Valmieras Ziņas

Valmierā “vairojas” mākslas soliņi

Lasīšanas laiks: 3 min

Jau ceturto gadu Valmierā māksla baudāma ne tikai muzejā, teātrī, izstāžu zālēs, bet arī pilsētvidē, kur dažādās vietās uzstādīti 12 mākslinieku apgleznoti soliņi. Sestdien, 27.aprīlī, Valmiera kļuva vēl par 5 soliņiem bagātāka un krāsaināka.

Mēs jau sen to bijām pelnījuši! – tā varētu teikt par soliņiem Gaujas krastā pie Kazu krācēm. Jau gadu gadiem šī ir iemīļota pastaigu vieta daudziem valmieriešiem, tikai līdz šim nebija kur apsēsties, ja pastaiga kādam izrādījusies par garu un grūtu. Tagad 3 koši soliņi aicināt aicina apsēsties un vērot upes plūdumu vai airētāju cīņu straujajās Gaujas krācēs.

Pārsteidzoši siltais laiks aprīļa nogalē valmieriešus bija aizvilinājis citās aktivitātēs, tāpēc uz mākslas soliņu atklāšanu cilvēku visai maz, nebija arī pašu mākslas darbu autoru, tomēr Valmieras kultūras projektu vadītāja Madara Lopenova klātesošos iepazīstināja ar katra soliņa māksliniekiem un viņu idejām.

Valmieras muzejā joprojām apskatāma Annas Heinrihsones un Helēnas Heinrihsones izstādes, bet tagad viņu darbi būs redzami arī Gaujmalā. Pirmais pārsegs tika noņemts no Annas Heinrihsones soliņa – Vaboliņa, kuru rotā bizmārītes un citi kukainīši. Tas noteikti iederēsies pavasarī un vasarā, kad viss ziedēs un lidos garām arī dzīvās vabolītes, gan izcelsies ziemā, kad viss būs ietīts sniega baltumā.

Otrs soliņš ir vēl košāks par pirmo. Galvaskauss, sievietes seja un kājas ir Helēnas Heinrihsones mākslas darbs. Viņa aicina sēdētgribētājus nebaidīties no galvaskausa, jo tas esot mūžīgās dzīvības, bet Meksikā – pat prieka simbols. Viņa pati uzaugusi ar skeletiem skapī un atvilktnēs, jo mamma bijusi mediķe. Helēna Heinrihsone cer, ka, sēžot uz šiem soliņiem, tiks sagaidīti daudzi skaisti saulrieti.

Trešais soliņš Gaujas krastā ir Ievas Jurjānes darbs. Atklāšanas brīdī māksliniece piedalījās Latgales dienās, bet par viņas klātesamību liecina soliņa uzraksts: Es te biju, esmu, būšu. Soliņa aizmugurē var izlasīt autoru iniciāļus – I&M jeb Ieva Jurjāne un mācekļi. Soliņa tapšanā izmantota enkaustika – sena un laikietilpīga metode, kurā kā krāsu pigmentu saistvielu izmanto kausētu karsto vasku.  Mākslas darbu palīdzējuši veidot arī Ievas radi un draugi, tāpēc soliņu rotā daudzi vārdi: Lelde, Anna, Toms, Ruta, Ieva, Guntis, Dace…

Valmieras pilsētas mērs Jānis Baiks kādu brīdi meklēja savu vārdu – jā, uz soliņa ir arī Jāņa vārds, un domes priekšsēdētājs ar smaidu secina: Valmierā var droši sēdēt uz mākslas darbiem, un par to neviens pat neaizrādīs!

Krāsu mākslu Gaujmalā sestdienas pusdienlaikā lieliski papildināja saksofona mūzika – pazīstamas melodijas par Gauju skanēja Gunāra Geduševa izpildījumā.

Ceturtais soliņš tika atklāts pie daudzdzīvokļu mājām netālu no Cēsu un Rūpniecības ielu krustojuma. Tā autors ir jauns un drosmīgs mākslinieks Klāvs Loris, kuram ir pieredze arī tēlniecībā, mūzikā un klasiskajā glezniecībā. Soliņa apgleznošanā Klāvs izmantojis tekstila pigmentus un laku, lai sapludinātu krāsas. Viņš soliņam devis nosaukumu „Spektrs”, bet māju iedzīvotāji uz soliņa saskatīja pagājušo Lieldienu raibumus, kad kopā sajaukušās mellenes un sīpolu mizas.

Lai atklātu piekto soliņu, interesentiem bija jādodas uz pilsētas pretējo pusi – Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolu (VDMV). Tur sestdien bija Atvērto durvju diena, tāpēc arī skatītāju pulciņš bija viskuplākais. Arī soliņa dizains nav viena cilvēka darbs, pasniedzējas Ivetas Gudetas vadībā to veidojušas trīs 3.kursa audzēknes – Elīna Žuravļeva, Roberta Solovjova un Elza Līna Andersone. Sākumā bijusi ideja uz soliņa uzlikt Vilhelma Purvīša „Pavasari”, bet beigās tur sagūluši Pētera Kundziņa mākoņi. Ar ziediem un pateicības rakstiem savas skolnieces sveica VDMV direktore Inese Mētriņa.

Uz mākoņu kupenas apsēdās arī pilsētas mērs Jānis Baiks. Varbūt saules pielietajās debesīs viņš jau redzēja vīziju par nākamā gada soliņiem citās Valmieras vietās?…

Aktuālais jautājums

Kā, jūsuprāt, jaunais luksofors Valmierā, Cēsu ielā ietekmē pilsētas satiksmi?     

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Nacionālie Bruņotie Spēki Zemessardzes 2.Vidzemes brigāde (reģ.Nr. 90000040549) VALMIERĀ un GULBENES NOVADA STĀMERIENĀ aicina pieteikties pievienoties dienestam KAREIVJUS Zemessardzes 2. Vidzemes brigādē tiek veidota jauna profesionālā dienesta apakšvienība. Apakšvienības sastāvs tiek komplektēts ar kandidātiem, kuri ir beiguši vismaz pamatizglītību, arodskolas un citas profesionālās izglītības iestādes bruņotajiem spēkiem nepieciešamajās specialitātēs. Latvijas armija aicina: Esi viens no mums - kļūsti karavīrs! PAMATPRASĪBAS: Latvijas Republikas pilsonis/-e vecumā no 18 līdz 40 gadiem; Valsts valodas zināšanas; Nav kriminālās sodāmības; Atbilstošs veselības stāvoklis un fiziskā sagatavotība; Vismaz pamatizglītība. PIEŅEMŠANA: Iesniedz atlasei nepieciešamos dokumentus; Nokārto atlasi (medicīnisko un fiziskās sagatavotības pārbaudes, psiholoģisko izpēti); Paraksti līgumu un uzsāc profesionālo dienestu. PIEDĀVĀJAM: Dažādu speciālistu amatus kareivju, instruktoru vai virsnieku profesijās; Bezmaksas apmācību un karjeras izaugsmi; GARANTIJAS: Motivējošu atalgojumu sākot no 900 EUR un piemaksas karavīrs saņem mēnešalgu atkarībā no viņa dienesta pakāpes, izdienas un militārās izglītības; mēnešalgu nosaka arī atbilstoša kvalifikācijas kategorija, kas to var palielināt līdz pat 30%; karavīrs saņem piemaksas par dienestu starptautiskajās operācijās, pedagoģisko darbu, par apmācību vadību, kā arī naudas balvas. Plašas sociālās garantijas Veselības aprūpi, zobārstniecības pakalpojumus, optisko redzes korekciju līdzekļu iegādes kompensāciju; Atvaļinājuma pabalstu, apmaksātu papildatvaļinājumu, apmaksātu mācību atvaļinājumu; Ar pārcelšanos saistīto izdevumu kompensāciju; Mantisko apgādi (formas tērpi, apavi un apakšveļa, speciālais apģērbs, apavi un aizsargierīces); Kompensāciju mācību izdevumu segšanai, ja karavīrs mācās valsts akreditētā izglītības iestādē; Karavīru bērnus ir tiesības ārpus kārtas iekārtot pirmsskolas izglītības iestādēs; Garantētu izdienas pensiju, kas var sasniegt līdz pat 80 % no saņemtā atalgojuma,  Atvaļināta karavīra veselības aprūpi, PIETEIKŠANĀS: Zvani – 26317364. Profesija: KAREIVIS /MATROZIS (JŪRAS SPĒKOS) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cēsu iela 54, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Drošība / Glābšanas dienesti / Aizsardzība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-09-12 Kontaktpersona: Zvani uz Zemessardzes 22.kaujas nodrošinājuma bataljonu – 26317364. Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras sākumskola uz noteiktu laiku no 01.09.2022. aicina darbā sociālo pedagogu.   Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši izglītības iestādes mērķim un uzdevumiem; • strādāt Atbalsta personāla komandā; • diagnosticēt izglītojamo socializācijas procesa veiksmes un problēmas, esošo sociālo risku ietekmi uz viņu pilnvērtīgu integrēšanos sabiedrībā un dzīves prasmju apguvē; • sadarbībā ar sociālajiem dienestiem, bāriņu un pagasttiesām, citām valsts un pašvaldību iestādēm sekmējot bērnu un jauniešu sociālo vajadzību nodrošināšanu; • sadarboties ar pedagogiem, izglītības iestādes vadību, izglītojamiem un izglītojamo vecākiem mācību darbā, kā arī komunicēt informāciju par izglītojamā izaugsmi, sniegumu un nepieciešamo atbalstu mācīšanās uzlabošanai; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • mācību un audzināšanas darba satura, un korekcijas darba plānošanas un realizācijas pārzināšana; • izpratne par izglītojamo vecumposmu attīstības īpatnībām un saskarsmes psiholoģijas likumsakarībām; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: labas saskarsmes, komunikācijas prasmes un psiholoģiskā noturība; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; atbildība un iniciatīva, teicamas komunikācijas prasmes un elastība; mēs piedāvājam: • darba samaksu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksas noteikumi”; • iespējas piedalīties izglītības iestādes izaugsmes veicināšanā un profesionālās pilnveidošanās iespējas; • sociālās garantijas, tostarp darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus, atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV un motivācijas vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv ar norādi „Sociālā pedagoga amatam” līdz 2022.gada 31.augustam plkst.16.00. Tālrunis papildu informācijai: 64224237. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SOCIĀLAIS PEDAGOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-31

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras sākumskola (turpmāk – Skola) uz noteiktu laiku no 01.09.2022. aicina darbā izglītības psihologu/-i uz 0.5 likmēm Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības un audzināšanas procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši Skolas mērķim un uzdevumiem; • veikt izglītojamo psiholoģisko izpēti, sagatavot atzinumus un ieteikumus izglītojamo atbalsta procesam mācībās un adaptācijas periodā; • plānot un realizēt Skolas atbalsta komandas darbu; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • zināšanas par izglītības jomas un psihologa darbības reglamentējošiem tiesību aktiem; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; prasme strādāt komandā, atbildība, elastība un iniciatīva; mēs piedāvājam: • darba samaksu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksas noteikumi”; • iespējas piedalīties Skolas izaugsmes veicināšanā un profesionālās pilnveidošanās iespējas; • sociālās garantijas, tostarp darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus, atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV un motivācijas vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv ar norādi „Psihologa/-es amatam” līdz 2022.gada 31.augustam plkst.16.00. Tālrunis papildu informācijai: 64224237. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-31

Mūsu partneri