Valmieras Ziņas

Teātra dienas izcilības balvu saņem Valmieras teātra aktrise Elīna Vāne

Eduarda Smiļģa Teātra muzejā 27.martā norisinājās ikgadējā Teātra dienas izcilības balvas pasniegšanas ceremonijā, kurā tika godināti aktieri Elīna Vāne un Arturs Krūzkops, kā arī baletdejotāja Maruta Grosberga-Taubere.

Lilitas Bērziņas balvu par izcilu, spilgtu aktierdarbu iepriekšējo sezonu laikā saņēma Valmieras drāmas teātra aktrise Vāne. Pērn viņa atveidoja Annu, Kļaviņmāti un Edi izrādē “Vidzemnieki”, ko iestudēja Indra Roga. Tāpat aktrise iejutās titullomā Viestura Kairiša iestudējumā “Baladīna”, Donnu Annu režisora Sergeja Ščipicina izrādē “Mazās traģēdijas”, kā arī lomas citās izrādēs.

Harija Liepiņa balva tika piešķirta Latvijas Nacionālā teātra aktierim Krūzkopam par spožām un profesionāli augstvērtīgi nospēlētām lomām pēdējo pāris sezonu laikā. LTDS aktiera apbalvošanu pamato ar viņa atveidotajām lomām Raiņa izrādē “Uguns un nakts”, Valtera Sīļa “Pēc beigām”, Henrika Ibsena “Pērs Gints”, Kirila Serebreņņikova “Tuvā pilsēta”, Rūdolfa Blaumaņa “Trīnes grēki”, Antipa Oskara Vailda/Riharda Štrausa “Salome”, kā arī Vladislava Nastavševa iestudējumos “Idiots” un “Trīs māsas. Refleksija”.

Savukārt Helēnas Tangijevas-Birznieces balvu par mūža ieguldījumu baleta mākslā un pedagoģijā Latvijas Profesionālā baleta asociācija pasniedza Grosbergai-Tauberei, kura skatuves vārdā atpazīstama kā Maruta Dinga. Māksliniece absolvējusi Rīgas horeogrāfijas vidusskolu 1960.gadā. Mācījusies pie baleta pedagogiem Valentīna Bļinova un Marinas Sizovas. Laikā no 1960. līdz 1980.gadam viņa bija Latvijas Nacionālās operas baleta soliste, bet no 1992. līdz 2010.gadam bijusi Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas klasiskās dejas pedagogs.

Dinga skatītājiem palikusi atmiņā ar izcili tehniski izpildītām lomām Pētera Čaikovska klasiskajos baletos “Gulbju ezers”, “Riekstkodis” un “Apburtā princese”. Tāpat māksliniece sevi apliecinājusi arī Ludviga Minkusa baletos “Dons Kihots” un “Bajadēra”.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā samazināt kopējo atkritumu apjomu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri