Valmieras Ziņas

Valmiera iegūst prestižo Financial Times balvu

Lasīšanas laiks: 2 min

12.februārī laikraksta Financial Timesizdevums fDi Intelligence paziņoja starptautiskā Eiropas nākotnes pilsētu un reģionu reitinga rezultātus. Valmiera starp Eiropas mikro pilsētām ieguvusi 3.vietu, piekāpjoties tikai divām Īrijas pilsētām. Starptautiskajā novērtējumā īpaši augstu novērtēta Valmieras pilsētas ārvalstu investīciju piesaistes stratēģija, iezīmējot Valmieru Eiropas kartē kā izaugsmes pilsētu ar augstu investīciju piesaistes potenciālu, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras attīstības aģentūras valdes priekšsēdētāja Ilze Eglāja.

Jau daudz gadu Financial Times pētnieki pēc noteiktiem kritērijiem veic novērtējumu, lai noskaidrotu investīciju piesaistē veiksmīgākās un daudzsološākās Eiropas pilsētas un reģionus. Šogad ārvalstu investīciju piesaistes kategorijā (FDI Strategy) pavisam tika izvērtēti 146 pilsētu un reģionu pieteikumi, starp kuriem Valmieras pilsēta ieguvusi godpilno 3.vietu. Prestižā balva tiks pasniegta īpašā apbalvošanas ceremonijā, kas notiks Kannās, Francijā.

Valmieras pilsēta vēsturiski veidojusies un turpina attīstīties par rūpniecības un industrijas centru. Cauri laikiem tā spējusi būt interesanta un pievilcīga dažādām nozarēm, uzņēmējiem un ārvalstu investoriem, kas nodrošina valmieriešus un apkārtējo novadu iedzīvotājus ar stabilām darba vietām. Turklāt Valmieras pilsētas vispusīgais skatījums uz pilsētas attīstības prioritātēm nodrošina pilsētas un reģiona iedzīvotājus ar augstu dzīves kvalitāti dažādās jomās – izglītībā, kultūrā, atpūtā, sportā, infrastruktūrā, drošībā, veselībā un citās. Pilsētas līdzšinējos sasniegumus un nākotnes plānus pozitīvi novērtējuši arī Financial Times pētnieki. Tas arī ļāvis Valmieras pilsētai ierindoties starp investīciju piesaistē daudzsološākajām Eiropas pilsētām un reģioniem.

Pēc Lursoft 2016.gada datiem Valmieras pilsētā pavisam reģistrēti 120 ārvalstu kapitāla uzņēmumu ar kopējo apgrozījumu 133,1 miljons euro. Šie uzņēmumi Valmierā nodarbina 1546 darbiniekus. Lielākie ārvalstu kapitāla darba devēji Valmierā ir AS Valmieras stikla šķiedra, SIA Padtex Insulation, SIA Culimeta Baltics, SIA V.L.T., SIA Valmiera-Andren, SIA Akācija E.V., SIA Valmieras paviljons, SIA Wunder Latvia un citi. Ārvalstu investīcija ienākušas Valmierā no tādām valstīm kā Vācija, Zviedrija, Krievija, Amerikas Savienotās Valstis, Itālija, Lielbritānija, Luksemburga, Igaunija, Lietuva un citas.

Financial Times reitingā labus rezultātus sasniegušas arī citas Latvijas pilsētas. Starp mikro pilsētām ārvalstu investīciju piesaistes kategorijā (FDI Strategy) Ventspils ieguvusi 4.vietu un Rēzeknes pilsēta – 6.vietu, savukārt piekļuves un savienojamības (Connectivity) kategorijā 7.vietu ieguvusi Jelgava. Starp lielajām pilsētām 6.vietu izmaksu efektivitātes kategorijā (Cost Effectiveness) ieguvusi Rīga.

Aktuālais jautājums

Vai Jūs šķirojat bioloģiskos atkritumus

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Aicina komandai pievienoties C vai C1 transportlīdzekļu vadītājus ar iespēju iegūt D kategorijas vadītāja kvalifikāciju.  APMĀCĪBU SĀKUMS 2025. GADA 27. MAIJĀ PRASĪBAS PRETENDENTIEM: vidējā izglītība; vismaz 24 gadi; C vai C1 kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecība; vēlama pieredze, vadot B, C vai C1 kategorijas transportlīdzekli; labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; latviešu valodas un vēlamas svešvalodas zināšanas atbilstoši darba raksturam. APMĀCĪBU PROCESS UN FINANSIĀLĀ ATBALSTA APMĒRS: uzsākot sadarbību, tiks slēgts apmācību līgums; finansiālais atbalsts: 100% sedz uzņēmums; apmācību izmaksās tiek iekļauts: skolas eksāmens, praktiskās braukšanas nodarbības 20 h (ja ir iegūta C1 kategorija) vai 12h (ja ir iegūta C kategorija), CSDD teorijas un braukšanas eksāmens un profesionālā autovadītāju periodiskā apmācība (95 kods); apmācību izmaksu pilnīgai dzēšanai, uzņēmumā nepārtraukti jānostrādā vismaz 2 gadi. DARBA PIENĀKUMI: pasažieru pārvadāšana ar autobusu saskaņā ar grafiku; darbs ar kases aparātu; biļešu pārdošana pasažieriem; kvalitatīva pasažieru apkalpošana. UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā; darbavietu pēc paša izvēles: Valmieras, Valkas, Rūjienas vai Smiltenes filiāle; darba samaksu mēnesī līdz 1850 EUR (pirms nodokļu nomaksas); daļēju ceļa izdevumu apmaksu no dzīvesvietas uz darbavietu; iespēju savienot ar darbu citā uzņēmumā; veselības apdrošināšanas iespējas; pilnas sociālās garantijas; 95. koda apmācības; apmācību pirms darba pienākumu uzsākšanas; dinamisku un profesionālu darba vidi. CV iesniegt sūtot elektroniski uz norādīto e-pasta adresi: info@vtu-valmiera.lv vai SIA „VTU Valmiera” personāla daļā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 („Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts,Valmieras novads, Reģ.nr. 40003004220). Informācijai zvanīt uz norādīto tālr.nr.29231565. Ar pretendentiem, kurus aicināsim uz tikšanos, lai pārrunātu sadarbības iespējas, sazināsimies personīgi! Profesija: KRAVAS AUTOMOBIĻA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 3 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2025-05-27 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: info@vtu-valmiera.lv, mob.t.29231565 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Pilna servisa apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Hagberg”, Reģ. Nr. 40103233073 aicina pievienoties komandai SĒTNIEKU. Darba vieta: Rubenes iela 51, Valmiera (Rimi veikals) Darba laiks: Darbs maiņās 07:00 - 10:00 (6 dienas nedēļā) Darba samaksa: 255 EUR bruto mēnesī Ko Tu iegūsi, pievienojoties mums? Stabilu un regulāru atalgojumu; Profesionālu inventāru un nodrošinātu darba apģērbu; Apmācības un atbalstošu vadītāju; Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika; Iespēju strādāt citos objektos ar iespēju nopelnīt papildus. Ko mēs sagaidām no Tevis? Atbildības sajūtu un vēlmi veikt darbu kvalitatīvi; Pozitīvu attieksmi, fizisko izturību, spēju aktīvi un kārtīgi strādāt; Iepriekšēja pieredze teritoriju uzkopšanas darbos – priekšrocība, bet ne obligāta. Obligāta B kategorijas apliecība. Pieredze traktortehnikas vadīšanā. Tavi pienākumi: Rūpēties par teritoriju kārtību, ievērojot augstus sanitāros un higiēnas standartus, saskaņā ar objekta uzkopšanas programmu un darba uzdevumiem. SIA "HAGBERG" ir stabils un strauji augošs Latvijas uzņēmums, kas savu darbību aizsāka 2009. gadā. Uzņēmums apkalpo vairāk nekā 1000 klientu visā Latvijā, sniedzot nekustamo īpašumu attīstības, būvniecības un apsaimniekošanas pakalpojumus. HAGBERG piedāvā inovatīvus, energoefektīvus risinājumus un tiecas nepārtraukti pilnveidot sniegto pakalpojumu. Kontaktinformācija: Tālrunis: 25634784E-pasts: darbs@hagberg.lv Profesija: SĒTNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rubenes iela 51, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku / Ukraina Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku / Ukraina Aktuāla līdz: 2025-07-01 Kontaktpersona: Personāla nodaļa: darbs@hagberg.lv; 29411900

Mūsu partneri