Valmieras Ziņas

ReTV atgriežas projekts “Tava klase”

Lasīšanas laiks: 2 min

ReTV kanālā no šodienas ar jaunu sezonu atgriežas attālināto mācību projekts “Tava klase”, palīdzot skolēniem, skolotājiem un vecākiem kopīgi izprast dažādas mācību tēmas caur video mācību stundām.

“Tava klase” projekta vadītājs Rinalds Rudzītis pauž, ka video ir veidoti kā atbalsta rīks skolotājiem attālinātajā laikā. “Viņš, ieraugot, ka matemātikā tiek, piemēram, runāts par vienu vai otru tēmu, tad viņam pašam nav jāvada šī Zoom stunda, viņš var iedot skolēniem noskatīties.”

Pamatpriekšmetos un interešu izglītībā projekts piedāvā divdesmit minūšu garas video mācību stundas. Tās var ērti integrēt attālināto mācību procesā. Šoreiz lielāka uzmanība tiks pievērsta tām klašu grupām, kurās tiek ieviests jaunais mācību saturs; jaunajā sezonā gaidāmi arī papildinājumi priekšmetu jomās.

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska saka: “Šobrīd mēs esam auguši, mums ir vairojusies pieredze, ir paplašinājies arī sadarbības partneru loks. “Tava klase” orientējas uz pirmo, ceturto, septīto un desmito klasi. Galvenokārt tāpēc, ka šajās klasēs startē kompetenču pieeja.”

Otrās sezonas “Tava klase” filmēšanā piedalās aptuveni 50 skolotāji no visas Latvijas. Viens no viņiem ir arī fizikas skolotājs Valdis Silovs, kurš atklāj – viņam viens no šī brīža izaicinājumiem projektā ir tieši komunikācija.

“Lielākie izaicinājumi ir, ka mums ir ļoti attālināti jāsastrādājas komandā ar tiem, kas mēs esam mūsu sfērā. Man ir ļoti jāsastrādājas ar video projekta pasūtītāju, un tad šeit, attālinātajā procesā, arī tas nav viegli – viss ir caur e-pastiem, viss ir caur Zoom, viss ir sazvanoties,” Valdis Silovs atzīst.

Kopumā līdz 2022.gada augustam plānots radīt mācību video septiņās mācību jomās vairāk nekā 1000 tematos. Fizikas skolotājs uzsver – šobrīd galvenais ir nepadoties un atbalstīt vienam otru. “Tā kā mums “Tava klase” ir jau otro gadu, es uzskatu, ka tā kvalitāte celsies, un tā jau ir augstāka, tā kā mēs sevi pilnveidojam,” viņš pauž.

Arī Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārais sekretārs Reinis Znotiņš norāda – mūsdienu pasaule pieprasa citu dzīves ritmu, kuram nepieciešams pielāgoties, un projekts “Tava klase” tam ir veiksmīgs piemērs.

“Kad pavasarī mēs iesākām “Tava klase” projektu, un vēlāk šis projekts tika atzīts par vienu no labākajiem pasaules krīzes risinājumiem izglītībā, mēs nezinājām vai nebijām pārliecināti, ka atkal nonāksim šajā situācijā,” pauž Reinis Znotiņš.

“Tava klase” jaunā sezona būs skatāma pirmdienās kanālā RīgaTV24 un piektdienās kanālā ReTV (no pulksten 8:30 līdz 15:00), kā arī abu sezonu video ir atrodami interneta vietnē www.tavaklase.lv.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Pašvaldības administrācijas Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā BIROJA ADMINISTRATORU Strenču apvienības pārvaldē (turpmāk – Apvienība) (uz nenoteiktu laiku). Ja Tev ir vēlme: • veikt dokumentu un arhīva pārvaldību Apvienībā, sniegt konsultācijas Apvienības darbiniekiem dokumentu pārvaldības jautājumos; • īstenot biroja administrēšanas funkcijas, nodrošinot Apvienības pārvaldes vadītāja darbu; • konsultēt apmeklētājus sniedzot vispārēju informāciju par Pašvaldības un Apvienības sniegtajiem pakalpojumiem, to saņemšanas kārtību, procedūru un nepieciešamajiem dokumentiem; un ja Tev ir: • augstākā izglītība; • vismaz trīs gadu darba pieredze dokumentu pārvaldības jomā tiks uzskatīta par priekšrocību; • valsts valodas prasme augstākajā līmenī; • labas datorprasmes, prasme strādāt ar MS Office programmām un biroja tehniku; • kompetences: labas komunikācijas prasmes, spēja strādāt gan individuāli, gan komandā, profesionāla attieksme pret darba pienākumiem; • sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; Mēs piedāvājam: • darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; • stabilu atalgojumu (atbilstoši 9.mēnešalgu grupai no 890 EUR līdz 955 EUR un darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam • profesionālās pilnveidošanās iespējas. Pieteikuma vēstuli, CV un augstākās izglītības dokumenta kopijas var iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv, vai personīgi Pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā adrese: Lāčplēša ielā 2, Valmierā, Valmieras novadā ar norādi „Biroja administrators” līdz 2022.gada 27.janvārim. Tālrunis papildu informācijai: 64207148. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: BIROJA ADMINISTRATORS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 16, Strenči, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-27 Kontaktpersona: CV, motivācijas vēst. un izgl.dok.kopiju sūtīt uz personals@valmierasnovads.lv, t. 64207148. Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

 izsludina konkursu uz vakanto DATORSPECIĀLISTA amatu (0,8 slodze) Prasības pretendentam: augstākā izglītība datorzinībās vai inženierzinātnēs, vai pēdējo kursu students; labas latviešu un angļu valodas zināšanas; augsta atbildības sajūta, precizitāte, labas komunikācijas un sadarbības spējas; prasme patstāvīgi organizēt savu darbu un operatīvi risināt problēmas, augstas darba spējas un radoša pieeja darbam, vēlme apgūt jaunas prasmes un papildināt savas zināšanas; analītiska domāšana, iniciatīva; sadarbspējīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts. Galvenie pienākumi: nodrošināt IT atbalstu; veikt datortehnikas un aprīkojuma uzturēšanu, tehnisko apkopi un remontu, kā arī programmatūras atjaunināšanu; veikt audio, foto un video tehnikas izsniegšanu, uzturēšanu un apkopi; E-mācību vides sistēmas lietotāju atbalsts (Moodle). Mēs piedāvājam: interesantu un atbildīgu darbu; sociālās garantijas; garantētu atalgojumu par padarīto darbu (768.00 EUR pirms nodokļu nomaksas); papildu atalgojumu projektos vai akadēmiskajā darbā (0,2 slodze) pēc iespējām un intereses. Interesentiem līdz 2022.gada 23.janvārim sūtīt motivācijas vēstuli un CV ViA juristei-personāla speciālistei (adrese: Valmiera, Cēsu iela 4, LV-4201, kabinets Nr.C204 vai e-pasts: agrita.somase@va.lv) ar norādi „Datorspeciālista vakancei”. Profesija: DATORSISTĒMU TEHNIĶIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Cēsu iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Informācijas tehnoloģijas / Telekomunikācijas Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-23 Kontaktpersona: Sūtīt CV un motivācijas vēstuli ar amata norādi uz agrita.somase@va.lv, t. 26186555. Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Mūsu partneri