Valmieras Ziņas

Rūjienas komanda gatava ceļam uz foto festivālu Japānā

Lasīšanas laiks: 2 min

No 22. līdz 26. augustam Higašikavas pilsētā Japānā norisināsies 8. Starptautiskais vidusskolēnu foto festivāls, pulcējot jauniešu komandas no gandrīz 20 pasaules valstīm, tai skaitā ASV, Ķīnas, Francijas, Dienvidkorejas, kā arī Latvijas portālu “Valmieras Ziņas” informēja Rūjienas vidusskolā.

Latviju, Valmieras novadu un Rūjienu, Higašikavas sadraudzības pilsētu, festivālā pārstāvēs Rūjienas vidusskolas un Rūjienas Kultūras centra mediju komanda – Daniela Kate Kalniņa, Jēkabs Jostsons, Patrīcija Ketija Kukaine un konsultants Uldis Rusmanis.

Kā norāda organizatori, festivāla mērķis ir veicināt pasaules mieru, skolēnu apmaiņu, paplašināt jauniešu redzesloku, stiprinot savstarpēju draudzību caur fotokultūrai veltītām aktivitātēm. Festivālā piedalās valstis un reģioni, ar kuriem Higašikavai ir ilgstoša sadarbība. Dalībai festivālā tiek iesniegti darbi ar noteiktu tēmu, atlasē uzvarējušās skolas tiek uzaicinātas uz Higašikavu.

“Mums patīk būt kustībā – iepazīt, ieraudzīt un izbaudīt piedzīvojumus. Katrs jauns izaicinājums ir kā dzinulis, kas ļauj attīstīties un uzkrāt pieredzi. Fotografēšana aizrauj, jo tā ļauj paskatīties uz lietām un notikumiem ar citu redzējumu. Japāna vilina ar savu viesmīlību un aizraujošo kultūru, kuru vēlamies kaut uz brīdi izdzīvot un iemūžināt paši,” norāda Rūjienas komandas pārstāvji.

Festivāla laikā komandu uzņemtos sešu fotogrāfiju komplektus vērtēs profesionāla žūrija, nosakot Higašikavas balvas, Higašikavas tūrisma asociācijas balvas, Hokko Gakuen balvas laureātus. 

No 25. augusta pl. 10:00 līdz 26. augusta pl. 05:00 (pēc Latvijas laika) norisināsies publiskais balsojums festivāla mājaslapā – higashikawa-youth-fest.jp, lai uzzinātu Specbalvas ieguvējus. Balsojumā aicināti piedalīties arī komandas atbalstītāji Latvijā.

pastedGraphic.png

Rūjiena un Higašikava

1985. gada jūnijā Higašikava, pašā Hokaido centrā esošā pilsēta,  pasludināja sevi par fotopilsētu ar mērķi popularizēt fotokultūru un veicināt starptautisko sadarbību. Rūjienas un Higašikavas attiecību aizsākums meklējams 1992. gadā. 2008. gada 17. jūlijā tika noslēgts sadraudzības līgums un sākās aktīva kultūras apmaiņa.

SIA „Firma Madara’89” viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu konditoram (-ei) maiznīcā “top!” Valmierā,Rīgas ielā 64. Galvenie darba pienākumi: Konditorejas izstrādājumu ražošana, ievērojot receptūras un tehnoloģiskās instrukcijas; Gatavās produkcijas kontrole un pēcapstrāde. Prasības kandidātiem: Obligāta darba pieredze konditorejā nav nepieciešama; Godīgums un atbildības sajūta; Pozitīva attieksme pret darbu. Piedāvājam: Veselības apdrošināšana; Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; Svētku dāvanas; Atmaksātus papildatvaļinājumus; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; Interesantu darbu stabilā uzņēmumā, mūsdienīgu darba vidi; Darbs maiņās no plkst. 4.00 līdz 15.00; Darba alga no EUR 900 (bruto); Piedāvājam apmācības uz vietas maiznīcā. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv ar norādi - konditors VALMIERĀ,Rīgas ielā vai zvani, sūti ziņu WhatsApp +371 29 174 701. Profesija: KONDITORS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-01 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv vai zvanīt uz WhatsApp mob.t. +37129174701

Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "KOCĒNU KOMUNĀLĀ SAIMNIECĪBA" aicina SANTEHNIĶI Pienākumi: Veikt komercuzskaites mēraparātu, ūdens patēriņa skaitītāju un siltumenerģijas skaitītāju mezglu montāžas darbus; Veikt ūdenssaimniecības un siltumapgādes inženierkomunikāciju un iekārtu montāžas, ekspluatācijas, remonta un pilnveidošanas darbus, izmantojot atbilstošas iekārtas, instrumentus un tehnoloģiskos paņēmienus; Iesaistīties ūdenssaimniecības/siltumapgādes avāriju novēršanas darbos. Prasības: Prasme patstāvīgi organizēt sava darba pienākumu izpildi, noteikt prioritātes, plānot savu darbu; Prasme pielietot mūsdienu tehnoloģijas darba procesā; Teicamas saskarsmes spējas, spēja strādāt gan patstāvīgi, gan komandā; Augsta atbildības sajūta, mērķtiecīgums, iniciatīva. B kategorijas autovadītāja apliecība. Uzņēmums piedāvā: Darbu stabilā uzņēmumā; Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika; Darba līgumu uz nenoteiktu laiku; Darba pienākumu pildīšanai darba automašīnu; Darba vieta – Kocēnu un Burtnieku apvienības teritorija Valmieras novadā. CV sūtīt uz e-pastu birojs@siakks.lv ar norādi santehniķis. Profesija: SANTEHNIĶIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-05 Kontaktpersona: Māris Heinols Izglītības līmenis: Profesionālā pamatizglītība

Mūsu partneri