu EUR 600-1200 (bruto) – atkarībā no padarītā apjoma; • Darba vietu Valmierā. Ja vēlies pievienoties ReTV Ziņu dienestam, sūti savu CV un motivētu pieteikumu līdz 20.maijam uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv ar norādi "Žurnālista vakance". Profesija: ŽURNĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Purva iela 12A, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Mediji / Sabiedriskās attiecības Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-20 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv

Mūsu partneri