Valmieras Ziņas

Valmieras novada tūrisma uzņēmējdarbības pieredzes stāsts – kalēja darbnīcas “Kalnmesteri” saimnieks Edvīns Šakalis

Lasīšanas laiks: 3 min

Kādā saulainā un siltā pavasara pēcpusdienā dodamies ciemos pie rūjienieša vienpadsmitajā paaudzē Edvīna Šakaļa, kurš ik dienu darbojas savā kalēja darbnīcā “Kalnmesteri”, kur labprāt uzņem viesus, izrāda savu darbnīcu un radītos darbus, kā arī pastāsta par savu plašo pieredzi kalēja arodā. Arī mums tiek izrādīta darbnīca, tiekam iepazīstināti ar “sērkociņu kastītes disko” un pat piedzīvojam nelielu uguņošanu. Pēc tam, kad saimnieks ir lepni izrādījis savu valstību, viņš ir gatavs piesēst un parunāties par to, kā ir sākusies viņa uzņēmējdarbība tūrisma jomā un kā tā ir attīstījusies līdz šodienai.

Edvīns Šakalis ir no kalēju dzimtas, un šo profesiju uzskata par radošu – ir gandarījums, kad citiem var parādīt to, ko pats radījis savām rokām. Īpaši priecājas, kad uz kalēja darbnīcu ekskursijā ierodas bērni – viņiem acis mirdz, un ir atvērti piedzīvojumam. Saimnieks priecājas par katru ciemiņu – skolēnu ekskursiju grupām, darba kolēģu kompānijām, vecpuišu un vecmeitu ballītēm vai jaunlaulāto pāri, vēstniekiem, tuviem un tāliem visiem – jo cilvēki ir tie, kas dod iedvesmu radīt un tapt jaunām idejām. Nereti viesi “Kalnmesteros” ierodas, jo redzējuši stāstu par Edvīnu kādā televīzijas raidījumā – “Province”, “Tā dzīvojam” un pat “Vakariņas ar savējiem”. Arī igauņi ir viesojušies kalēja darbnīcā Rūjienā, lai uzņemtu sižetu raidījumam. 

“Kalnmesteru” smēdē tapušie darbi atrodami vai ikkatrā pasaules nostūrī. Edvīns ir radījis ap 5000 zvanu, un pēdējais no tiem ir aizceļojis uz Indiju. Viņš ir diezgan pārliecināts, ka katrā Rūjienas mājā atrodas kāds viņa radīts metāla priekšmets. Ja klients vienreiz pasūtījis pie viņa kādu darbu, tad noteikti atgriezīsies arī nākamreiz, jo novērtē viņa paveikto darbu. Brīvdienas lielākoties aizrit, pārdodot savus darbus tirdziņos. Ar savu radīto produkciju viņš pabijis dažādos tirgos visā Latvijā, kā arī ārvalstīs, tomēr par vislabāko tirgu atzīst tepat Vidzemē notiekošo Straupes mājražotāju tirgu. Nereti pircēji pie viņa pienāk, lai pastāstītu, kā Edvīna radītajam priekšmetam izdevies iedzīvoties jaunajās mājās. Šādās reizēs satiktie cilvēki un sarunas ar tiem dod iedvesmu jaunām idejām. Arī jaunākās tehnoloģiskās iespējas netiek smādētas, lai iedvesmotos – pēdējā laikā dažādus risinājumus un idejas Edvīns rod populārajā video uzturēšanas aplikācijā “Tik Tok”.

Jautāts, vai darītu ko savādāk, ja uzņēmējdarbību uzsāktu no jauna, Edvīns bilst, ka nemainītu neko un visu darītu tieši tāpat. Viņš lepojas, ka uzņēmējdarbības attīstīšanai nav bijis vajadzības izmantot kredītus un aizņēmumus. Kalējs ir ļoti apmierināts ar to, kā ir ievirzījusies viņa uzņēmējdarbība. Arī ar apkārtējiem tūrisma uzņēmējiem sadzīvo labi un viens otru atbalsta, kā arī ar citām kalēju darbnīcā Latvijā ir laba komunikācija. Edvīns Šakalis norāda, ka ir jāmīl savs darbs, dzīve un cilvēki, tad arī viss iecerētais izdosies. Viņš paslavē savu sievu, kura šobrīd iedvesmo viņu pievērsties veselīgam un pareizam uzturam, lai varētu turpināt dzīvot kvalitatīvu dzīvi. 

Katram radītajam priekšmetam tiek piešķirta atpazīšanās zīme – saulīte. Edvīns apcerīgi saka, ka grūtā brīdī var pielikt roku šai zīmei, padomāt par labām lietām, un uzreiz kļūst vieglāk ap sirdi. Savukārt brīdī, kad lūdzam saimnieku teikt ceļavārdus tiem, kas lasīs šo rakstu, viņš aizdomājas, ietur pauzi un saka: ”Kad sasveicinies, ir jāsaka “Vasals” – tad Tu otram kaut ko novēlē. Savukārt, kad Tu atvadies, tad ir jāsaka “Ar laimi” – novēlējums ar vēlējumu, lai otram veicas”.

Aktuālais jautājums

Vai jūs apmierina ietvju un ceļu tīrība Valmieras pilsētā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Trikātas pamatskola (turpmāk – Iestāde) aicina darbā sociālo pedagogu (0,380 likmes jeb 12 stundas nedēļā) uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese: “Gaismaskalns”, Trikāta, Trikātas pagasts, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • īstenot sociālpedagoģisko darbību Iestādē; • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši izglītības Iestādes mērķim un uzdevumiem; • strādāt Atbalsta personāla komandā; • diagnosticēt izglītojamo socializācijas procesa veiksmes un problēmas, esošo sociālo risku ietekmi uz viņu pilnvērtīgu integrēšanos sabiedrībā un dzīves prasmju apguvē; • sadarboties ar pedagogiem, izglītības iestādes vadību, izglītojamiem un izglītojamo vecākiem mācību darbā, kā arī informēt par izglītojamā izaugsmi, sniegumu un nepieciešamo atbalstu mācīšanās uzlabošanai; un ja Tev ir: • izglītība atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • mācību un audzināšanas darba satura, korekcijas darba plānošanas un realizācijas pārzināšana; • izpratne par izglītojamo vecumposmu attīstības īpatnībām un saskarsmes psiholoģijas likumsakarībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: labas saskarsmes, komunikācijas prasmes un psiholoģiskā noturība; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; atbildība un iniciatīva, teicamas komunikācijas prasmes un elastība; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • iespējas piedalīties Iestādes izaugsmes veicināšanā un profesionālās pilnveidošanās iespējas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2023.gada 22.decembrim e-pastā: trikatas.pamatskola@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai 26548247. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SOCIĀLAIS PEDAGOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Gaismaskalns, Trikāta, Trikātas pag., Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-12-22

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība aicina darbā Dikļu kultūras centrā (turpmāk – Iestāde) saimniecības vadītāju uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • organizēt Iestādes saimniecisko darbu, Iestādei nepieciešamā inventāra un iekārtu saņemšanu un piegādi; • veikt uzdevumus, kas saistīti ar Iestādes pasākumu norisi (telpu un apkārtnes iekārtošanu, dažādu materiālu atvešanu/aizvešanu); • nodrošināt Iestādes valdījumā esošā kustamā un nekustamā īpašuma uzturēšanu tehniskā kārtībā; • apkopot informāciju par saimniecisko darbu un sīko remonta darbu nepieciešamību, veikt nelielus remontdarbus vai organizēt to izpildi; • sistemātiski sekot apkures sistēmas, ūdensvadu un sanitāro mezglu darbībai; un ja Tev ir: • vidējā vai vidējās pakāpes profesionālā izglītība; • pieredze saimniecisko darbu veikšanā; • pamatiemaņas būvdarbu un remontdarbu plānošanā un veikšanā; • labas valsts valodas zināšanas; • B kategorijas vadītāja apliecība; • labas prasmes darbā ar datoru, MS Office programmām un citu biroja tehniku; • spēja patstāvīgi veikt darbu un uzņemties atbildību par noteikto uzdevumu izpildi; mēs piedāvājam: • nepilnu darba laiku 16 stundas nedēļā (0,4 slodze); • pamatalgu pārbaudes laikā 344 EUR (par 0,4 slodzi) pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 362 EUR (par 0,4 slodzi) pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu un sakārtotu darba vidi. Motivācijas vēstuli, CV un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv ar norādi „Saimniecības vadītājs/-a Dikļu kultūras centrā” līdz 2023.gada 19.decembrim. Tālrunis papildu informācijai 26486115 vai 27891656. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Straumes, Dikļi, Dikļu pag., Valmieras nov. Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-12-19

Mūsu partneri