Valmieras Ziņas

Sociālo pakalpojumu centra “Vanags” iemītniekiem iespēja ierīkot mazdārziņu

Ar Valmieras pilsētas pašvaldības palīdzību un atbalstu Latvijas Samariešu apvienības Sociālo pakalpojumu centra “Vanags” Grupu dzīvokļa iemītniekiem būs iespēja pašiem iemācīties izaudzēt dažādus dārzeņus savā pašu sakņu dārziņā. Valmieras pilsētas pašvaldība ir piešķīrusi bezatlīdzības lietošanā nelielu zemes gabalu līdzās sociālo pakalpojumu centra ēkai Ūdens ielā 2C, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Latvijas Samariešu apvienības komunikācijas speciāliste Baiba Pare.

“Iemītniekiem ir jau savas idejas, ko vēlētos izaudzēt dārziņā – kartupeļus, dilles, sīpolus un gurķus. Daži iemītnieki jau teica, ka vēlētos iemācīties arī iemarinēt gurķus. Katrs pats varēs izvēlēties ko stādīt un ar mūsu darbinieku palīdzību un padomu varēs darbiņus veikt. Šī ir lieliska iespēja Grupu dzīvokļa iemītniekiem pašiem iemācīties rūpēties par dārziņu, stādiņiem, pašiem redzēt, kā izaug dārzeņi, būt atbildīgiem un rūpīgiem,”

saka Samariešu Sociālo pakalpojumu centra “Vanags” vadītāja Inga Brente-Mieze. Pateicoties pašvaldībai, zemes gabalam ir atvesta svaiga melnzeme un veikti zemes frēzēšanas darbi. Jau pavisam drīz zemes gabalam tiks arī apjozta sēta un iemītnieki varēs beidzot ķerties pie sējas un stādīšanas darbiem.

“Vanags” darbinieki iemītniekiem ir palīdzējuši sagādāt jau dažus stādiņus un sēklas, tomēr tas diemžēl ir tikai neliels skaits.

“Mēs ļoti priecātos, ja atsauktos labi un atsaucīgi cilvēki, kuri varētu mūsu centra mazdārziņam uzdāvināt kādus sakņaugu stādiņus vai sēklas, varbūt kādu puķes sīpolu vai stādu, kas varētu padarīt dārziņu košāku,”

pauž centra vadītāja, piebilstot, iemītnieki un darbinieki priecāsies par katru ziedojumu.

“Nākotnē vēlētos arī iekārtot arī nelielu atpūtas stūrīti ar koka galdu un soliem, kā arī lieti noderētu neliela siltumnīca, kas dotu iespēju iestādīt arī tomātus,”

par nākotnes iecerēm stāsta Sociālo pakalpojumu centra “Vanags” vadītāja Inga Brente-Mieze, piebilstot, ka varbūt kādam ir iespēja ziedot arī šādas lietas.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri