Valmieras Ziņas

Sagatavojies motociklu sezonai laikus! Iegūsti A kategorijas motocikla tiesības jau šopavasar!

Vai esi apsvēris iespēju iegūt motocikla jeb A kategorijas tiesības? Ja arī tu domā par pievienošanos motobraucēju saimei, tad tieši šobrīd ir īstais laiks pieņemt lēmumu un uzsākt A kategorijas kursus, lai jau vasarā būtu apguvis motocikla vadīšanu un drošas braukšanas iemaņas.

A kategorijas tiesību iegūšana neapšaubāmi prasa jaunu prasmju un iemaņu apgūšanu, taču tas noteikti sniegs nenovērtējamu gandarījumu – pārvietojieties ar motociklu ikdienā vai dodoties aizraujošos izbraucienos. Lai palīdzētu tev pieņemt galīgo lēmumu par motocikla tiesību iegūšanu, autoskola Einšteins ir apkopojusi svarīgāko, kas tev būtu jāzina pirms mācību uzsākšanas!

A, A2, A1, AM kategorija – atbilstošākās kategorijas izvēle 

Ceļš uz motocikla tiesību iegūšanu sākas ar atbilstošākās A kategorijas izvēli. Dažādām vecuma grupām un motociklu jaudas kategorijām ir nepieciešamas atšķirīgas kategorijas tiesības – A, A2, A1, AM kategorija. A kategorijas tiesības attiecas uz motocikliem un tricikliem ar jaudu virs 15 Kw, tās iespējams iegūt no 24 gadu vecuma. A2 kategorijas motociklu jauda nepārsniedz 35kW, un vadītāja kvalifikācija iegūstama jau no 18 gadu vecuma. Tikmēr A1 kategorija paredzēta motocikliem bez blakusvāģa, kuru jauda nepārsniedz 11 Kw, kā arī tricikliem, kuru jauda nepārsniedz 15Kw, un to var iegūt no 16 gadu vecuma. Savukārt AM kategoriju mopēda vadīšanai var iegūt jau no 14 gadu vecuma.  

A kategorijas kursi autoskolā, CSDD tests un eksāmens

Motocikla vadītāja apliecības iegūšana sākas ar apmācībām autoskolā un noslēdzas ar A kategorijas eksāmena kārtošanu CSDD. Lai pēc iespējas labāk sagatavotu apmācāmos gan braukšanai satiksmē, gan CSDD eksāmenu kārtošanai, autoskola Einšteins saviem apmācāmajiem sniedz iespēju apgūt motocikla vadīšanas iemaņas ar Yamaha un Kawasaki motocikliem, kuri ir identiski CSDD eksāmenos izmantotajiem, kā arī skolas teorijas eksāmenu. A kategorijas kursus motocikla tiesību iegūšanai autoskola Einšteins Valmierā piedāvā gan vakara, gan brīvdienu grupās, kas ilgst trīs nodarbību garumā (15 akadēmiskās stundas), savukārt minimālais praktisko apmācību ilgums ir 10 stundas. CSDD vadīšanas eksāmenu apmācāmie var kārtot laikaposmā no 1.aprīļa līdz 1. oktobrim, demonstrējot zināšanas par transportlīdzekli, kā arī braukšanas iemaņas figūru izpildē un ceļu satiksmē. 

Vai tev jau ir B kategorijas tiesības? B kategorijas vadītāju apliecību īpašniekiem A kategorijas tiesību iegūšana ir ievērojami vienkāršāka, jo apmācāmajiem ir jāiziet gan īsāks teorijas kurss, gan mazāks obligātās braukšanas apmācības daudzums. Izmanto šo priekšrocību!

Motocikla tiesības – ievērojamas priekšrocības gan ikdienā, gan atpūtā

Motocikla tiesību iegūšanai ir visdažādākie apsvērumi – gan saistīti ar atpūtu un izklaidi, gan arī ļoti praktiski. Bieži vien cilvēki izvēlas kārtot A kategorijas tiesības, jo vēlas īstenot sen lolotu sapni vai hobiju. Taču nereti motocikla tiesības tiek kārtotas arī praktisku apsvērumu dēļ, jo motocikls spēj ievērojami atvieglot ikdienas pārvietošanos pilsētā. Lai motocikla tiesību iegūšana būtu ieguvums, nevis apgrūtinājums, svarīgi izvēlēties autoskolu, kas nodrošina kvalitatīvu teorētisko un praktisko apmācību, attīstot braukšanas iemaņas, kas palīdzēs pielāgoties braukšanai satiksmē, nodrošinot savu un citu satiksmes dalībnieku drošību, kā arī ļaus izbaudīt brīvību, ko sniedz pārvietošanās ar motociklu.

Autoskola Einšteins piedāvā A kategorijas kursus Valmierā kopš 2013. gada. Autoskola Einšteins ir vadošā autoskola Vidzemē, piedāvājot apmācības Valmierā, Cēsīs, Smiltenē, Mālpilī, Siguldā un Rīgā. 

 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat VARAM piedāvāto pašvaldību reformas modeli?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri