Valmieras Ziņas

Valmierā “vairojas” mākslas soliņi

Jau ceturto gadu Valmierā māksla baudāma ne tikai muzejā, teātrī, izstāžu zālēs, bet arī pilsētvidē, kur dažādās vietās uzstādīti 12 mākslinieku apgleznoti soliņi. Sestdien, 27.aprīlī, Valmiera kļuva vēl par 5 soliņiem bagātāka un krāsaināka.

Mēs jau sen to bijām pelnījuši! – tā varētu teikt par soliņiem Gaujas krastā pie Kazu krācēm. Jau gadu gadiem šī ir iemīļota pastaigu vieta daudziem valmieriešiem, tikai līdz šim nebija kur apsēsties, ja pastaiga kādam izrādījusies par garu un grūtu. Tagad 3 koši soliņi aicināt aicina apsēsties un vērot upes plūdumu vai airētāju cīņu straujajās Gaujas krācēs.

Pārsteidzoši siltais laiks aprīļa nogalē valmieriešus bija aizvilinājis citās aktivitātēs, tāpēc uz mākslas soliņu atklāšanu cilvēku visai maz, nebija arī pašu mākslas darbu autoru, tomēr Valmieras kultūras projektu vadītāja Madara Lopenova klātesošos iepazīstināja ar katra soliņa māksliniekiem un viņu idejām.

Valmieras muzejā joprojām apskatāma Annas Heinrihsones un Helēnas Heinrihsones izstādes, bet tagad viņu darbi būs redzami arī Gaujmalā. Pirmais pārsegs tika noņemts no Annas Heinrihsones soliņa – Vaboliņa, kuru rotā bizmārītes un citi kukainīši. Tas noteikti iederēsies pavasarī un vasarā, kad viss ziedēs un lidos garām arī dzīvās vabolītes, gan izcelsies ziemā, kad viss būs ietīts sniega baltumā.

Otrs soliņš ir vēl košāks par pirmo. Galvaskauss, sievietes seja un kājas ir Helēnas Heinrihsones mākslas darbs. Viņa aicina sēdētgribētājus nebaidīties no galvaskausa, jo tas esot mūžīgās dzīvības, bet Meksikā – pat prieka simbols. Viņa pati uzaugusi ar skeletiem skapī un atvilktnēs, jo mamma bijusi mediķe. Helēna Heinrihsone cer, ka, sēžot uz šiem soliņiem, tiks sagaidīti daudzi skaisti saulrieti.

Trešais soliņš Gaujas krastā ir Ievas Jurjānes darbs. Atklāšanas brīdī māksliniece piedalījās Latgales dienās, bet par viņas klātesamību liecina soliņa uzraksts: Es te biju, esmu, būšu. Soliņa aizmugurē var izlasīt autoru iniciāļus – I&M jeb Ieva Jurjāne un mācekļi. Soliņa tapšanā izmantota enkaustika – sena un laikietilpīga metode, kurā kā krāsu pigmentu saistvielu izmanto kausētu karsto vasku.  Mākslas darbu palīdzējuši veidot arī Ievas radi un draugi, tāpēc soliņu rotā daudzi vārdi: Lelde, Anna, Toms, Ruta, Ieva, Guntis, Dace…

Valmieras pilsētas mērs Jānis Baiks kādu brīdi meklēja savu vārdu – jā, uz soliņa ir arī Jāņa vārds, un domes priekšsēdētājs ar smaidu secina: Valmierā var droši sēdēt uz mākslas darbiem, un par to neviens pat neaizrādīs!

Krāsu mākslu Gaujmalā sestdienas pusdienlaikā lieliski papildināja saksofona mūzika – pazīstamas melodijas par Gauju skanēja Gunāra Geduševa izpildījumā.

Ceturtais soliņš tika atklāts pie daudzdzīvokļu mājām netālu no Cēsu un Rūpniecības ielu krustojuma. Tā autors ir jauns un drosmīgs mākslinieks Klāvs Loris, kuram ir pieredze arī tēlniecībā, mūzikā un klasiskajā glezniecībā. Soliņa apgleznošanā Klāvs izmantojis tekstila pigmentus un laku, lai sapludinātu krāsas. Viņš soliņam devis nosaukumu „Spektrs”, bet māju iedzīvotāji uz soliņa saskatīja pagājušo Lieldienu raibumus, kad kopā sajaukušās mellenes un sīpolu mizas.

Lai atklātu piekto soliņu, interesentiem bija jādodas uz pilsētas pretējo pusi – Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolu (VDMV). Tur sestdien bija Atvērto durvju diena, tāpēc arī skatītāju pulciņš bija viskuplākais. Arī soliņa dizains nav viena cilvēka darbs, pasniedzējas Ivetas Gudetas vadībā to veidojušas trīs 3.kursa audzēknes – Elīna Žuravļeva, Roberta Solovjova un Elza Līna Andersone. Sākumā bijusi ideja uz soliņa uzlikt Vilhelma Purvīša „Pavasari”, bet beigās tur sagūluši Pētera Kundziņa mākoņi. Ar ziediem un pateicības rakstiem savas skolnieces sveica VDMV direktore Inese Mētriņa.

Uz mākoņu kupenas apsēdās arī pilsētas mērs Jānis Baiks. Varbūt saules pielietajās debesīs viņš jau redzēja vīziju par nākamā gada soliņiem citās Valmieras vietās?…

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “Padtex Insulation” aicina savā komandā PĀRDOŠANAS ASISTENTU Mēs sagaidām, ka Tev ir: vismaz divu gadu pieredze pārdošanā, vēlams starptautiskā vidē; augstākā izglītība vai esi ceļā uz to; latviešu, angļu un vācu valodas zināšanas; organizēta, komunikabla un uz klienta vajadzībām orientēta personība; stresa noturība, jo darbs būs intensīvs un ātri būs jāaptver daudz jaunas informācijas. Tavi darba pienākumi: veikt klientu pasūtījumu apstrādi un apstiprinājumu sagatavošanu; ievadīt un atjaunot klientu un produktu informāciju ERP sistēmā, kontrolēt pasūtījumu piegādes daudzumus un termiņus; strādāt cieši kopā ar uzņēmuma pārdošanas, iepirkšanas un ražošanas nodaļām; asistēt pārdošanā iesaistītajiem ikdienas darbā, tai skaitā, pārskatu sagatavošanā. Mēs piedāvājam: iespēju profesionāli pilnveidoties un strādāt ar starptautiskiem klientiem; pilna laika darbu ar darba samaksu sākot no 1400 EUR/bruto, kā arī piemaksas atkarībā no mērķu sasniegšanas; sociālās garantijas, veselības apdrošināšanu. Ja esi gatavs būt daļa no SIA "Padtex Insulation" komandas, tad gaidīsim Tavu CV un pieteikuma vēstuli, minot, kāpēc tieši Tu esi mūsu meklētais cilvēks, uz e-pastu: alise@padtex.lv Mēs novērtējam katru pieteikumu, tomēr informējam, ka personīgi sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks izvirzīti atlases procesa nākamajai kārtai. Piesakoties izsludinātajai vakancei, Jūs piekrītat iesniegto personas datu apstrādei konkrētajā atlases procesā. Jums ir iespēja atsaukt piekrišanu, sūtot informāciju uz e-pastu alise@padtex.lv Profesija: PĀRDOŠANAS SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 27, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-01-31 Darba sākšanas datums: 2021-02-01 Kontaktpersona: Alise Zvirbule Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Ugunsdzēsības aparātu korpusu un metāla kannu ražošanas uzņēmums SIA „VALPRO” aicina darbā: cnc metālapstrādes darbgaldu iestatītāju- operatoru Galvenie pienākumi: Apstrādes procesa programmu sastādīšana, detaļu izgatavošana (frēzēšanas, izvirpošanas, urbšanas u.c. darbi) uz vertikālās frēzēšanas apstrādes centra DOOSAN DNM 400 ar Fanuc vadības sistēmu; Darbgalda iestatīšana un regulēšana, izvēloties detaļu izgatavošanai piemērotus griezējinstrumentus un palīgierīces; Detaļu parametru kontrolēšana, izstrādājumu kvalitātes atbilstības nodrošināšana. Prasības: Pieredze darbā ar ciparu programmas vadības darbgaldiem; Izpratne un zināšanas par detaļu mehānisko apstrādi; Rasējumu lasītprasme; Vēlama atbilstoša izglītība vai atbilstošas programmas pēdējo kursu students; Vēlme mācīties un apgūt jaunas zināšanas un prasmes; Uzņēmība, atbildības sajūta, godprātīga un pozitīva attieksme pret darbu. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā, uz attīstību orientētā uzņēmumā; Regulāri izmaksātu, kvalifikācijai un prasmēm atbilstošu ikmēneša atalgojumu no 900 Eur; Sociālās garantijas, nelaimes gadījumu un veselības apdrošināšanu, citus papildu labumus; Apmācības iespējas; Sakārtotu darba vidi; Palīdzību dzīvesvietas atrašanā. Ja atbilstat minētajām prasībām, sūtiet pieteikumu uz: E-pasts: darbs@valpro.lv Tālrunis informācijai: 642 07235 Adrese: SIA “VALPRO”, L.Laicena iela 2, Valmiera, LV-4201 Pateicamies par atsaucību un informējam, ka sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz pārrunām! VALPRO ir viens no lielākajiem metāla apstrādes uzņēmumiem Latvijā. Jau vairāk kā 50 gadus piedāvājam augstākās kvalitātes metāla produktus un metāla apstrādes pakalpojumus klientiem visā pasaulē.  Uzņēmuma produkti ir iemantojuši atpazīstamību un lietotāju atzinību civilajā un militārajā sektorā ne vien Eiropā, bet arī Austrālijā, Ziemeļamerikā, Āzijā un Āfrikā. Profesija: FRĒZĒTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Linarda Laicena iela 2, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-02-19 Kontaktpersona: E-pasts: darbs@valpro.lv , tālr. 64207235, 29413500 Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Valmieras pilsētas pirmsskolas izglītības iestāde “Buratino” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā uz noteiktu laiku pirmsskolas izglītības skolotāju, darba vietas adrese: Beātes iela 42, Valmiera, pilna darba likme (40 stundas nedēļā). Ja Tev ir vēlme: plānot un nodrošināt kvalitatīvu, izglītojamo vecumam atbilstošu mācību procesu; veikt izglītojamo attīstības dinamikas izpēti; sadarbībā ar pirmsskolas izglītības skolotājiem, organizēt svētkus, tematiskos pasākumus, jautros brīžus un citas aktivitātes; rūpēties par materiālo bāzi; plānot savu darbību, sagatavot amata veikšanai nepieciešamo dokumentāciju e-vidē; iesaistīties Iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; un ja Tev ir: izglītība un pedagogu profesionālā pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr.569); valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: atalgojumu 790.00 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas; drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), motivācijas vēstuli un izglītības dokumenta kopiju gaidīsim līdz 2021.gada 27.janvārim  e-pastā: buratino@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai 29151878 Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 42, Valmiera Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2021-01-27 Kontaktpersona: CV, piet.vēst. un izgl.dok.kopiju iesniegt pers. vai sūtīt uz buratino@valmiera.edu.lv, 29151878. Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Mūsu partneri