Valmieras Ziņas

Valmieras novadam izcils panākums starptautiskajā “Financial Times” reitingā

Lasīšanas laiks: 3 min

15. martā Francijas pilsētā Kannās Valmieras novadam pasniegts prestižais apbalvojums – iegūta pirmā vieta Eiropas mikropilsētu kategorijā Eiropas nākotnes pilsētu un reģionu reitingā 2022./2023. gadam. To veido laikraksta “Financial Times” izdevums “fDi Intelligence”. Apbalvošanas ceremonijā Valmieras novadu pārstāvēja Līga Vecā, Valmieras Attīstības aģentūras valdes locekle un Andris Klepers, Valmieras novada pašvaldības domes deputāts.

Valmieras novadam izcilo rezultātu izdevies uzrādīt, pateicoties izstrādātajai industriālo teritoriju attīstības un ārvalstu investīciju piesaistes stratēģijai un tajā iekļautajai aprites ekonomikas un zaļo industriālo parku pieejai, kā arī izaugsmes rādītājiem, ko palīdzējuši sasniegt Valmieras uzņēmēji un darba devēji.

Starptautiskajā reitingā augstais novērtējums Valmieras novadam piešķirts par ārvalstu investīciju piesaistes stratēģiju. Šajā jomā no Latvijas augstus rezultātus sasniegušas arī Ventspils un Jelgava, iegūstot attiecīgi 3. vietu un 6. vietu.

Ārvalstu investīciju piesaistes stratēģiju kategorijā pavisam tika iesniegti 75 pieteikumi. Pieteicēji iesniedza detalizētu informāciju par pilsētas vai reģiona stratēģiju ārvalstu investīciju piesaistes veicināšanā. Iesniegto informāciju vērtēja “Financial Times” izdevuma “fDi Intelligence” žūrija.

Valmieras pieteikumā tika sniegta informācija par nozīmīgākajām iniciatīvām ar mērķi piesaistīt investīcijas Valmierai, par straujāk augošajām nozarēm ar visaugstāko potenciālu piesaistīt papildu investīcijas un par Valmieras lielākajiem investīciju projektiem. Žūrija vērtēja arī to, kādi pakalpojumi pieejami investoriem Valmierā, kā pilsēta rūpējas par investoru noturēšanu un kādi digitālā mārketinga instrumenti tiek izmantoti, lai sasniegtu un uzrunātu ārvalstu investoru mērķauditoriju. Būtiska žūrijas uzmanība tika pievērsta tam, kā novads veicina ilgtspējīgas investīcijas un kā novadā īsteno ESG jeb vides, sociālās atbildības un pārvaldes standartu. Valmieras novada pieteikumu sagatavoja Valmieras Attīstības aģentūra.

“Valmieras novada pievilcība ārvalstu investoru vidū pieaug. Ļoti rūpīgi analizējam nosacījumus, kā tieši pašvaldība var pozitīvi ietekmēt investīciju pieaugumu, jo ārvalstu investīciju piesaiste Valmieras novadam ir ļoti svarīga. Tā veicina uzņēmumu izaugsmi, paplašina iedzīvotāju darba iespējas un dzīves kvalitāti. Svarīgs ir ne tikai finansējums, bet arī tehnoloģiju un zināšanu pārnese,” investīciju nozīmi novada izaugsmē skaidro Jānis Baiks, Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs.

Financial Times izdevumā Valmieras novadam veltīti šādi vārdi: “Valmieras novada pašvaldībai piešķirts augstākais novērtējums Eiropas nākotnes pilsētu un reģionu reitingā starp mikropilsētām. Valmiera, kurā atbilstoši sauklim “dzīvojam zaļi”, atrodas Latvijas ziemeļos un aizņem 19,35 kvadrātkilometrus. Lai gan Valmiera jau tradicionāli ir industriju pilsēta, Valmieras novada pašvaldībai ir lielas ambīcijas piesaistīt papildu ārvalstu investīcijas un talantus. Investoru atbalsta sistēmā ietilpst tādu investīciju un attīstības projektu īstenošana, kas skar cilvēkresursus, infrastruktūru, veselības aprūpi, kultūru un dzīves kvalitāti kopumā. Zaļās Valmieras atrašanās pie Gaujas un blakus Gaujas Nacionālajam parkam izvirzījusi vides pārvaldību par vienu no novada prioritātēm. Valmieras novads šobrīd izstrādā jaunu novada attīstības programmu, kurā iekļaus arī tādus ar vidi saistītus jautājumus kā transports, industriālie parki un enerģijas infrastruktūra. Katru gadu pilsētā tiek īstenoti arvien jauni zaļie uzlabojumi. Tiek izbūvēti velo ceļi, savukārt, raugoties plašākā mērogā, tiek attīstītas degradētas un piesārņotas teritorijas, kas kļūs par zaļajiem industriālajiem parkiem”.

Valmieras novadā 2020. gadā kopumā reģistrēti 69 aktīvi ārvalstu kapitāla uzņēmumi ar kopējo apgrozījumu 157,6 miljoni eiro. Šie uzņēmumi Valmieras novadā nodarbina 1930 darbiniekus. Lielākie ārvalstu kapitāla darba devēji pēc apgrozījuma 2020. gadā Valmieras novadā ir “Valmieras stikla šķiedra”, SIA “Culimeta Baltics”, SIA “Klasmann-Deilmann Latvia”, SIA “Padtex Insulation”, SIA “PG Wood”, SIA “Legro Latvia”, SIA “Klasmann-Deilmann Bioenergy”, AS “Seda”, SIA “Valmieras graudi”, SIA “VRPB”, SIA “V.L.T.”, SIA “Jaunbāģi” un citi. Ārvalstu investīcijas ienākušas no tādām valstīm kā Vācija, Luksemburga, Itālija, Amerikas Savienotās Valstis, Nīderlandes karaliste, Lietuva, Krievijas Federācija, Igaunija, Dānijas karaliste, Zviedrijas karaliste un citas.

Publikācija laikraksta “Financial Times” izdevumā “fDi Intelligence”: https://content.yudu.com/web/43wcl/0A43wm9/FDI-FebMar22/html/index.html?page=94&origin=reader

Aktuālais jautājums

Vai jūs apmierina ietvju un ceļu tīrība Valmieras pilsētā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Trikātas pamatskola (turpmāk – Iestāde) aicina darbā sociālo pedagogu (0,380 likmes jeb 12 stundas nedēļā) uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese: “Gaismaskalns”, Trikāta, Trikātas pagasts, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • īstenot sociālpedagoģisko darbību Iestādē; • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši izglītības Iestādes mērķim un uzdevumiem; • strādāt Atbalsta personāla komandā; • diagnosticēt izglītojamo socializācijas procesa veiksmes un problēmas, esošo sociālo risku ietekmi uz viņu pilnvērtīgu integrēšanos sabiedrībā un dzīves prasmju apguvē; • sadarboties ar pedagogiem, izglītības iestādes vadību, izglītojamiem un izglītojamo vecākiem mācību darbā, kā arī informēt par izglītojamā izaugsmi, sniegumu un nepieciešamo atbalstu mācīšanās uzlabošanai; un ja Tev ir: • izglītība atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • mācību un audzināšanas darba satura, korekcijas darba plānošanas un realizācijas pārzināšana; • izpratne par izglītojamo vecumposmu attīstības īpatnībām un saskarsmes psiholoģijas likumsakarībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: labas saskarsmes, komunikācijas prasmes un psiholoģiskā noturība; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; atbildība un iniciatīva, teicamas komunikācijas prasmes un elastība; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • iespējas piedalīties Iestādes izaugsmes veicināšanā un profesionālās pilnveidošanās iespējas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2023.gada 22.decembrim e-pastā: trikatas.pamatskola@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai 26548247. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SOCIĀLAIS PEDAGOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Gaismaskalns, Trikāta, Trikātas pag., Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-12-22

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība aicina darbā Dikļu kultūras centrā (turpmāk – Iestāde) saimniecības vadītāju uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • organizēt Iestādes saimniecisko darbu, Iestādei nepieciešamā inventāra un iekārtu saņemšanu un piegādi; • veikt uzdevumus, kas saistīti ar Iestādes pasākumu norisi (telpu un apkārtnes iekārtošanu, dažādu materiālu atvešanu/aizvešanu); • nodrošināt Iestādes valdījumā esošā kustamā un nekustamā īpašuma uzturēšanu tehniskā kārtībā; • apkopot informāciju par saimniecisko darbu un sīko remonta darbu nepieciešamību, veikt nelielus remontdarbus vai organizēt to izpildi; • sistemātiski sekot apkures sistēmas, ūdensvadu un sanitāro mezglu darbībai; un ja Tev ir: • vidējā vai vidējās pakāpes profesionālā izglītība; • pieredze saimniecisko darbu veikšanā; • pamatiemaņas būvdarbu un remontdarbu plānošanā un veikšanā; • labas valsts valodas zināšanas; • B kategorijas vadītāja apliecība; • labas prasmes darbā ar datoru, MS Office programmām un citu biroja tehniku; • spēja patstāvīgi veikt darbu un uzņemties atbildību par noteikto uzdevumu izpildi; mēs piedāvājam: • nepilnu darba laiku 16 stundas nedēļā (0,4 slodze); • pamatalgu pārbaudes laikā 344 EUR (par 0,4 slodzi) pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 362 EUR (par 0,4 slodzi) pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu un sakārtotu darba vidi. Motivācijas vēstuli, CV un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv ar norādi „Saimniecības vadītājs/-a Dikļu kultūras centrā” līdz 2023.gada 19.decembrim. Tālrunis papildu informācijai 26486115 vai 27891656. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Straumes, Dikļi, Dikļu pag., Valmieras nov. Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-12-19

Mūsu partneri