Valmieras Ziņas

Valmieras novada tūrisma uzņēmējdarbības pieredzes stāsts – kalēja darbnīcas “Kalnmesteri” saimnieks Edvīns Šakalis

Lasīšanas laiks: 3 min

Kādā saulainā un siltā pavasara pēcpusdienā dodamies ciemos pie rūjienieša vienpadsmitajā paaudzē Edvīna Šakaļa, kurš ik dienu darbojas savā kalēja darbnīcā “Kalnmesteri”, kur labprāt uzņem viesus, izrāda savu darbnīcu un radītos darbus, kā arī pastāsta par savu plašo pieredzi kalēja arodā. Arī mums tiek izrādīta darbnīca, tiekam iepazīstināti ar “sērkociņu kastītes disko” un pat piedzīvojam nelielu uguņošanu. Pēc tam, kad saimnieks ir lepni izrādījis savu valstību, viņš ir gatavs piesēst un parunāties par to, kā ir sākusies viņa uzņēmējdarbība tūrisma jomā un kā tā ir attīstījusies līdz šodienai.

Edvīns Šakalis ir no kalēju dzimtas, un šo profesiju uzskata par radošu – ir gandarījums, kad citiem var parādīt to, ko pats radījis savām rokām. Īpaši priecājas, kad uz kalēja darbnīcu ekskursijā ierodas bērni – viņiem acis mirdz, un ir atvērti piedzīvojumam. Saimnieks priecājas par katru ciemiņu – skolēnu ekskursiju grupām, darba kolēģu kompānijām, vecpuišu un vecmeitu ballītēm vai jaunlaulāto pāri, vēstniekiem, tuviem un tāliem visiem – jo cilvēki ir tie, kas dod iedvesmu radīt un tapt jaunām idejām. Nereti viesi “Kalnmesteros” ierodas, jo redzējuši stāstu par Edvīnu kādā televīzijas raidījumā – “Province”, “Tā dzīvojam” un pat “Vakariņas ar savējiem”. Arī igauņi ir viesojušies kalēja darbnīcā Rūjienā, lai uzņemtu sižetu raidījumam. 

“Kalnmesteru” smēdē tapušie darbi atrodami vai ikkatrā pasaules nostūrī. Edvīns ir radījis ap 5000 zvanu, un pēdējais no tiem ir aizceļojis uz Indiju. Viņš ir diezgan pārliecināts, ka katrā Rūjienas mājā atrodas kāds viņa radīts metāla priekšmets. Ja klients vienreiz pasūtījis pie viņa kādu darbu, tad noteikti atgriezīsies arī nākamreiz, jo novērtē viņa paveikto darbu. Brīvdienas lielākoties aizrit, pārdodot savus darbus tirdziņos. Ar savu radīto produkciju viņš pabijis dažādos tirgos visā Latvijā, kā arī ārvalstīs, tomēr par vislabāko tirgu atzīst tepat Vidzemē notiekošo Straupes mājražotāju tirgu. Nereti pircēji pie viņa pienāk, lai pastāstītu, kā Edvīna radītajam priekšmetam izdevies iedzīvoties jaunajās mājās. Šādās reizēs satiktie cilvēki un sarunas ar tiem dod iedvesmu jaunām idejām. Arī jaunākās tehnoloģiskās iespējas netiek smādētas, lai iedvesmotos – pēdējā laikā dažādus risinājumus un idejas Edvīns rod populārajā video uzturēšanas aplikācijā “Tik Tok”.

Jautāts, vai darītu ko savādāk, ja uzņēmējdarbību uzsāktu no jauna, Edvīns bilst, ka nemainītu neko un visu darītu tieši tāpat. Viņš lepojas, ka uzņēmējdarbības attīstīšanai nav bijis vajadzības izmantot kredītus un aizņēmumus. Kalējs ir ļoti apmierināts ar to, kā ir ievirzījusies viņa uzņēmējdarbība. Arī ar apkārtējiem tūrisma uzņēmējiem sadzīvo labi un viens otru atbalsta, kā arī ar citām kalēju darbnīcā Latvijā ir laba komunikācija. Edvīns Šakalis norāda, ka ir jāmīl savs darbs, dzīve un cilvēki, tad arī viss iecerētais izdosies. Viņš paslavē savu sievu, kura šobrīd iedvesmo viņu pievērsties veselīgam un pareizam uzturam, lai varētu turpināt dzīvot kvalitatīvu dzīvi. 

Katram radītajam priekšmetam tiek piešķirta atpazīšanās zīme – saulīte. Edvīns apcerīgi saka, ka grūtā brīdī var pielikt roku šai zīmei, padomāt par labām lietām, un uzreiz kļūst vieglāk ap sirdi. Savukārt brīdī, kad lūdzam saimnieku teikt ceļavārdus tiem, kas lasīs šo rakstu, viņš aizdomājas, ietur pauzi un saka: ”Kad sasveicinies, ir jāsaka “Vasals” – tad Tu otram kaut ko novēlē. Savukārt, kad Tu atvadies, tad ir jāsaka “Ar laimi” – novēlējums ar vēlējumu, lai otram veicas”.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Promo Cash & Carry  Ed. Lācera iela 4, Valmierā  aicina savai komandai pievienoties  tirdzniecības zāles darbinieku/-ci "Frozen" (-18 grādi) nodaļā.Darba apraksts:- Izvietot preci saldētavās un tirdzniecības zāles plauktos;- Sekot līdzi preču apritei un derīguma termiņiem;- Uzturēt kārtību ledusskapī un tirdzniecības zālē;- Atbilstoši prasībām, izvietot cenu zīmes un reklāmas materiālus.Prasības:- Spēja veikt fizisku darbu;- Vēlama iepriekšējā pieredze tirdzniecībā;- Augsta precizitāte un atbildības sajūta.Uzņēmums piedāvā:- Atalgojumu 650.00 - 675.00EUR uz rokas;- Apmācības darba vietā;- Bezmaksas tēju un kafiju;- Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika;- Apmaksātu obligāto veselības pārbaudi;- Redzes korekcijas līdzekļu kompensāciju;- Draudzīgas cenas PROMO Cash&Carry produktiem;- Labus piedāvājumus pie sadarbības partneriem (piemēram mobilo sakaru pakalpojumiem).Lūgums sūtīt pieteikumu un sazināsimies ar tiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām. Sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu - darba pārrunām.Jūsu personas dati, kas ietverti CV un citos dokumentos, kas pievienoti klāt darba pieteikumam, tiks apkopoti, apstrādāti un uzglabāti saskaņā ar ES Vispārīgo datu aizsardzības regulu, kā arī SIA “Sanitex” Privātuma politiku. Profesija: TIRDZNIECĪBAS ZĀLES DARBINIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Eduarda Lācera iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-04-26 Darba sākšanas datums: 2024-04-19 Kontaktpersona: Tālrunis: 22309306 E-pasts: ieva.sp@sanitex.eu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Kocēnu apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā sētnieku/-ci (Vaidavas pagastā) uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • veikt fiziski intensīvu darbu; • nodrošināt Vaidavas ciema teritorijas kārtību - uz ielām, gājēju ietvēm, piebraucamām vietām, parku celiņiem, citās sabiedriskās vietās, tīrot sniegu, pļaujot zālienu, savācot atkritumus un lapas; • veikt palīgdarbus gan iekštelpās, gan āra darbos; • veikt citus darba pienākumus, saskaņā ar amata aprakstu; ja Tev ir: • pamatizglītība un pamatiemaņas vai pamata pakāpes profesionālā izglītība; • labas latviešu valodas zināšanas; • fiziskā izturība un gatavība veikt fizisku darbu neatkarīgi no laika apstākļiem; • kompetences: pozitīva, atbildīga attieksme pret darbu; prasmes noteikt prioritātes un plānot ikdienas darbu atbilstoši savai kompetencei, uzticētos darba pienākumus veikt kvalitatīvi; spēja strādāt ātri un rūpīgi; mēs piedāvājam: • pamatalgu 700 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās iespējas zinošu un atsaucīgu kolēģu komandā. Motivācijas vēstuli, CV, izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu kocenuapvieniba@valmierasnovads.lv, vai personīgi Kocēnu apvienības pārvaldē, adrese: Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, ar norādi „Pieteikums Kocēnu apvienības pārvaldes sētnieka/-ces amatam”, līdz 2024.gada 3.maijam. Tālrunis papildu informācijai: 26072148 vai 26473533. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SĒTNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-05-03 Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Mūsu partneri