Valmieras Ziņas

Valmieras novada pašvaldība piedalīsies skatē “Gada labākā būve Latvijā 2021”

Lasīšanas laiks: 3 min

Valmieras novada pašvaldība dalībai skatē “Gada labākā būve Latvijā 2021” pieteiks divus pērn ekspluatācijā nodotus objektus – atjaunoto Jāņa Daliņa stadionu un jauno vieglatlētikas manēžu, kā arī sporta un aktīvās atpūtas parku “Mežs”. Tāpat konkursa žūrijas komisijas vērtējumam iecerēts nodot atjaunoto Rubenes evaņģēliski luterisko baznīcu, kuras restaurācijā cieši līdzdarbojās tolaik Kocēnu novada pašvaldība, nodrošinot līdzfinansējumu un sniedzot Rubenes evaņģēliski luteriskajai draudzei atbalstu nozīmīgā un apjomīgā projekta vadīšanā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Upīte.

Sporta un aktīvās atpūtas parks “Mežs” nodots ekspluatācijā 2021. gada novembrī. 11 152 m2 plašais “Mežs” ir apstādījumiem bagātīga teritorija, aicinot blakus pilsētas dzīvākajai ielai aizmirst par ikdienas steigu un baudīt aktīvu atpūtu – skeitojot, skrituļojot, braucot ar velosipēdu, spēlējot strītbolu, trenējoties āra trenažieru zālē vai kopā ar bērniem atpūšoties rotaļu laukumā. “Mežs” ir apmeklētājiem ērts un drošs – tas ir atbilstoši apgaismots, šeit pieejams brīvkrāns un labierīcības, kas ir ērtas arī ģimenēm ar maziem bērniem, kā arī piemērotas cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem.

Atjaunoto Jāņa Daliņa stadionu un jauno vieglatlētikas manēžu svinīgi atklāja 2021. gada augustā. Pēc ievērojamiem pārbūves darbiem Jāņa Daliņa stadionā sportistus gaida pasaules standartiem atbilstoša vieglatlētikas infrastruktūra – starptautiski sertificētā stadionā un jaunajā manēžā ir iespēja trenēties un organizēt sacensības 24 vieglatlētikas disciplīnās. Pusgada laikā, kopš ēkas atklāšanas, šeit aizvadītas gan Latvijas mēroga, gan starptautiskas sacensības, kurās sportisti uzrādījuši augstvērtīgus rezultātus, labojot gan personīgos, gan pārstāvētās valsts rekordus. Šī ir arī Latvijas olimpiešu treniņnometņu norises vieta, gatavojoties svarīgiem startiem. Ikdienā stadions un vieglatlētikas manēža ir treniņu un izaugsmes vieta Valmieras novada jaunajiem sportistiem un vietējām sporta organizācijām, komandām.

Rubenes evaņģēliski luteriskā baznīcas, kurai ir nozīmīga loma kristietības pirmsākumos Latvijā un kultūrvēsturē, atjaunošana norisinājās no 2018. gada līdz 2021. gadam. Apjomīgo būvdarbu laikā baznīca ir ieguvusi atjaunotu fasādi un restaurētu torņa gaili, apsildītas un gaišas telpas, jaunu grīdu, baznīca padarīta pieejamāka personām ar kustību traucējumiem. Projektā izbūvēts automašīnu stāvlaukums un restaurēta Rubenes draudzes kalpotāju māja, baznīcas telpās izveidota multimediāla ekspozīcija, kas ikvienam interesentam apskatāma jebkurā diennakts laikā, ar baznīcu un tās draudzi saistītos notikumus un personības iespējams izzināt āra ekspozīcijās. Baznīca ir ieguvusi atjaunotus vēsturiskos solus, jaunus logus. Rubenes baznīcā notiek ne tikai vietējās draudzes dievkalpojumi, tā ir arī tūrisma objekts un apmeklētāju iemīļota koncertu norises vieta. Kopš 2015. gada šeit norisinās Indriķa diena, kas veltīta priesterim Indriķim, kas Rubenē sarakstīja Livonijas Indriķa hroniku, – ar populārzinātniskiem lasījumiem, izglītojošām un aizraujošām norisēm.

Skate norisināsies jau 24. reizi, un to organizē Latvijas Būvnieku asociācija (LBA) un Latvijas Būvinženieru savienība sadarbībā ar 21 profesionālo biedrību un nozares institūciju. 2021. gadā ekspluatācijā nodoto objektu īpašnieki, arhitekti, projektētāji, būvnieki pieteikumus var iesniegt astoņās nominācijās līdz 2022. gada 7. martam. Pieteikumu iesniegšanas kārtība un vērtēšanas nosacījumi lasāmi nolikumā.

Valmieras novada pašvaldība aicina bērnus piedalīties zīmējumu konkursā “Mana novada dārgakmens – jaunā būve”, kas tiek organizēts skates “Gada labākā būve Latvijā 2021” ietvaros. Zīmējumi jāiesūta līdz 30. aprīlim, un tajos bērni vecumā līdz 16 gadiem pēc paša izvēles aicināti attēlot Latvijas būvnieku celtu būvi novadā vai Latvijā. Vairāk informācijas konkursa nolikumā.

Aktuālais jautājums

Kā vērtē aizvadīto 2022. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras tehnikums aicina darbā Digitālo mācību projektu speciālists (profesiju klasifikatora kods 2424 02)  uz noteiktu laiku (līdz 2025.gada 31.maijam) Mēs piedāvājam: 1 darba slodzi 5 darba dienas nedēļā Stabilu atalgojumu (no 1200 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas) Apmaksātu profesionālo pilnveidi Teicamus darba apstākļus atbalstošā kolektīvā Tavā pārziņā būs: Sagatavot pieaugušo izglītības (pilnveides, tālākizglītības, neformālās izglītības) programmas ievietošanai e-apmācību platformā Nodrošināt metodisko palīdzību e - apmācību platformā pieaugušo izglītības procesā iesaistītajiem Inovatīvu apmācības metožu ieviešana iesaistīto darbinieku darbā Plānot un veikt izglītības iestādes pieaugušo izglītības programmu satura ievietošanu e -apmācību platformā Nodrošināt pieaugušo izglītības programmu īstenošanu e-apmācību vidē Tev nepieciešams : Pirmā līmeņa augstākā profesionālā vai augstākā izglītība (vēlams IT, komunikāciju vai sociālo zinātņu jomā) Pieredze e-apmācību vai līdzīgas sistēmas/ platformas administrēšanā Teicamas prasmes darbā ar biroja tehniku, MS Office programmām un vizuālā materiāla apstrādes programmām (vizualizācijas, video) Zināšanas par interaktīvā e-apmācību vizuālā satura veidošanu un noformēšanu Redaktora prasmes saturam latviešu valodā Atbildības sajūta un precizitāte, ļoti labas organizatora prasmes un komunikācijas spējas Elastība, spēja uzņemties iniciatīvu savas kompetences ietvaros, strādāt individuāli un komandā Valsts valodas zināšanas augstākajā līmenī Ļoti labas angļu valodas zināšanas Tālrunis informācijai: Attīstības nodaļas vadītāja Dace Careva T:28656012 Lūdzu, sūtīt CV un pieteikuma vēstuli uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv Var pievienot arī sociālo tīklu saites, ja tur redzams Jūsu radīts saturs. Pieteikumu lūdzam sūtīt uz e-pastu ar norādi “Digitālo mācību projektu speciālists” līdz 2023.gada 10.februārim plkst.16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: MĀCĪBU PROJEKTA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-02-10 Kontaktpersona: Dace Careva

Mūsu partneri