Valmieras Ziņas

Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas skolēni izcīna iespēju piedalīties jūras virsnieku sacensību finālā (1)

Sestdien 29.martā Rīgā, Jūras koledžā “Novikontas” notika konkursa vidusskolēniem “Enkurs 2014” pirmā atlases kārta, kurā, ierindojoties starp četriem labākajiem, iespēju sacensties finālā izcīnīja Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas (VPĢ) skolēni, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas sporta skolotājs Gints Trēziņš.

Kā portālam “Valmieras Ziņas” pavēstīja Latvijas Jūras administrācijas sabiedrisko attiecību speciāliste Sarma Kočāne, šogad konkursā piedalījās 24 komandas no visiem Latvijas reģioniem, un Valmieras Pārgaujas ģimnāzija bija vienīgā Valmieras skola šajā atlases kārtā.

G.Trēziņš, kurš sestdien devās līdzi skolas komandai, norādīja, ka VPĢ konkursā piedalās jau ceturto gadu.

Konkursa fināla uzvarētāji – pirmo trīs vietu ieguvēji – katru gadu balvā saņem ceļojumu ar kādu no Latvijas karoga kuģiem.

“Enkura” galvenais mērķis ir ieinteresēt vidusskolniekus par iespēju apgūt jūras virsnieka profesiju. S.Kočāne norādīja, ka pasaulē ir vismaz 40 tūkstoši brīvu jūras virsnieku darba vietu, turklāt joprojām tiek būvēti jauni, aizvien lielāki kuģi, līdz ar to tuvākajos gados brīvo darba vietu skaits varētu divkāršoties.

Konkurss “Enkurs” notiek jau astoto gadu, un tā laikā jaunieši reālos apstākļos veic atraktīvus uzdevumus – demonstrē savas prasmes kuģu un laivu vadīšanā, cietušo glābšanā, ugunsgrēku likvidēšanā un citās disciplīnās.

Konkursa fināls paredzēts 26.aprīlī Latvijas Jūras akadēmijā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri