Valmieras Ziņas

Raunā norisināsies viduslaiku diena

Raunā ik gadu norisinās viduslaiku diena, kurā iekļautas dažādas aktivitātes ar viduslaiku tematiku. Šī gada pasākums notiks 19. maijā un visas dienas garumā Rauna piedzīvos pārvērtības pārtopot par viduslaiku pilsētiņu – Ronnenburgu.

Vienu reizi gadā, Rauna no jauna uzvelk 15. gadsimta mēteli un aicina ikvienu interesentu piedzīvot un izdzīvot Viduslaikus. Visas dienas garumā Rauna pārtop Ronnenburgā – Viduslaiku gadatirgus pilsdrupu pakājē un Viduslaiku aktivitātes kopā ar 21. gadsimta vizualizācijām.

Cik sena vieta, tik apveltīta ar teikām. Viena no tām vēsta par Ronnenburgas pils pagrabu, naudas lādi un tās sargu – melno runci ar ugunīgām acīm. Nevienam nav izdevies apmānīt melno sargu un iegūt no naudas lādes kādu grasi. Taču kāds drosmīgs 21. gadsimta raunēnietis stājies pretī melnajam Runcim un ieguvis divas saujas seno monētu. Un tā, līdz ar Ronnenburgas dienu Raunā ir atdzimuši arī Ronnenburgas dālderi.

Viduslaiku pilsdrupu torņa pakājē jau no paša rīta rosīsies tirdzinieki, kas sabraukuši no malu malām. Kaimiņu un Raunas novada amatnieki, zemnieki un citi meistari piedāvās savu produkciju apmeklētājiem. Ronnenburgas dienas viesi būs laipni aicināti apmeklēt “Māras istabu” – viss, ko rada un ražo mūsdienu Raunā, doties izzināt Raunu kultūrvēsturiskā ekskursijā un baudīt citas dažnedažādas ar Viduslaikiem saistītas aktivitātes.

Dienai ejot uz otru pusi, pēcpusdienā, Raunas novada uzņēmumu un dažādu ražotņu meistari vērs savu telpu durvis apmeklētājiem un labprāt iepazīstinās ar savu nodarbošanos. Raunā tiek pārstāvētas nozares sākot no kokapstrādes un metālapstrādes līdz lauksaimniecībai un gastronomiskajai mājražošanai. Pēc atvērto durvju dienas norisināsies “Apaļā galda diskusija”, kur kopā ar goda viesiem, goda saimniekiem un visiem interesentiem tiks diskutēts par aktualitātēm un novada uzņēmējdarbības attīstību.

Kad Viduslaiku dienas pirmie posmi būs noslēgušies, tad tiks atklāta izklaides daļa ar, jau par tradīciju kļuvušo, koncertu uz dīķa. Šogad apmeklētājus priecēs Marts Kristians Kalniņš. Koncertu papildinās multimediāla performance ar gaismas šova elementiem “Pretī simtgadei”. Viduslaiku dienas noslēgumā paradzēts ikgadējais foto orientēšanās pasākums.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri