Valmieras Ziņas

Valmieras novada tūrisma uzņēmējdarbības pieredzes stāsts – četrzvaigžņu viesnīcas un restorāna “Wolmar” saimniece Liāna Dance

Lasīšanas laiks: 4 min

Ierodoties viesmīlīgajās restorāna telpās, mūs sagaida papagailis Čārlijs, kurš savas mājas šeit radis jau nedaudz vairāk kā 6 gadus. Čārlijs sajūsmina gan mazus, gan lielus apmeklētājus, un nereti sarunas par viņu kalpo kā ievadrunas pirms nopietnām biznesa sarunām.

Viesnīca “Wolmar” un tās restorāns ir plaši atpazīstams zīmols no Valmieras, kas iemantojis savu kvalitātes zīmi. Var šķist, ka gana daudzi Valmieras uzņēmumi vēlētos nest savā nosaukumā seno Valmieras vārdu, taču brīdī, kad radies uzņēmuma nosaukums, neviens cits neesot izvirzījis pretenzijas. Nosaukums “Wolmar” izvēlēts arī tāpēc, lai ārvalstu viesiem būtu vieglāk izrunāt viesnīcas nosaukumu.

Aizsākums uzņēmējdarbībai radies līdz ar vēlmi pēc pašu biznesa, un tūrisma uzņēmējdarbības virziens sākotnēji pat nebijis plānā. Saimnieces Liānas mamma vietējā laikrakstā ieraudzījusi sludinājumu, ka pārdod zemes gabalu Valmierā, un, ģimenei aprunājoties, nav bijis šaubu, ka īpašums jāpērk. 2000. gadā ir uzsākta viesnīcas ēkas celtniecība, un jau tā paša gada 4. decembrī viesnīcā ir uzņemts pirmais viesis. Sākotnēji viesnīcā bijuši 17 numuriņi, bet laika gaitā ēka ir apaudzēta ar dažādiem jauniem piedāvājumiem – tika uzcelta piebūve, lai varētu paplašināt viesnīcas numuriņu skaitu, izveidota pasākumu zāle, paplašinātas restorāna telpas un izbūvēta terase. Šobrīd viesnīcā pieejami 30 numuriņi, un katrs no tiem ir iekārtots atšķirīgā dizaina manierē. Viesnīcai ir sadarbība ar interjera dizaineri, un Liāna Dance atzīst, ka viņas uzreiz saprot viena otru no pusvārda. Restorāna dekorācijās var sajust dabas pasaules elpu, kas kalpo kā lielisks papildinājums īpaši piemeklētajam restorāna interjeram. Arī šobrīd viesnīca un restorāns jau ir ietērpts svētku rotā, kas lieliski papildina pilsētas svētku spozmi, kā arī dod vairāk gaismas šajā tumšajā laikā.

Taujāta par to, kur tiek smeltas jaunas idejas, Liāna atzīst, ka idejas rodas ikdienā – ieklausoties kolēģos un līdzcilvēkos. Strādājot uz vietas, ir viegli saredzēt iespējas, kuras realizēt. Uzsākot uzņēmējdarbību, galvenais dzinulis ir bijusi vēlme pēc kaut kā sava, iespēja pašai plānot savu darba laiku, kas gan vēlāk izrādījies mānīgs priekšstats. Tūrisma virziens nācis nedaudz vēlāk, jo ģimene ievērojusi, ka Valmierā trūkst viesu izmitināšanas piedāvājuma. Nevienam no ģimenes nav bijusi iepriekšēja izglītība tūrismā vai viesmīlībā, taču ļoti noderīga izrādījusies Liānas iegūtā izglītība finanšu jomā.

Lūgta raksturot savu viesi, saimniece skaidro, ka viesnīcas viesi ir gana dažādi – vasaras laikā tie lielākoties ir tūristi, taču, beidzoties aktīvajai tūrisma sezonai, darba dienās var novērot vairāk darījumu viesus, bet nedēļas nogalēs – ceļotājus, kuri brauc atpūsties uz Valmieru un baudīt aktīvo atpūtu vai kultūras piedāvājumu. Viesnīcā tiek apkalpotas arī sportistu grupas, kuriem restorāna pavārs gatavo īpašu ēdienkartes piedāvājumu, balstoties uz viņu specifisko treniņu vai sacensību diētu. Savukārt, runājot par ārvalstu viesiem, ar smaidu secinām, ka gan jau ir kāda pasaules valsts, kuras iedzīvotāji vēl nav viesojušies viesnīcā “Wolmar”. Senegāla, Singapūra, Kotdivuāra, pat ceļotāju grupas no Dienvidkorejas ir uzturējušās šeit. Liāna Dance atceras kādu senāku atgadījumu, uzņemot grupu no Vācijas, kuras sastāvā ir bijuši ļoti dažādu profesiju pārstāvji – mazo lauku saimniecību īpašnieki, mācītājs u.tml. Viesnīcas komanda katram viesim sastādījusi viņa interesēm piemērotu ekskursijas maršrutu, līdz ar to tobrīd savā ziņā veicot tūrisma aģentūras pienākumus.

Kad ceļojumā dodas pati, Liāna ir ļoti saprotoša, tomēr vienmēr vēro notiekošo. Viesmīlības nozarē nereti strādā gados jauni cilvēki, un šī viņiem ir pirmā darba pieredze. Savas profesionālās darbības laikā viesnīcas īpašniece ir novērojusi, ka var rasties problēmas pilnvērtīgi nokomplektēt darbinieku komandu, jo strādājošie studenti pabeidz savas studijas un dodas prom. Arī tūrisma nozarei specifiskais darba laiks – strādāt, kad citi atpūšas, nav tas pats pievilcīgākais, un tas rada papildu izaicinājumus noalgot labu darbinieku.

Sadarbību starp uzņēmējiem Liāna Dance vērtē kā ļoti svarīgu, jo tā rodas tūrisma piedāvājumi, kas ir interesantāki ceļotājiem. Viesnīcas saimniece atzinīgi vērtē tūrisma biedrības “Enter Gauja” darbu, jo viss Gaujas Nacionālā parka reģions ir interesants ceļotājam, it īpaši ārvalstu. Informācijas izplatīšanas kanāli ir daudzveidīgi, taču Booking.com ir galvenais resurss, no kura ceļotājs uzzina par viesnīcu “Wolmar”.

Jautājot par to, ko noteikti nedarītu, ja sāktu tūrisma uzņēmējdarbību vēlreiz, Liāna smejas, ka “nekad nesaki nekad!” Pirms kāda laika restorānā ir ieviests pusdienu piedāvājums, bet tas neesot bijis pieprasīts. Brīdī, kad piedāvājums izņemts, nākuši viesi un jautājuši pēc pusdienu piedāvājuma. Tā nu vēlreiz ir izveidots šāds piedāvājums, bet vēlāk arī otro reizi izņemts no klāsta. Tomēr vērojot un vērtējot situāciju, viesnīcas saimniece ir sapratusi, ka restorānam ir nepieciešams pusdienu piedāvājums, un nu tas atkal ir pieejams katru darba dienu.

Viesmīlība ir kļuvusi par dzīvesveidu, un gluži vienkārši nav iespējams darba dienas beigās aizvērt aiz sevis viesnīcas durvis un nedomāt par darbu. Sarunas beigās Liāna saka: “Veiksme – tā ir jūsu darba rezultāti!” Vērojot viesnīcas “Wolmar” un restorāna panākumus, var tikai piekrist šim domugraudam.

Lai visiem priecīgs prāts un stipra veselība! Uz tikšanos viesnīcā “Wolmar”!

Aktuālais jautājums

Vai 2024. gads Jums būs veiksmīgāks par 2023. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandā! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Buratino” aicina darbā skolotāja palīgu (40 stundas nedēļā (viena likme)) uz nenoteiktu laiku.  Darba vietas adrese: Beātes ielā 42, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • veicināt un nostiprināt bērniem pašapkalpošanās prasmes un kultūrhigiēniskās iemaņas; • veikt bērnu aprūpi ikdienā; • nodrošināt telpu uzkopšanu saskaņā ar higiēnas noteikumu prasībām; • sadarboties ar grupas pedagogiem; un ja Tev ir: • vismaz vispārējā vidējā izglītība; • valsts valodas prasme atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu 714 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • radošu un interesantu darbu atsaucīgā un draudzīgā kolektīvā; • profesionālās pilnveides iespējas un izaugsmes iespējas; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), motivācijas vēstuli, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu buratino@valmiera.edu.lv, līdz 2024.gada 15.martam. Tālrunis papildu informācijai: 29151878. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 42, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-15

Ja Tev rūp vides aizsardzība, Tev ir drosme pārstāvēt valsti darbā par zaļāku un labvēlīgāku vidi un Tevi nebaida darbs ar normatīvo aktu piemērošanu,  iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandā  Valsts vides dienesta (Nr. 90000017078) Vidzemes reģionālās vides pārvaldes Piesārņojuma kontroles daļas Valmieras sektora inspektora amatā (divas ierēdņa amata vietas uz noteiktu un nenoteiktu laiku) Piedāvājam: interesantu un atbildīgu darbu valsts pārvaldē; daudzpusīgu darba pieredzi vides aizsardzības jomā un profesionālās attīstības iespējas; darbu komandā kopā ar profesionāliem un atsaucīgiem darba kolēģiem; darbā ievadīšanas apmācību, kā arī kvalifikācijas paaugstināšanas iespējas; mēnešalgu no 932 līdz 1398 euro pirms nodokļu nomaksas; veselības apdrošināšanu, papildatvaļinājumu no astoņām līdz 10 darba dienām, kā arī citus valsts pārvaldē paredzētus ar papildu atlīdzību saistītus pasākumus; darba vietu L.Paegles ielā 13, Valmierā. Uzticēsim Tev: kontrolēt vides aizsardzības normatīvo aktu ievērošanu un izskatīt sūdzības par piesārņojumu; kontrolēt A, B un C kategorijas piesārņojošo darbību uzņēmumu darbību atbilstību vides aizsardzības prasībām; veikt pārbaudes par labāko tehnisko paņēmienu piemērošanu; sagatavot dokumentus un administratīvos aktus par vides aizsardzības un dabas resursu izmantošanu. Sagaidām, lai Tev ir: atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām; augstākā akadēmiskā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība, vēlams vides zinātnē, dabas zinībās vai vides inženierzinātnēs, taču izskatīsim arī pieteikumus ar augstāko izglītību citās jomās; profesionālā darba pieredze vides aizsardzības nozarē pēdējo piecu gadu laikā tiks uzskatīta par priekšrocību, novērtēsim iepriekšēju pieredzi dokumentācijas sagatavošanā atbilstoši LR likumdošanai; labas analītiskās, komunikācijas un sadarbības prasmes; prasme un vēlēšanās strādāt komandā; prasme strādāt ar liela apjoma informāciju, spēja patstāvīgi pieņemt lēmumus savas kompetences robežās; augsta atbildības izjūta; labas datora lietošanas prasmes (Microsoft Office); B kategorijas vadīšanas apliecības; elektroniskais paraksts. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) Valsts vides dienestam uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – Vidzemes_RVP_PKD_inspektors”) Tālrunis uzziņām: 67084310 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045. Profesija: INSPEKTORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-18 Kontaktpersona: E-pasts: CV@vvd.gov.lv

Mūsu partneri