Valmieras Ziņas

Saņemti priekšlikumi satiksmes plūsmas monitoringam Valmierā

26.-27.oktobrī paralēli 100 pasaules pilsētās norisinājās starptautiskā iniciatīva “Copernicus Hackathon and Climathon”, tai skaitā Rīgā RTU Design Factory. 24 stundās iniciatīvas dalībnieki meklēja risinājumus satelītu datu izmantošanai viedā un klimatam draudzīgā veidā. Komandām bija jārisina Salacgrīvas un Cēsu novadu, Jelgavas, Liepājas un Valmieras pilsētu pašvaldību vai pašu definēti izaicinājumi.

Valmieras pilsētas pašvaldība iniciatīvas dalībniekiem piedāvāja meklēt risinājumus klimatam draudzīgai transporta plūsmas plānošanai pilsētā. Arvien pieaugošais iedzīvotāju skaits, kas dzīvo pilsētā vai katru dienu ierodas no apkārtējiem novadiem, palielina pilsētā esošo automašīnu skaitu un tādējādi arī CO2 izmešu daudzumu. Tādēļ klimatona dalībnieku uzdevums bija piedāvāt risinājumus, kā ar salīdzinoši maziem finansiāliem ieguldījumiem apzināt automašīnu plūsmu pilsētā, to galamērķi un pārvietošanos. Kvalitatīva analīze ļautu uzlabot pilsētas infrastruktūru un padarītu to iedzīvotājiem un videi draudzīgāku.

Valmieras izaicinājumu pieņēma divas komandas. Studenti apliecināja, ka visefektīvākais transporta plūsmas izpētes veids ir izmantot esošo videokameru tīklu pilsētā. Studenti piedāvāja uzlikt arī pārvietojamās kameras lielākajos pilsētas krustojumos un datus saslēgt ar speciālu programmatūru, lai veiktu transporta plūsmas analīzi. Tas saskan arī ar pilsētas plānotajām aktivitātēm.

Valmieras pilsētas pašvaldība pozitīvi novērtēja arī Jelgavas izaicinājumu pieņēmušās komandas sniegumu. Komanda izstrādāja eko-produktu pilsētas centra atslogošanai no automašīnām – automašīnu braukšanas maršrutus, pa kuriem pārvietojoties tiek savākti punkti, ko vēlāk iespējams transformēt dažāda veida atlaidēs. Piedāvātais risinājums saskan ar Valmieras pilsētas jauno saukli Dzīvojam zaļi! un atbilst pilsētas vērtībām. Par jauniešu priekšlikumiem pilsēta pasniedza veicināšanas balvas.

Lai mazinātu pilsētas ietekmi uz klimata pārmaiņām, Valmieras pilsētas pašvaldība regulāri veic investīcijas pilsētas infrastruktūrā un īsteno projektus ietekmes uz vidi mazināšanai. Mērķtiecīgi ir nomainīti 52% pilsētas apgaismoja uz energoefektīvo LED apgaismojumu, Valmieras pilsētas pašvaldībā un tās iestādēs ir ieviesta energopārvaldības sistēma, iegūstot energopārvaldības sistēmas sertifikātu LVS EN ISO 50001:2012, ir izstrādāta un pieņemta vides deklarācija. Tiek veicināta daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku siltināšana, atbalstīts veselīgs dzīvesveids, atjaunoti koku stādījumi, veidotas dabas takas.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara’89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā - piedāvā darbu PĀRDEVĒJAM(-AI) veikalā “top!”: veikals "Dikļi", Dikļos, Dikļu pagastā, Kocēnu novadā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga: 500-650 EUR (bruto). Darba laika veids un režīmos: summētais darba laiks, pēc grafika maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV ar norādi “Pārdevējs DIKĻOS” lūdzam sūtīt uz e-pastu cv@madara89.lv Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Veikals "Dikļi", Dikļi, Dikļu pag., Kocēnu nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2020-08-18 Kontaktpersona: CV ar amata un vietas norādi sūtīt uz e-pastu cv@madara89.lv. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri