Valmieras Ziņas

Valmieras novada tūrisma uzņēmējdarbības pieredzes stāsts – “Vidusmeži keramika” un Līču skolas saimnieki Linda un Rinalds Zelti

Lasīšanas laiks: 4 min

Linda un Rinalds Zelti ir radoši un apņēmības pilni cilvēki, kuri, realizējot savas idejas, rada skaistus keramikas traukus, rūpējas par Līču skolu, īsteno jaunus pasākumus un ar sapņiem par nākotni jau saimnieko savā daudzfunkcionālajā veikalā-darbnīcā-galerijā Āža krogā. Viņi labi pazīst Rīgas burzmu un jau kopš abu pazīšanās brīža no 14 gadu vecuma sapņojuši par dzīvi laukos. Tieši tas ir atvedis ģimeni uz Mazsalacu – vietu, kur čalo Salacas upe un visapkārt valda dabas ieskauts miers.

Vidusmeži keramika” stāsts sākās laikā, kad pāris vēl dzīvoja Rīgā un Linda kopā ar draudzenēm nolēma doties uz keramikas nodarbību. Šīs nodarbības iedvesmota, Linda sāka izgatavot savus traukus un kopā ar Rinaldu ekperimentēja ar vietējiem Salacas māliem un apdedzinājuma tehnikām, uzmūrējot pirmo malkas cepli. Kad hobijs pārauga nopietnākā nodarbē, Linda un Rinalds devās uz Saldu pie podnieka Arta Kleinberga, lai uzkrātu vērtīgas zināšanas, kas viņiem lieti noderējušas sava “Vidusmeži keramika” ceļa uzsākšanā. Aizraušanās pārtapa par sirdsdarbu, un nu, keramikas materiāla iedvesmota, Linda ir ieguvusi arī augstāko izglītību Latvijas Mākslas akadēmijā, lai arī sākotnēji apgūtā profesija bijusi saistīta ar vides zinātni. “Viss salikās ļoti organiski un dabiski. Sapratām, ka keramika ir tas, ar ko mēs varētu nodarboties, dzīvojot laukos,” saka Linda. Lielākoties traukus rada Linda, savukārt Rinalds, starp ikdienas projektiem un darbiem uz kino laukuma, vada malkas cepļu kurināšanu un šad tad uzveido kādu keramikas trauku. Lielākie izaicinājumi bijuši tieši ar veiksmīgu cepļa izveidošanu jeb, kā mākslinieki paši to labprātāk sauc, piedzīvojumi, kas pēc vairākiem mēģinājumiem rezultējušies lieliski funkcionējošā iekārtā.

Iedvesmu Linda un Rinalds atrod vidē sev apkārt un seko līdzi arī citu darbiem. Īpaši viņus iedvesmo Āzijā radīti trauki un Āzijas izkoptā un lielā cieņā turētā tējas kultūra. Īpašus, tējai piemērotus un skaistus traukus Linda rada arī “Vidusmeži keramikā”. Tieši šis produkts ir lielā cieņā dažādās pasaules valstīs, tādēļ var teikt, ka Mazsalacā radītie keramikas trauki no vietējā Latvijas māla atrodami teju katrā pasaules kontinentā. Savukārt vietējie iedzīvotāji, īpaši ģimenes, labprāt iesaistās radošajās darbnīcās, tādējādi bagātinot savu ikdienu ar keramikas iepazīšanu. Reiz arī kāds puisis no Ekvadoras uzgājis Lindas sociālā medija Instagram profilu un aizrautības pilns vēlējies braukt mācīties un iedvesmoties, klātienē apskatot keramikas mākslas darbus un to radīšanas procesu, taču šos plānus izjaukusi Covid-19 pandēmija.

“Ja tu dari savu darbu ļoti labi un pēc labākās sirdsapziņas, viss pārējais vienkārši nāks,” reiz teikusi viņu ģimenes draudzene, un nu tā kļuvusi par frāzi, kas Lindu iedvesmojusi – viņa ir pārliecināta, ka tieši tā ar viņu ir noticis. “Vidusmeži keramika” izstrādājumos cilvēki augstu vērtē to kvalitāti un unikalitāti, kas nav raksturīga neviena cita keramiķa mākslas darbiem. Personīgā pieeja un viesmīlība pret katru klientu ir liela vērtība ne tikai viesiem, bet arī viņiem pašiem, jo tieši šādi viss kļūst patiesāks. Lindai un Rinaldam ir svarīgi sniegt padziļinātas zināšanas katram, kurš viņus apciemo, jo pētniecība iet roku rokā ar produktu ražošanu.

Keramiķi vislabprātāk aicina ciemos uz “Vidusmežiem” tieši siltajā gada laikā, jo aktivitātes lielākoties notiek dabā, rūpējoties par savu un viesu labsajūtu. Keramikas izstrādājumus klienti visvairāk izvēlas tieši Ziemassvētku laikā, gādājot dāvanas sev un saviem mīļajiem. Savukārt gada pirmie mēneši ir vislabākais laiks jaunu ideju un iedvesmas krāšanai. Radīšanas procesā Linda un Rinalds labprāt iesaista arī mazākos ģimenes locekļus – savus bērnus, kuri priekpilni piedalās visradošākajos procesos.

Draudzība un sadarbība ar kaimiņiem un sastaptajiem draugiem ir neatsverami svarīga jeb, kā Linda to dēvē, veiksmes atslēga. Ir prieks palīdzēt citiem un saņemt to pretī, kā arī vienkārši aprunāties, jo tieši tajā slēpjas lielākā vērtība. Vairāku gadu laikā izveidojusies arī veiksmīga draudzība ar kafejnīcas “Būda” un lauku mājas “Vači” saimniekiem Ēriku un Daniju, un nu viņi kopīgi sadarbojas, lai iedzīvinātu Āža krogu. Tur jau šobrīd iemājojusi kafejnīcas “Būda” ziemas rezidence un vietu piepildījušas cilvēku čalas, savukārt citās ēkas daļās notiek rosība, lai taptu “Vidusmeži” keramikas veikals-galerija, vieta meistarklasēm un darbnīcām, kā arī viesnīca.

Linda un Rinalds novēl ikvienam atrast savu mīļāko nodarbi, kas padodas vislabāk, darīt to pēc labākās sirdsapziņas, nesalīdzinot sevi ar citiem, jo tas nav svarīgi. Brīdī, kad atradīsi savu lietu, tevi atradīs arī domubiedri, sadarbības partneri un klienti. “Jebkurai lietai ir sava vieta pie sava cilvēka,” saka Rinalds. Galvenais darīt no sirds un darīt to labi, izkopjot savas prasmes. Jautā pēc padoma, nebaidies un sāc darīt!

Tūrisma uzņēmēju pieredzes stāstu interviju cikls šajā gadā ir noslēdzies – uz tikšanos nākamajā gadā ar jauniem un iedvesmojošiem stāstiem!

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Mazsalacas pirmsskolas izglītības iestāde “Dārziņš” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā sociālo pedagogu (profesijas klasifikatora kods 2359 01) uz nenoteiktu laiku, sākot ar 2024./2025. mācību gadu. Ja Jūs vēlaties: • organizēt savu darbu atbilstoši Iestādes mērķim un uzdevumiem; • strādāt Atbalsta personāla komandā; • diagnosticēt izglītojamo socializācijas procesa veiksmes un problēmas, esošo sociālo risku ietekmi uz viņu pilnvērtīgu integrēšanos sabiedrībā un dzīves prasmju apguvē; • sadarboties ar pedagogiem, Iestādes vadību un izglītojamo vecākiem, kā arī informēt par izglītojamā izaugsmi, sniegumu un nepieciešamo atbalstu mācīšanās uzlabošanai; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • mācību un audzināšanas darba satura, un korekcijas darba plānošanas un realizācijas pārzināšana; • izpratne par izglītojamo vecumposmu attīstības īpatnībām un saskarsmes psiholoģijas likumsakarībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: spēja patstāvīgi plānot un organizēt darbu, atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte, spēja argumentēt pieņemtos lēmumus, komunikācijas prasme, spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci; mēs piedāvājam: • darba laiku 8 stundas (0.271 likmes) nedēļā; • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksu”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • atbildīgu, interesantu un radošu darbu. CV un motivācijas vēstuli līdz 2024.gada 15.jūlijam, sūtīt iestādes vadītājai S.Liepai uz e-pastu: darzins@valmiera.edu.lv , vai iesniedzot personīgi adresē: Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras novads ar norādi “Sociālais pedagogs”. Tālruņa numurs papildu informācijai: 27871920. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SOCIĀLAIS PEDAGOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-15 Kontaktpersona: darzins@valmiera.edu.lv 27871920

Pievienojies mūsu komandai! Mazsalacas pirmsskolas izglītības iestāde “Dārziņš” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā pirmsskolas izglītības mūzikas skolotāju (profesijas klasifikatora kods 2342 03) uz nenoteiktu laiku, sākot ar 2024./2025. mācību gadu. Ja Jūs vēlaties: • īstenot pirmsskolas izglītības satura apguvi kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā mācību jomā; • plānot pedagoģisko darbu saskaņā ar Iestādes nolikumu un pirmsskolas audzināšanas galvenajiem darba virzieniem; • organizēt mācību darbu bērnu muzikālo, pašizpausmes, intelektuālo spēju attīstīšanai; • izvērtēt un analizēt savu pedagoģisko darbu ar bērniem un sniegt atskaiti par paveikto; un Jums ir: • augstākā izglītība pedagoģijā (atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”) ar kvalifikāciju – pirmsskolas izglītības mūzikas skolotājs vai students augstākās izglītības studiju programmā – mūzikas skolotājs; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: spēja patstāvīgi plānot un organizēt darbu, atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte, spēja argumentēt pieņemtos lēmumus, komunikācijas prasme, spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci; mēs piedāvājam: • darba laiku 30 stundas (0,750 likmes) nedēļā; • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksu”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • atbildīgu, interesantu un radošu darbu. CV un motivācijas vēstuli līdz 2024.gada 15.jūlijam, sūtīt iestādes vadītājai S.Liepai uz e-pastu: darzins@valmiera.edu.lv , vai iesniedzot personīgi adresē: Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras novads ar norādi “Pirmsskolas izglītības mūzikas skolotājs/-a”. Tālruņa numurs papildu informācijai: 27871920. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SPORTA SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-15 Kontaktpersona: darzins@valmiera.edu.lv 27871920 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri