Valmieras hokejisti nenotur pārsvaru un zaudē turnīra līdervienībai bullīšos

Cīņā par izslēgšanas spēlēm Valmieras hokejisti svētdien, 13.martā, Vidzemes Olimpiskajā centrā aizvadīja spēli pret turnīra līdervienību – HK “Liepāja Juniors”. Uzvaras gadījumā valmieriešiem būtu iespēja cīnīties par play-off. Diemžēl cīņas pilnā spēlē tika piedzīvots zaudējums pēcspēles metienos – 4:5, informē Lotārs Zariņš, “Valmieras HK” pārstāvis.

Vārtus Valmieras komandas labā guva Mikus Ozols, Kristaps Bīnerts, Dāvis Zunde un Matīss Megnis. Atzīstamu sniegumu vārtos rādīja Rihards Cimermanis.

Spēles 10. sekundē valmierieši nonāca mazākumā, kad Cimermanis raidīja ripu ārpus laukuma robežām. Mazākuma laikā liepājnieki pārkāpa noteikumus, un spēle tika izlīdzināta. Perioda 6. minūtē pēc lieliskas Kristapa Bīnerta piespēles vārtu priekšā spēles rezultātu atklāja Mikus Ozols. Līdz perioda beigām komandas apmainījās ar noraidījumiem, tomēr rezultāts palika nemainīgs. Pirmā trešdaļa tika noslēgta ar “Valmieras HK” pārākumu – 1:0.

Otrā perioda sākumā mājiniekiem bija iespēja spēlēt vairākumā. Valmierieši nelaida garām iespēju un dubultoja rezultātu. Ar precīzu raidījumu Liepājas vārtu mūrī izcēlās Kristaps Bīnerts – 2:0. Perioda vidusdaļā pēc ilgas mājinieku iespiešanas savā aizsardzības zonā Liepājas hokejisti atguva vienus vārtus. Mača turpinājumā valmierieši nesamazināja cīņasspara apgriezienus. Mazāk nekā divas minūtes pirms perioda beigām liepājnieki rezultātu izlīdzināja. Tomēr tas nebija viss, pēc 25 sekundēm Dāvis Zunde ar metienu pa zemi guva vārtus. Trešdaļa noslēdzās ar Valmieras komandas uzvaru – 3:2.

Trešās trešdaļas pašā sākumā valmierieši nopelnīja noraidījumu, viesi neizmantoja iespēju. Mača 49. minūtē Liepājas hokejisti izlīdzināja rezultātu. Valmieras hokejisti pašaizliedzīgi aizsargājās, vienā no spēles epizodēm, bloķējot metienu, ripu sejā dabūja mājinieku hokejists Matīss Megnis. Pēc mediķu aprūpes uzbrucējs atgriezās spēlē, perioda 14. minūtē Matīss vadībā atkal izvirzīja Valmieras hokejistus – 4:3. Tomēr pēc divām minūtēm viesu hokejisti izlīdzināja rezultātu. Līdz pamatlaika beigām neviena no komandām vārtus neguva – 4:4.

Garā pēcspēles metienu sērijā veiksmīgāki izrādījās Liepājas hokejisti, svinot uzvaru mačā ar 4:5.

Valmieras HK – HK Liepāja Juniors 4:5 PM (1:0, 2:2, 1:2, 0:1)

Vārti: 05:03 Mikus Ozols (Kristaps Bīnerts) 1:0, 25:16 Kristaps Bīnerts (Aivars Anis) 2:0, 28:45 Dāvis Paipa (Toms Tiļļa, Aleksejs Propošins) 2:1, 38:56 Dāvis Paipa (Toms Tiļļa, Aleksejs Propošins) 2:2, 39:11 Dāvis Zunde (Mikus Ozols, Kristaps Bīnerts) 3:2, 48:50 Aleksejs Propošins (Toms Tiļļa, Vjačeslavs Minajevs) 3:3, 53:20 Matīss Megnis (Lauris Dancis, Vladislavs Ņikiforovs) 4:3, 55:13 Toms Tiļļa (Normunds Vībāns, Dāvis Paipa) 4:4.

PM: Matīss Megnis – neprecīzs, Iļja Žučkovs – neprecīzs, Pauls Krūmiņš – neprecīzs, Aleksejs Propošins – neprecīzs, Lenards Roze – neprecīzs, Mark Kaleinikovas – neprecīzs, Matīss Megnis – precīzs, Toms Tiļļa – precīzs, Lauris Žagariņš – neprecīzs, Edgars Beizaks – neprecīzs, Matīss Megnis – neprecīzs, Aleksandrs Novikovs – precīzs.

Pēdējo mājas spēli Valmieras hokejisti aizvadīs šajā svētdienā, 20.martā, uzņemot viesus no Tukuma. Spēles sākums plkst. 14:00.