Valmieras Ziņas

Valmierā “vairojas” mākslas soliņi

Lasīšanas laiks: 3 min

Jau ceturto gadu Valmierā māksla baudāma ne tikai muzejā, teātrī, izstāžu zālēs, bet arī pilsētvidē, kur dažādās vietās uzstādīti 12 mākslinieku apgleznoti soliņi. Sestdien, 27.aprīlī, Valmiera kļuva vēl par 5 soliņiem bagātāka un krāsaināka.

Mēs jau sen to bijām pelnījuši! – tā varētu teikt par soliņiem Gaujas krastā pie Kazu krācēm. Jau gadu gadiem šī ir iemīļota pastaigu vieta daudziem valmieriešiem, tikai līdz šim nebija kur apsēsties, ja pastaiga kādam izrādījusies par garu un grūtu. Tagad 3 koši soliņi aicināt aicina apsēsties un vērot upes plūdumu vai airētāju cīņu straujajās Gaujas krācēs.

Pārsteidzoši siltais laiks aprīļa nogalē valmieriešus bija aizvilinājis citās aktivitātēs, tāpēc uz mākslas soliņu atklāšanu cilvēku visai maz, nebija arī pašu mākslas darbu autoru, tomēr Valmieras kultūras projektu vadītāja Madara Lopenova klātesošos iepazīstināja ar katra soliņa māksliniekiem un viņu idejām.

Valmieras muzejā joprojām apskatāma Annas Heinrihsones un Helēnas Heinrihsones izstādes, bet tagad viņu darbi būs redzami arī Gaujmalā. Pirmais pārsegs tika noņemts no Annas Heinrihsones soliņa – Vaboliņa, kuru rotā bizmārītes un citi kukainīši. Tas noteikti iederēsies pavasarī un vasarā, kad viss ziedēs un lidos garām arī dzīvās vabolītes, gan izcelsies ziemā, kad viss būs ietīts sniega baltumā.

Otrs soliņš ir vēl košāks par pirmo. Galvaskauss, sievietes seja un kājas ir Helēnas Heinrihsones mākslas darbs. Viņa aicina sēdētgribētājus nebaidīties no galvaskausa, jo tas esot mūžīgās dzīvības, bet Meksikā – pat prieka simbols. Viņa pati uzaugusi ar skeletiem skapī un atvilktnēs, jo mamma bijusi mediķe. Helēna Heinrihsone cer, ka, sēžot uz šiem soliņiem, tiks sagaidīti daudzi skaisti saulrieti.

Trešais soliņš Gaujas krastā ir Ievas Jurjānes darbs. Atklāšanas brīdī māksliniece piedalījās Latgales dienās, bet par viņas klātesamību liecina soliņa uzraksts: Es te biju, esmu, būšu. Soliņa aizmugurē var izlasīt autoru iniciāļus – I&M jeb Ieva Jurjāne un mācekļi. Soliņa tapšanā izmantota enkaustika – sena un laikietilpīga metode, kurā kā krāsu pigmentu saistvielu izmanto kausētu karsto vasku.  Mākslas darbu palīdzējuši veidot arī Ievas radi un draugi, tāpēc soliņu rotā daudzi vārdi: Lelde, Anna, Toms, Ruta, Ieva, Guntis, Dace…

Valmieras pilsētas mērs Jānis Baiks kādu brīdi meklēja savu vārdu – jā, uz soliņa ir arī Jāņa vārds, un domes priekšsēdētājs ar smaidu secina: Valmierā var droši sēdēt uz mākslas darbiem, un par to neviens pat neaizrādīs!

Krāsu mākslu Gaujmalā sestdienas pusdienlaikā lieliski papildināja saksofona mūzika – pazīstamas melodijas par Gauju skanēja Gunāra Geduševa izpildījumā.

Ceturtais soliņš tika atklāts pie daudzdzīvokļu mājām netālu no Cēsu un Rūpniecības ielu krustojuma. Tā autors ir jauns un drosmīgs mākslinieks Klāvs Loris, kuram ir pieredze arī tēlniecībā, mūzikā un klasiskajā glezniecībā. Soliņa apgleznošanā Klāvs izmantojis tekstila pigmentus un laku, lai sapludinātu krāsas. Viņš soliņam devis nosaukumu „Spektrs”, bet māju iedzīvotāji uz soliņa saskatīja pagājušo Lieldienu raibumus, kad kopā sajaukušās mellenes un sīpolu mizas.

Lai atklātu piekto soliņu, interesentiem bija jādodas uz pilsētas pretējo pusi – Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolu (VDMV). Tur sestdien bija Atvērto durvju diena, tāpēc arī skatītāju pulciņš bija viskuplākais. Arī soliņa dizains nav viena cilvēka darbs, pasniedzējas Ivetas Gudetas vadībā to veidojušas trīs 3.kursa audzēknes – Elīna Žuravļeva, Roberta Solovjova un Elza Līna Andersone. Sākumā bijusi ideja uz soliņa uzlikt Vilhelma Purvīša „Pavasari”, bet beigās tur sagūluši Pētera Kundziņa mākoņi. Ar ziediem un pateicības rakstiem savas skolnieces sveica VDMV direktore Inese Mētriņa.

Uz mākoņu kupenas apsēdās arī pilsētas mērs Jānis Baiks. Varbūt saules pielietajās debesīs viņš jau redzēja vīziju par nākamā gada soliņiem citās Valmieras vietās?…

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā uz noteiktu laiku pirmsskolas izglītības skolotāju (profesijas kods 2342 01), darba vietas adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads (pilna darba likme, 40 stundas nedēļā) Ja Tev ir vēlme: • plānot un realizēt izglītojamo vecumam atbilstošu mācību procesu, saskaņā ar Iestādē realizējamo pirmsskolas izglītības programmu; • veikt izglītojamo attīstības dinamikas izpēti; • nodrošināt izglītojamo adaptāciju Iestādē, sadarboties ar Iestādes izglītojamo vecākiem; • sadarbībā ar pirmsskolas izglītības mūzikas un sporta skolotājiem, organizēt svētkus, tematiskos pasākumos un citas aktivitātes; • sagatavot nepieciešamo dokumentāciju e-vidē; un ja Tev ir: • izglītība un pedagogu profesionālā pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”); • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci, spēja argumentēt pieņemtos lēmumus vai veiktās darbības; • prasmes darbā ar datoru; • sadarbspējīgs COVID – 19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; mēs piedāvājam: • atalgojumu EUR 872,00 mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un darba pienākumu veikšanai atbilstošu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju gaidīsim līdz 2021. gada 30. decembrim personīgi (adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā spriditis@valmiera.edu.lv. Tālrunis papildu informācijai: 64231434. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2021-12-30

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” aicina darbā uz nenoteiktu laiku pirmsskolas izglītības sporta skolotāju (profesijas kods 2342 03), darba vietas adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads (40 stundas nedēļā jeb 1,0 likmes) Ja Tev ir vēlme: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu, izglītojamo vecumam atbilstošu mācību procesu; • sadarbībā ar pirmsskolas izglītības skolotājiem, organizēt sporta svētkus un citas sporta aktivitātes; • plānot savu darbību, sagatavojot nepieciešamo dokumentāciju e-vidē; un ja Tev ir: • izglītība un pedagogu profesionālā pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”); • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci, spēja argumentēt pieņemtos lēmumus vai veiktās darbības; • prasmes darbā ar datoru; • sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; mēs piedāvājam: • atalgojumu EUR 872,00 mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un darba pienākumu veikšanai atbilstošu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju gaidīsim līdz 2021. gada 30. decembrim personīgi (adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā spriditis@valmiera.edu.lv. Tālrunis papildu informācijai: 64231434. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SPORTA SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2021-12-30

SIA „Padtex Insulation” aicina savā komandā ŠUVĒJUS Tava darba apraksts: izgatavot šūtos izstrādājumus atbilstoši noteiktajām prasībām un izmēriem, izmantojot stikla šķiedras materiālus; vadīt un uzraudzīt iekārtas, kas paredzētas šūšanai; veikt šūto izstrādājumu vizuālo kvalitātes pārbaudi procesa laikā. Mūsu prasības kandidātiem: darba pieredze šūšanā; precizitāte, prasme organizēt savu darbu, augsta atbildības sajūta un apņemšanās mācīties. Mēs piedāvājam: stabilu darba vietu Valmierā - pilnas slodzes maiņu darbs, darba dienās no 06:00 līdz 15:00 un 15:00 līdz 00:00 (vienu nedēļu rīta, otru – vakara maiņa); akorda darba samaksas sistēma, no 500 EUR līdz 1000 EUR pirms nodokļu nomaksas; sociālās garantijas, piemaksas par virsstundu darbu; labus darba apstākļus; apmācību darba vietā; atsaucīgus kolēģus un darbu lieliskā komandā. CV ar norādi “Šuvējs” gaidīsim uz e-pastu alise@padtex.lv. Mēs novērtējam katru pieteikumu, tomēr informējam, ka sazināsimies ar tiem kandidātiem, kuri tiks izvirzīti atlases nākamajai kārtai. Piesakoties vakancei, Jūs piekrītat iesniegto personas datu apstrādei konkrētajā atlasē. Jums ir iespēja atsaukt piekrišanu, sūtot pieprasījumu uz e-pastu alise@padtex.lv. Profesija: ŠŪTO IZSTRĀDĀJUMU IZGATAVOTĀJS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 27, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-12-23 Darba sākšanas datums: 2021-12-13 Kontaktpersona: Alise Zvirbule Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri