Valmieras Ziņas

Valmierā norisinās Lielā talka

Sestdien, 27.aprīlī, visā Latvijā norisinās Lielā Talka. Valmierā pilsētas sakopšana tiek organizēta visu aprīli. Taču arī šodien pilsētā notiek talkas vairākās vietās – Sajūtu parkā, kur strādā Vidzemes Olimpiskā centra darbinieki, piedaloties arī bērniem no Valmieras SOS Bērnu ciemata. Vidzemes džudo skolas “Valmiera” audzēkņi sakopj Gaujas labā krastu un Putriņu mežu, pārstaigājot un vācot atkritumus posmā no Ziedu gravas līdz Gaujas saliņai lejpus Dzelzs tilta.

Sazinoties ar talkas koordinatoru, iespējams saņemt talkai nepieciešamos maisus un talkot arī individuāli jebkurā publiskā pilsētas teritorijā. Pēc tam talciniekiem lūgums informēt par maisu atstāšanas vietu.

Pateicoties gan organizāciju, gan individuālām iedzīvotāju iniciatīvām, šogad Valmierā pieteiktas 21 publisku teritoriju sakopšanas talkas.

Talkotāji portālam “Valmieras Ziņas” pastāstīja, ka veicamo darbu ir daudz. Viņi neslēpa, ka papildu darba rokas nāktu tikai par labu, jo tādējādi var sakopt plašākas teritorijas. Izskanēja ideja, ka cilvēki būtu jāinformē un jābrīdina visu gadu par to, lai viņi nemestu atkritumus zemē un aiznestu tos līdz miskastei. Līdz ar domāšanas maiņu Lielās talkas nemaz nebūtu tik nepieciešamas un plašas. Gandrīz visi atkritumi, ko talkotāji savāca Gaujmalā pie Dzelzs tilta, bija alkohola pudeles, bundžas. Viņi uzskata, ka likumsargiem būtu biežāk jādežūrē šajā apkārtnē.

Talkotāji bija vienisprātis par to, ka pasivitāte ir viens no iemesliem, kāpēc cilvēki nepiedalās talkās. Daļa cilvēku ir slinki un vienaldzīgi pret to, kas notiek viņiem apkārt. Tomēr viņi kopumā pozitīvi vērtē Lielo talku, jo tā ir iespēja pavadīt laiku svaigā gaisā ar ģimeni, draugiem, kolēģiem, darot labu darbu, uzlabojot vidi sev apkārt. Kopības sajūta un emocionālā labsajūta ir tie ieguvumi, ko var gūt piedaloties savas pilsētas sakopšanā. 

Kopumā teju 1400 vietās visā Latvijā šodien norisinās ikgadējā Lielā talka. Desmit gadu garumā Lielajā talkā kopumā ir piedalījušies aptuveni 500 000 dalībnieku, un talkojuši latvieši ir arī citās pasaules valstīs. Atkritumu daudzums ir vairāk nekā par pusi samazinājies, salīdzinot ar 2008.gadu; 2018.gada talkā tas jau bija samazinājies uz pusi, salīdzinot ar 2017. gadu.

Daudzviet pašvaldību teritorijās vairs nav atrodami atkritumi, tāpēc talkas vietās tiek organizētas apkārtnes labiekārtošanas un koku stādīšanas talkas.

 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri