Valmieras Pilsētas čempionāta basketbolā noskaidroti finālisti 35+ līgā

Lasīšanas laiks: 3 min

Nedēļas nogalē, 12. un 13.martā, Valmieras 5. vidusskolā norisinājās Valmieras Pilsētas čempionāta basketbolā 2015./2016., pusfināla spēles 35+ līgā un regulārā turnīra noslēdzošie mači 1.līgā. Ceļazīmi uz finālu, uzvarot pusfinālus, ieguva komandas “Veikals Pus12” un “AGROK-Banāni”. 1.līgā uzvaras guva “Rūjiena” un “VAKS/b.a.L.L.”, informē Austra Dambrova, BK “Vidzemes Augstskola/Valmiera Glass” sabiedrisko attiecību speciāliste.

Regulārā turnīra noslēdzošos mačus nedēļas nogalē aizvadīja 1.līgas komandas “Valmiera/Cēsis” ar “Rūjiena”, kur spēli abas komandas uzsāka uz līdzīgas nots, taču, ritot spēlei, vadības grožus pārņēma rūjienieši. Vieglā spēles turpinājumā “Rūjiena” spēlētāji strauji izvirzījās vadībā un spēli noslēdza ar rezultātu 119:83. Svētdien paredzēto spēli starp “Byko-Lat” un “VAKS/b.a.L.L.” neaizvadīja, un pēc turnīra noteikumiem uzvara tika piešķirta “VAKS/b.a.L.L.” ar rezultātu 20:0.

11. Valmiera/Cēsis

Sestdien 35+līgā tika aizvadīti pusfināli, kur tikās “Valleta” ar “Veikals Pus12”, bet otrajā pusfināla cīņā tikās “AGROK-Banāni” ar “Oši”. Abās spēlēs tika aizvadīta sīva cīņa par iekļūšanu Valmieras Pilsētas čempionāta finālā un iespēju cīnīties par 35+līgas čempiona titulu.

Pirmās uz laukuma stājās “Valleta” ar “Veikals Pus12”. Jau spēles pirmajās minūtēs cīņa laukumā bija spraiga, pirmo ceturtdaļu komandām noslēdzot vien ar minimālu punktu atšķirību (10-11), taču turpmākajās desmit minūtēs “Veikals Pus12” spēlētāji ņēma spēles grožus savās rokās, iemetot par septiņiem punktiem vairāk. Turpmākajā spēles gaitā “Veikals Pus12” pārstāvji nosargāja iekrāto pārsvaru un uzvarēja “Valletas” vienību ar rezultātu 62:49.

Otrā pusfinālā cīņā starp “Oši” un “AGROK-Banāni” līdzīgs spēles scenārijs. Abas komandas spēli uzsāka uz līdzīgas nots, tomēr “AGROK-Banāni” spēlētājiem izdevās gūt četru punktu pārsvaru pirmajās desmit minūtēs. Turpinot spēli, “Oši” neļāva “AGROK-Banāni” vienībai izvirzīties vadībā ne par punktu tālāk, puslaika pārtraukumā dodoties ar to pašu četru punktu pārsvaru. Otrajā spēles puslaikā “AGROK-Banāni” tomēr spēja lauzt pretinieku spēli ar uzvaru – rezultāts 63:53 “AGROK-Banāni” labā.

Pusfinālu cīņā veiksmīgu spēli komandās aizvadījuši Jānis Miķelsons (AGROK-Banāni) ar 23 punktiem un 15 atlēkušajām bumbām. No “Ošiem” veiksmīgākais Ingars Veide, kuram 24 punkti, 8 atlēkušās bumbas un 5 rezultatīvas piespēles. Ģirtam Lācim (Valleta) 18 punkti un 18 atlēkušās bumbas, bet “Veikals Pus12” rindās rezultatīvākais Rolands Lucavs, kuram 31 gūts punkts.

Fināla spēles 35+ līgā paredzētas aizvadīt 26.martā, kad ceturtdaļfināla spēles uzsāks arī 1.līgas komandas.

Par jaunumiem un izmaiņām turnīrā aicina sekot turnīra Facebook lapā, kā arī sociālajā tīklā Twitter.

Basketbola līdzjutēji tiek aicināti visas spēles vērot klātienē Valmieras 5. vidusskolā. Turnīra norisei iespējams sekot līdzi Valmieras plašsaziņas populārākajos ziņu portālos, kā arī basketbola kluba “Vidzemes Augstskola” mājaslapā, turnīra sadaļā.

Turnīru organizē Basketbola klubs “Vidzemes Augstskola/Valmiera Glass” sadarbībā ar Valmieras Pilsētas pašvaldību.