Valmieras Ziņas

Trikātas pamatskolai piešķirts starptautiskais “Zaļais karogs”

16. septembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notika ikgadējā Ekoskolu apbalvojumu piešķiršanas ceremonija. Trikātas pamatskola ir viena no 129 Latvijas skolām, kurai piešķirts Starptautiskais Zaļais Karogs 2019./2020.mācību gadam. “Starptautiskā Zaļā Karoga balva ir kvalitātes zīme. To saņem tikai tās skolas, kas ilgstošā laika posmā spēj demonstrēt izcilas aktivitātes vides jomā,” atzīst programmas koordinators Latvijā Daniels Trukšāns.

Ekoskolu programma ir plašākā vides izglītības programma Latvijā un arī pasaulē. Pie mums tā apvieno vairāk nekā 200 izglītības iestāžu – no pirmsskolām līdz augstskolām. Skolas līdzdalība Ekoskolu programmā norisinās caur pārvaldes sistēmas izveidošanu un darbību, kā arī skolas regulāru darbu ar apkārtējās vides jautājumiem. Pārvaldes sistēma tiek veidota, sekojot vadlīnijām par nepieciešamajiem 7 soļiem jeb elementiem Ekoskolu programmā. Tie ir:

  • Ekopadome;
  • skolas Vides pārskats;
  • skolas Vides rīcības plāns;
  • pārraudzība un izvērtēšana;
  • sasaiste ar mācību procesu;
  • skolas un sabiedrības iesaistīšana;
  • vides kodekss.

Katru gadu Ekoskolu programmā iesaistītajai skolai ir jāizvēlas kāds no tematiem: atkritumi, enerģija, ūdens, transports, veselīgs dzīvesveids, skolas apkārtne, klimata izmaiņas, meži, ar kuru visa gada garumā tiek strādāts pastiprināti, mēģinot attiecīgās vides problemātikas apzināšanā un problēmu risinājumu meklējumos iesaistīt iespējami plašu skolas sabiedrību. 

Trikātas pamatskolā 2019./2020. mācību gada Ekoskolas tēma “Transports”. Tiks īstenotas dažādas aktivitātes un pasākumi, lai panāktu arvien lielākas pārmaiņas vides aizsardzības un izglītības jomā.

Paldies Ekoskolas skolotājām Solvitai Strautiņai, Danutei Mazurei un Ivetai Brencei par Ekoskolas pārvaldes sistēmas darbības koordinēšanu. Liels paldies arī visam skolas kolektīvam – skolotājiem, darbiniekiem, skolēniem, kā arī skolēnu vecākiem, jo “komandā ir spēks”. 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “ top!” Valkas ielā 1, Valmierā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga no EUR 500-650 (bruto) Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00 CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs VALMIERĀ, Valkas ielā 1. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 1, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-06-19 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv ar amata un vietas norādi.

Mūsu partneri