Valmieras Ziņas

ReTV atgriežas projekts “Tava klase”

ReTV kanālā no šodienas ar jaunu sezonu atgriežas attālināto mācību projekts “Tava klase”, palīdzot skolēniem, skolotājiem un vecākiem kopīgi izprast dažādas mācību tēmas caur video mācību stundām.

“Tava klase” projekta vadītājs Rinalds Rudzītis pauž, ka video ir veidoti kā atbalsta rīks skolotājiem attālinātajā laikā. “Viņš, ieraugot, ka matemātikā tiek, piemēram, runāts par vienu vai otru tēmu, tad viņam pašam nav jāvada šī Zoom stunda, viņš var iedot skolēniem noskatīties.”

Pamatpriekšmetos un interešu izglītībā projekts piedāvā divdesmit minūšu garas video mācību stundas. Tās var ērti integrēt attālināto mācību procesā. Šoreiz lielāka uzmanība tiks pievērsta tām klašu grupām, kurās tiek ieviests jaunais mācību saturs; jaunajā sezonā gaidāmi arī papildinājumi priekšmetu jomās.

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska saka: “Šobrīd mēs esam auguši, mums ir vairojusies pieredze, ir paplašinājies arī sadarbības partneru loks. “Tava klase” orientējas uz pirmo, ceturto, septīto un desmito klasi. Galvenokārt tāpēc, ka šajās klasēs startē kompetenču pieeja.”

Otrās sezonas “Tava klase” filmēšanā piedalās aptuveni 50 skolotāji no visas Latvijas. Viens no viņiem ir arī fizikas skolotājs Valdis Silovs, kurš atklāj – viņam viens no šī brīža izaicinājumiem projektā ir tieši komunikācija.

“Lielākie izaicinājumi ir, ka mums ir ļoti attālināti jāsastrādājas komandā ar tiem, kas mēs esam mūsu sfērā. Man ir ļoti jāsastrādājas ar video projekta pasūtītāju, un tad šeit, attālinātajā procesā, arī tas nav viegli – viss ir caur e-pastiem, viss ir caur Zoom, viss ir sazvanoties,” Valdis Silovs atzīst.

Kopumā līdz 2022.gada augustam plānots radīt mācību video septiņās mācību jomās vairāk nekā 1000 tematos. Fizikas skolotājs uzsver – šobrīd galvenais ir nepadoties un atbalstīt vienam otru. “Tā kā mums “Tava klase” ir jau otro gadu, es uzskatu, ka tā kvalitāte celsies, un tā jau ir augstāka, tā kā mēs sevi pilnveidojam,” viņš pauž.

Arī Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārais sekretārs Reinis Znotiņš norāda – mūsdienu pasaule pieprasa citu dzīves ritmu, kuram nepieciešams pielāgoties, un projekts “Tava klase” tam ir veiksmīgs piemērs.

“Kad pavasarī mēs iesākām “Tava klase” projektu, un vēlāk šis projekts tika atzīts par vienu no labākajiem pasaules krīzes risinājumiem izglītībā, mēs nezinājām vai nebijām pārliecināti, ka atkal nonāksim šajā situācijā,” pauž Reinis Znotiņš.

“Tava klase” jaunā sezona būs skatāma pirmdienās kanālā RīgaTV24 un piektdienās kanālā ReTV (no pulksten 8:30 līdz 15:00), kā arī abu sezonu video ir atrodami interneta vietnē www.tavaklase.lv.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies! Valmieras pilsētas 3.pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis aicina darbā pirmsskolas izglītības skolotāju (darba vietas adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera) uz noteiktu laiku pilnai darba likmei (40 stundas nedēļā jeb 1,0 likme). Ja Tev ir vēlme: nodrošināt kvalitatīvu, bērnu vecumam un individuālajām spējām atbilstošu izglītības procesu, īstenojot pirmsskolas izglītības vadlīnijas; plānot savu darbību un sagatavot darbam nepieciešamo dokumentāciju, tostarp e-vidē; sadarboties ar bērnu vecākiem, grupas un iestādes personālu, lai veicinātu katra bērna izaugsmi; iesaistīties iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; un ja Tev ir: izglītība un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām( Ministru kabineta noteikumiem Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”); valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; prasme strādāt komandā; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; prasmes darbā ar informācijas un komunikācijas tehnoloģijām; mēs piedāvājam: atalgojumu 790.00 euro pirms nodokļu nomaksas; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas; drošu, estētisku un darba pienākumu veikšanai atbilstošu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV) un pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2021.gada 16.jūlijam personīgi (adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera) vai e-pastā spriditis@valmiera.edu.lv. Tālrunis papildu informācijai 64231434 Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas 3.pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” (turpmāk – Iestāde) izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Iestādes iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 29, Valmiera Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-07-16

Mūsu partneri