Valmieras Ziņas

Turpina meklēt ģimenes ārstu Strenču iedzīvotājiem

Lasīšanas laiks: 2 min

No 2022. gada sākuma Strenču pilsētas iedzīvotājiem nav pieejami ģimenes ārsta pakalpojumi, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Ginta Gailīte.

“Valmieras novada pašvaldības un Nacionālā veselības dienesta (NVD) pienākums ir nodrošināt iedzīvotājiem veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību. Gan pašvaldība, gan NVD Vidzemes nodaļa aktīvi meklē ģimenes ārstu Strenču iedzīvotājiem. Diemžēl pastāvīgs ģimenes ārsts vai ārsta palīgs vēl nav atrasts.

Līdz šim ģimenes ārsta pakalpojumu Strenčos nodrošināja Trikātas ģimenes ārste Inese Veršelo, par ko pašvaldība un iedzīvotāji ārstei ir ļoti pateicīgi. Arī turpmāk pacienti var vērsties SIA “Trikātas doktorāts” pie ģimenes ārstes Ineses Veršelo vai pie jebkura cita ģimenes ārsta, kuram noslēgts līgums ar NVD.

No pirmdienas, 14. februāra Strenču ģimenes ārsta prakses vietā Pulkveža Zemitāna ielā 5, Strenčos ceturtdienās no plkst. 15.00-17.00 pieņems ģimenes ārsts Juris Jakovins. Šī vienošanās ir panākta uz laiku, kamēr tiks atrasts pastāvīgs ģimenes ārsts. Tiek risināts arī jautājums par ģimenes ārsta Jura Jakovina iespēju pieņemt pacientus divas reizes nedēļā. Kārtība saglabājas iepriekšējā – koordināciju starp pacientiem un ģimenes ārstu veiks administrators, kurš sadarbosies ar ģimenes ārsta Jura Jakovina praksi – palīdzēs saņemt zāļu receptes, nosūtījumus pie speciālistiem un nokārtot darba nespējas lapas. Šāds risinājums rasts uz laiku, pacienti netiks piereģistrēti Jura Jakovina ārsta praksei.

Par ģimenes ārsta pakalpojuma nodrošināšanu Strenčos Valmieras novada pašvaldība un NVD Vidzemes nodaļa ir uzrunājusi Valkas un Valmieras ģimenes ārstus, tomēr saņemti atteikumi lielā noslogojuma dēļ, nodrošinot veselības aprūpes pakalpojumus savas prakses pacientiem, veicot vakcināciju pret COVID-19 un apzvanot kontaktpersonas. Uzrunāti arī ģimenes ārsti no NVD ģimenes ārstu gaidīšanas saraksta, diemžēl apstiprinoša atbilde nav saņemta. Par izveidojušos situāciju Strenču pilsētā informēta Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācija un Latvijas Ģimenes ārstu asociācija. NVD Vidzemes nodaļa ir sazinājusies ar 5 ārsta palīgiem, kuri strādā Neatliekamās medicīnas palīdzības dienesta Strenču punktā, diemžēl neviens pagaidām nav piekritis.

Strenčos ir nepieciešama pastāvīga ģimenes ārsta prakse, tāpēc pašvaldība un NVD Vidzemes nodaļa turpina meklēt ģimenes ārstu vai piesaistīt ārsta palīgu, lai Strenču iedzīvotājiem nodrošinātu primāro veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību. Pašvaldība ģimenes ārstam nodrošina piemērotas prakses telpas un piedāvā dzīvesvietu, kā arī nepieciešamības gadījumā sniegs atbalstu ārsta prakses aprīkošanai,” skaidroja Ginta Gailīte.

SIA „FIRMA MADARA 89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu REMONTSTRĀDNIEKAM - TEHNIĶIM ar atrašanās vietu VALMIERĀ. Galvenie darba pienākumi: • Veikt visa veida saimnieciskos darbus veikalos, īpašumos un teritorijās: - inženierkomunikāciju apsaimniekošana; - ēku un konstruktīvo elementu uzturēšana; - telpu, to aprīkojuma, mēbeļu u.c. sīkie remontdarbi; - teritoriju uzkopšanas darbus – zāles pļaušanu ar dārza traktoru, zāles pļāvēju, trimmeri; - citus darbus, pēc vadītāja rīkojuma. Prasības pretendentiem: • Pieredze saimniecisko darbu veikšanā; • Zināšanas par darbā lietojamo instrumentu darbības principiem, lietošanas noteikumiem; • Spēja strādāt patstāvīgi un komandā; • “B” kategorijas autovadītāja apliecība; • Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: • Veselības apdrošināšanu; • Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; • Svētku dāvanas; • Atmaksātus papildatvaļinājumus; • Dinamisku darbu stabilā uzņēmumā ar profesionālām pilnveides iespējām; • Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; • Summētais darba laiks; • Darba alga pārbaudes laikā 6.50 EUR/h, pēc pārbaudes laika 7.00 EUR/h. Sūti CV vai pieteikumu ar norādi REMONTSRĀDNIEKS – TEHNIĶIS Valmierā uz e-pastu cv@madara89.lv vai zvani, sūti ziņu WhatsApp +371 26 659 016. Profesija: REMONTSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-02-10 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv vai pieteikties sūtot ziņu uz WhatsApp:+371 26659016

Mūsu partneri