Valmieras Ziņas

Strenčos aizvadīts gada lielākais notikums – Plostnieku svētki

Lasīšanas laiks: 2 min

Piektdien, 17. maijā, sākās 27. Plostnieku svētki, kam šogad dots skanīgs nosaukums “Šūpo, Gauja, pāri krācēm straujām…” Galvenā svētku diena gan bija sestdiena, kas iesākās ar amatnieku un mājražotāju tirdziņu, tad sporta spēles, plosta sagaidīšana un plostnieku sveikšana pūtēju orķestru pavadībā – šīs un citas aktivitātes nenogurstoši un ar smaidu sejā vadīja Latvijas TV un radio personība Māris Grigalis.

Pludmalē pie Gaujas svētku uzrunu plostniekiem, Strenču iedzīvotājiem un kuplajam ciemiņu skaitam teica Valmieras novada domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, bet Jānis Vāvere no biedrības “Gaujas plostnieki” uzvilka mastā īpašo plostnieku karogu. Vienā no teltīm varēja iegādāties aploksni ar Gaujas plostniekiem veltīto pastmarku, ko laidis apgrozībā Latvijas Pasts, un apzīmogot to ar īpašo svētku zīmogu. Turpat blakus teltīs notika “Gaujas bingo”, kā arī biedrības “Šūpolēs” rīkotā akcija “Kūku kūka 2024”. Ar nelielu ziedojumu svētku apmeklētāji varēja baudīt čaklo saimnieču ceptās plātsmaizes un kūkas: “Bērnības garša”, “Slinkā kūka”, “Strenču KC”, “Skābs un vēl skābāks”, Ar sauli sirdī”, “Jāņa biezpienmaizi” un citas. Katrs degustators varēja arī nobalsot par  gardāko kūku.

Ar pazīstamām melodijām koncertā “Re, kur muzikanti spēlē!” Gaujmalu pieskandināja pūtēju orķestri, bet turpat vēlāk skatītāji varēja sekot līdzi saspringtajiem notikumiem mūziklā “Plostnieka dēls”. Netālu no skatuves varēja iepazīties arī ar zemessardzes militāro transportu un ekipējumu, kā arī noziedot savu artavu dronu un automašīnu iegādei Ukrainas aizstāvjiem.

Lai pārāk neiesīkstētu uz vietas vai nedabūtu saules dūrienu, tauta sijājās no vienas vietas uz otru, jo dažādas aktivitātes notika gan estrādē, gan Gaujmalā. Visas dienas garumā pie estrādes notika jaunu koka skulptūru veidošanas konkurss, un arī šajā konkursā galvenie vērtētāji bija skatītāji. Jau esošos koka mākslas darbus papildināja jaunas skulptūras: “Plosta vēzis”, “Tāda ir dzīve…”, “Medus lācis”, “Gaismas nesējs” un citas.

Uz koncertu “Gaujas lokus izdejot” estrādē satikās un dančus grieza trīs deju kolektīvi – “Gaujmalieši” un “Tīne” no Strenčiem, kā arī Mazsalacas deju kopa “Lībieši”.

Gaujmalā plkst. 21.00 uz lielās skatuves kāpa Ivo Fomins, bet tikmēr  parkā rūķīši iededza neskaitāmas gaismiņas, radot romantisku maija vakara noskaņu. Tie, kam pēc karstās dienas vēl bija spēks un gribēšana, satikās nakts ballē ar grupu “Zelta kniede”.

Jau pavisam drīz šeit gaidāms nākamais lielais pasākums –  29. jūnijā notiks Strenču skolas 115. jubilejas svinības un absolventu salidojums “Satiec Strenčos Savējos!”.

Pievienojies mūsu komandai! Mazsalacas pirmsskolas izglītības iestāde “Dārziņš” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā sociālo pedagogu (profesijas klasifikatora kods 2359 01) uz nenoteiktu laiku, sākot ar 2024./2025. mācību gadu. Ja Jūs vēlaties: • organizēt savu darbu atbilstoši Iestādes mērķim un uzdevumiem; • strādāt Atbalsta personāla komandā; • diagnosticēt izglītojamo socializācijas procesa veiksmes un problēmas, esošo sociālo risku ietekmi uz viņu pilnvērtīgu integrēšanos sabiedrībā un dzīves prasmju apguvē; • sadarboties ar pedagogiem, Iestādes vadību un izglītojamo vecākiem, kā arī informēt par izglītojamā izaugsmi, sniegumu un nepieciešamo atbalstu mācīšanās uzlabošanai; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • mācību un audzināšanas darba satura, un korekcijas darba plānošanas un realizācijas pārzināšana; • izpratne par izglītojamo vecumposmu attīstības īpatnībām un saskarsmes psiholoģijas likumsakarībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: spēja patstāvīgi plānot un organizēt darbu, atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte, spēja argumentēt pieņemtos lēmumus, komunikācijas prasme, spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci; mēs piedāvājam: • darba laiku 8 stundas (0.271 likmes) nedēļā; • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksu”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • atbildīgu, interesantu un radošu darbu. CV un motivācijas vēstuli līdz 2024.gada 15.jūlijam, sūtīt iestādes vadītājai S.Liepai uz e-pastu: darzins@valmiera.edu.lv , vai iesniedzot personīgi adresē: Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras novads ar norādi “Sociālais pedagogs”. Tālruņa numurs papildu informācijai: 27871920. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SOCIĀLAIS PEDAGOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-15 Kontaktpersona: darzins@valmiera.edu.lv 27871920

Pievienojies mūsu komandai! Mazsalacas pirmsskolas izglītības iestāde “Dārziņš” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā pirmsskolas izglītības mūzikas skolotāju (profesijas klasifikatora kods 2342 03) uz nenoteiktu laiku, sākot ar 2024./2025. mācību gadu. Ja Jūs vēlaties: • īstenot pirmsskolas izglītības satura apguvi kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā mācību jomā; • plānot pedagoģisko darbu saskaņā ar Iestādes nolikumu un pirmsskolas audzināšanas galvenajiem darba virzieniem; • organizēt mācību darbu bērnu muzikālo, pašizpausmes, intelektuālo spēju attīstīšanai; • izvērtēt un analizēt savu pedagoģisko darbu ar bērniem un sniegt atskaiti par paveikto; un Jums ir: • augstākā izglītība pedagoģijā (atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”) ar kvalifikāciju – pirmsskolas izglītības mūzikas skolotājs vai students augstākās izglītības studiju programmā – mūzikas skolotājs; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: spēja patstāvīgi plānot un organizēt darbu, atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte, spēja argumentēt pieņemtos lēmumus, komunikācijas prasme, spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci; mēs piedāvājam: • darba laiku 30 stundas (0,750 likmes) nedēļā; • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksu”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • atbildīgu, interesantu un radošu darbu. CV un motivācijas vēstuli līdz 2024.gada 15.jūlijam, sūtīt iestādes vadītājai S.Liepai uz e-pastu: darzins@valmiera.edu.lv , vai iesniedzot personīgi adresē: Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras novads ar norādi “Pirmsskolas izglītības mūzikas skolotājs/-a”. Tālruņa numurs papildu informācijai: 27871920. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SPORTA SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-15 Kontaktpersona: darzins@valmiera.edu.lv 27871920 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri