Valmieras Ziņas

Valmieras novadā skolēni rada sveicienu Dziesmu un deju svētkiem

Lasīšanas laiks: 3 min

Aizvadītajā nedēļā topošajā Valmieras novadā skanēja skolu kolektīvu dziedātāju balsis, orķestru un vokāli instrumentālo ansambļu radītās skaņas, bija vērojami dejotāju soļi, teātra pulciņu etīdes un tērpu demonstrējumi. Tika ieskandināta Valmieras pilsētvide, Rūjienas estrāde un pieminekļa “Tālavas taurētājs” pakāje, Valmiermuižas parks, Naukšēnu estrāde un Kokmuižas parks Kocēnos. Vairāk nekā 40 vietējo skolu kolektīvu mazie un lielie mākslinieki veidoja īpašu videoklipu, noslēdzot XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku piecgades ciklu.

“Esam gandarīti par Valmieras kolektīvu vadītāju iniciatīvu apvienoties kopējā projektā, par izrādīto atsaucību un dalību. Vēlējāmies ar šo skaisto, sirsnīgo kopā būšanas mirkli videoformātā pabeigt darba ciklu, kuru skolēni ar saviem pedagogiem uzsāka pirms vairākiem gadiem, gatavojoties lielajiem svētkiem, un atstāt liecību vēsturei par šo laiku. Turklāt šis projekts deva iespēju kaut ar distanci, bet tomēr satikties klātienē, ieraudzīt vienam otru bez zoom ekrāna starpniecības un, iespējams, pirmo reizi uzvilkt tautastērpus un skatuves kleitas, kas tika gatavotas tieši lielajiem svētkiem, bet tā arī bija palikušas skapjos. Daudzi no mazajiem māksliniekiem nu jau izauguši lieli, šovasar absolvē vidusskolas, tāpēc skolēnu svētkos vairs nepiedalīsies, tāpēc jo svarīgāk mums šķita dot iespēju vēl reizi izdziedāties, izdejoties un muzicēt kopā ar savējiem, turklāt ne virtuālajā vidē,” stāsta Valmieras Jaunatnes centra “Vinda” direktore Sanita Loze.

Par videoklipa pavadījumu izvēlēta dziesma “Tu esi” ar Ojāra Vācieša dzeju un Raimonda Paula mūziku. Tā iekļauta Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku koru repertuārā. Piecu dienu laikā operators Gatis Priednieks-Melnacis vairāk nekā 30 norises vietās tikās ar skolēnu kolektīviem un viņu pedagogiem, lai iemūžinātu videomateriālā koru un ansambļu dziedāšanu, tautiskā un laikmetīgā stila deju soļus, instrumentālās spēles un citas mākslinieciskās izpausmes skolēnu izpildījumā. Jāatzīmē, ka filmēšanas procesā tika ievērotas valstī noteiktās epidemioloģiskās prasības.

“Esam pateicīgi kolektīvu vadītājiem un bērnu vecākiem par izrādīto atsaucību un veltīto laiku mazo mākslinieku sagatavošanai. Vēlējāmies dot viņiem iespēju atkal satikties tik plašā lokā un noķert uzstāšanās, skatuves sajūtu kopā, turklāt kopējiem spēkiem radīt kaut ko paliekošu arī šajos mainīgajos laikos, kas arī izdevās. Pieredzētais filmēšanas nedēļā vien stiprināja mūsu pārliecību, ka šie bērni arī turpmāk dziedās, dejos, spēlēs instrumentus, darinās tērpus, radīs mākslu un spēlēs teātri, jo viņi to dara no sirds. Viņi kādudien atkal būs tūkstošiem dalībnieku vidū Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos vai jau jauniešu kārtā Vispārējos latviešu dziesmu un deju svētkos,” stāsta Ingrīda Upīte, video projekta koordinatore.

Valmieras un topošā Valmieras novada tautas deju un mūsdienu deju dejotāju, koristu, skolēnu teātru dalībnieku, koklētāju, pūtēju orķestru, vokāli instrumentālo ansambļu mūziķu, šūšanas un modelēšana studijas un vizuālās mākslas pulciņu dalībnieku kopīgi veidotais video sveiciens pirmizrādi piedzīvos Valmieras pilsētas 738.dzimšanas dienas svinību laikā 24.jūlijā.

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras 2.vidusskolas struktūrvienība “Varavīksne” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (profesiju klasifikatora kods 5312 01), darba vietas adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) uz noteiktu laiku (40 stundas nedēļā jeb 1,0 likme). Ja Tev ir vēlme: • veikt bērnu aprūpi ikdienā; • sadarboties ar grupas skolotājām, sniegt atbalstu bērniem mācību jomu apguvē; • veidot bērnos kulturālas uzvedības un higiēnas iemaņas; • rūpēties par bērnu dienas režīma ievērošanu; • nodrošināt telpu, inventāra tīrību un kārtību; un ja Tev ir: • vismaz vispārējā vidējā izglītība (vēlams auklītes sertifikāts vai praktiskā pieredze darbā ar bērniem); • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām (C līmenis); • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu no 520 EUR līdz 620 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2022.gada 8.decembrim personīgi (adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā: v2v@valmiera.edu.lv Tālrunis papildu informācijai: 64207544 vai 64281559. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-08

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras sākumskola uz nenoteiktu laiku aicina darbā remontstrādnieku (1,0 slodzes). Ja Jūs vēlaties: • veikt ikdienas sanitārtehniskos, galdniecības, elektromontāžas, kosmētiskos un remontu darbus; • veikt telpu uzturēšanu, mēbeļu, inventāra pārvietošanu, citus remontdarbus un saimnieciskus darbus; • dažāda cita inventāra, priekšmetu, ierīču u.c. uzstādīšanu un remontdarbus; un Jums ir:   mēs piedāvājam: • atalgojumu 505 EUR pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus; • aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV, pieteikuma vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv vai iesniegt personīgi Valmieras sākumskolā, L.Paegles ielā 40A, Valmierā, Valmieras novadā, līdz 2022. gada 16.decembrim plkst.12.00. Tālrunis papildu informācijai: 64223208. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: REMONTSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-16

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras sākumskola (turpmāk – Iestāde) uz noteiktu laiku aicina darbā izglītības psihologu uz 0.5 likmēm. Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības un audzināšanas procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši Iestādes mērķim un uzdevumiem; • veikt izglītojamo psiholoģisko izpēti, sagatavot atzinumus un ieteikumus izglītojamo atbalsta procesam mācībās un adaptācijas periodā; • plānot un realizēt Iestādes atbalsta komandas darbu; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • zināšanas par izglītības jomas un psihologa darbības reglamentējošiem tiesību aktiem; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; prasme strādāt komandā, atbildība, elastība un iniciatīva; mēs piedāvājam: • iespējas piedalīties Iestādes izaugsmes veicināšanā un profesionālās pilnveidošanās iespējas; • atalgojumu 900 EUR par 1 (vienu) likmi; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV, pieteikuma vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv ar norādi „ Izglītības psihologs/-ģe” līdz 2022. gada 16.decembrim plkst.16.00. Tālrunis papildu informācijai: 64224737. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-16

Mūsu partneri