Valmieras Ziņas

Valmieras novada tūrisma uzņēmējdarbības pieredzes stāsts – “Vidusmeži keramika” un Līču skolas saimnieki Linda un Rinalds Zelti

Lasīšanas laiks: 4 min

Linda un Rinalds Zelti ir radoši un apņēmības pilni cilvēki, kuri, realizējot savas idejas, rada skaistus keramikas traukus, rūpējas par Līču skolu, īsteno jaunus pasākumus un ar sapņiem par nākotni jau saimnieko savā daudzfunkcionālajā veikalā-darbnīcā-galerijā Āža krogā. Viņi labi pazīst Rīgas burzmu un jau kopš abu pazīšanās brīža no 14 gadu vecuma sapņojuši par dzīvi laukos. Tieši tas ir atvedis ģimeni uz Mazsalacu – vietu, kur čalo Salacas upe un visapkārt valda dabas ieskauts miers.

Vidusmeži keramika” stāsts sākās laikā, kad pāris vēl dzīvoja Rīgā un Linda kopā ar draudzenēm nolēma doties uz keramikas nodarbību. Šīs nodarbības iedvesmota, Linda sāka izgatavot savus traukus un kopā ar Rinaldu ekperimentēja ar vietējiem Salacas māliem un apdedzinājuma tehnikām, uzmūrējot pirmo malkas cepli. Kad hobijs pārauga nopietnākā nodarbē, Linda un Rinalds devās uz Saldu pie podnieka Arta Kleinberga, lai uzkrātu vērtīgas zināšanas, kas viņiem lieti noderējušas sava “Vidusmeži keramika” ceļa uzsākšanā. Aizraušanās pārtapa par sirdsdarbu, un nu, keramikas materiāla iedvesmota, Linda ir ieguvusi arī augstāko izglītību Latvijas Mākslas akadēmijā, lai arī sākotnēji apgūtā profesija bijusi saistīta ar vides zinātni. “Viss salikās ļoti organiski un dabiski. Sapratām, ka keramika ir tas, ar ko mēs varētu nodarboties, dzīvojot laukos,” saka Linda. Lielākoties traukus rada Linda, savukārt Rinalds, starp ikdienas projektiem un darbiem uz kino laukuma, vada malkas cepļu kurināšanu un šad tad uzveido kādu keramikas trauku. Lielākie izaicinājumi bijuši tieši ar veiksmīgu cepļa izveidošanu jeb, kā mākslinieki paši to labprātāk sauc, piedzīvojumi, kas pēc vairākiem mēģinājumiem rezultējušies lieliski funkcionējošā iekārtā.

Iedvesmu Linda un Rinalds atrod vidē sev apkārt un seko līdzi arī citu darbiem. Īpaši viņus iedvesmo Āzijā radīti trauki un Āzijas izkoptā un lielā cieņā turētā tējas kultūra. Īpašus, tējai piemērotus un skaistus traukus Linda rada arī “Vidusmeži keramikā”. Tieši šis produkts ir lielā cieņā dažādās pasaules valstīs, tādēļ var teikt, ka Mazsalacā radītie keramikas trauki no vietējā Latvijas māla atrodami teju katrā pasaules kontinentā. Savukārt vietējie iedzīvotāji, īpaši ģimenes, labprāt iesaistās radošajās darbnīcās, tādējādi bagātinot savu ikdienu ar keramikas iepazīšanu. Reiz arī kāds puisis no Ekvadoras uzgājis Lindas sociālā medija Instagram profilu un aizrautības pilns vēlējies braukt mācīties un iedvesmoties, klātienē apskatot keramikas mākslas darbus un to radīšanas procesu, taču šos plānus izjaukusi Covid-19 pandēmija.

“Ja tu dari savu darbu ļoti labi un pēc labākās sirdsapziņas, viss pārējais vienkārši nāks,” reiz teikusi viņu ģimenes draudzene, un nu tā kļuvusi par frāzi, kas Lindu iedvesmojusi – viņa ir pārliecināta, ka tieši tā ar viņu ir noticis. “Vidusmeži keramika” izstrādājumos cilvēki augstu vērtē to kvalitāti un unikalitāti, kas nav raksturīga neviena cita keramiķa mākslas darbiem. Personīgā pieeja un viesmīlība pret katru klientu ir liela vērtība ne tikai viesiem, bet arī viņiem pašiem, jo tieši šādi viss kļūst patiesāks. Lindai un Rinaldam ir svarīgi sniegt padziļinātas zināšanas katram, kurš viņus apciemo, jo pētniecība iet roku rokā ar produktu ražošanu.

Keramiķi vislabprātāk aicina ciemos uz “Vidusmežiem” tieši siltajā gada laikā, jo aktivitātes lielākoties notiek dabā, rūpējoties par savu un viesu labsajūtu. Keramikas izstrādājumus klienti visvairāk izvēlas tieši Ziemassvētku laikā, gādājot dāvanas sev un saviem mīļajiem. Savukārt gada pirmie mēneši ir vislabākais laiks jaunu ideju un iedvesmas krāšanai. Radīšanas procesā Linda un Rinalds labprāt iesaista arī mazākos ģimenes locekļus – savus bērnus, kuri priekpilni piedalās visradošākajos procesos.

Draudzība un sadarbība ar kaimiņiem un sastaptajiem draugiem ir neatsverami svarīga jeb, kā Linda to dēvē, veiksmes atslēga. Ir prieks palīdzēt citiem un saņemt to pretī, kā arī vienkārši aprunāties, jo tieši tajā slēpjas lielākā vērtība. Vairāku gadu laikā izveidojusies arī veiksmīga draudzība ar kafejnīcas “Būda” un lauku mājas “Vači” saimniekiem Ēriku un Daniju, un nu viņi kopīgi sadarbojas, lai iedzīvinātu Āža krogu. Tur jau šobrīd iemājojusi kafejnīcas “Būda” ziemas rezidence un vietu piepildījušas cilvēku čalas, savukārt citās ēkas daļās notiek rosība, lai taptu “Vidusmeži” keramikas veikals-galerija, vieta meistarklasēm un darbnīcām, kā arī viesnīca.

Linda un Rinalds novēl ikvienam atrast savu mīļāko nodarbi, kas padodas vislabāk, darīt to pēc labākās sirdsapziņas, nesalīdzinot sevi ar citiem, jo tas nav svarīgi. Brīdī, kad atradīsi savu lietu, tevi atradīs arī domubiedri, sadarbības partneri un klienti. “Jebkurai lietai ir sava vieta pie sava cilvēka,” saka Rinalds. Galvenais darīt no sirds un darīt to labi, izkopjot savas prasmes. Jautā pēc padoma, nebaidies un sāc darīt!

Tūrisma uzņēmēju pieredzes stāstu interviju cikls šajā gadā ir noslēdzies – uz tikšanos nākamajā gadā ar jauniem un iedvesmojošiem stāstiem!

Aktuālais jautājums

Vai 2024. gads Jums būs veiksmīgāks par 2023. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Ja esi precīzs un saimniecisks, mīli kārtību un spēsi veikt sadzīvisku remontu, transportlīdzekļu apkopi, tad iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandā  Valsts vides dienesta (Nr. 90000017078)Administratīvā departamenta Saimniecības vadītāja amatā (viena darbinieka amata vieta uz nenoteiktu laiku)  Mēs piedāvājam:  interesantu un radošu darbu; vērtīgu pieredzi un profesionālās izaugsmes iespējas ; mēnešalgu no 932 līdz 1398 EUR pirms nodokļu nomaksas, atbilstoši zināšanām un pieredzei; veselības apdrošināšanu, atvaļinājuma pabalstu, papildatvaļinājumu līdz 10 darba dienām, kā arī citus valsts pārvaldē paredzētus ar papildu atlīdzību saistītus pasākumus; darba vietu kādā no mūsu birojiem - Valmierā vai Madonā.   Uzticēsim Tev:   pārzināt un pārvaldīt Dienesta nekustamos īpašumus; rūpēties un materiāli tehniski nodrošināt Valmieras un Madonas biroju; sniegt atbalstu kolēģiem transporta jautājumos; veikt transportlīdzekļu, tai skaitā ūdens transportlīdzekļu lietošanas, remontu, nobraukumu un degvielas izlietojumu uzraudzību; uzraudzīt un rūpēties par iekārtām un biroja tehniku; organizēt darba aizsardzības un ugunsdrošības prasību ievērošanu.   Sagaidām, lai Tev ir:  profesionālā pieredze līdzīgā amatā, vēlams valsts pārvaldes iestādē; zināšanas un prasmes ēku un teritoriju apsaimniekošanā un autoparka uzturēšanā, tehniskās zināšanas par ēkās iebūvēto sistēmu darbību un pamatprasmes ēku remontdarbos; vēlama augstākā izglītība; labas iemaņas darbā ar standarta datorprogrammām un biroja tehniku; spēja precīzi un operatīvi izpildīt uzdevumus, darbu plānošanas prasmes, augsta atbildības sajūta, noturība stresa situācijās; B kategorijas autovadītāja apliecība; elektroniskais paraksts. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) Valsts vides dienestam uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – Saimniecības vadītājs”) Tālrunis uzziņām: 67084203 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-07 Kontaktpersona: Dokumentus sūtīt uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Ja vēlies iegūt profesionālo pieredzi administratīvajās tiesībās, Tev rūp vides aizsardzība un Tevi interesē darbs ar normatīvo aktu piemērošanu,iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandāValsts vides dienesta Juridiskā departamenta Administratīvo sodu piemērošanas daļas vecākā inspektora (jurista) amatā (viena ierēdņa amata vieta uz nenoteiktu laiku) Piedāvājam: vērtīgu profesionālo pieredzi valsts pārvaldē administratīvā pārkāpuma procesa jomā; darbu komandā kopā ar profesionāliem un atsaucīgiem darba kolēģiem; mēnešalgu no 1008 līdz 1512 euro pirms nodokļu nomaksas, atbilstoši kvalifikācijai un prasmēm; darba vietu kādā no mūsu birojiem Valmierā vai Madonā, ar iespēju strādāt daļēji attālināti. Uzticēsim Tev: izskatīt administratīvo pārkāpumu lietas un pieņemt lēmumus par administratīviem pārkāpumiem vides piesārņošanas, atkritumu apsaimniekošanas, zvejas un dabas resursu izmantošanas jomā; sekot līdzi piemēroto administratīvo sodu samaksai. Sagaidām, lai Tev ir: atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām; otrā līmeņa augstākā izglītība tiesību zinātnēs; vēlama pieredze dokumentu sagatavošanā un tiesību normu piemērošanā; vēlamas zināšanas par vides aizsardzības normatīvajiem aktiem un administratīvā pārkāpuma procesu; spēja analizēt informāciju un pieņemt lēmumu, labas plānošanas un organizēšanas prasmes, un komunikācijas prasmes. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – ASPD_jurists”)  Tālrunis uzziņām: 67084203 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045.  Profesija: JURISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-06 Kontaktpersona: E-pasts: CV@vvd.gov.lv Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri