Valmieras Ziņas

Raunā norisināsies viduslaiku diena

Raunā ik gadu norisinās viduslaiku diena, kurā iekļautas dažādas aktivitātes ar viduslaiku tematiku. Šī gada pasākums notiks 19. maijā un visas dienas garumā Rauna piedzīvos pārvērtības pārtopot par viduslaiku pilsētiņu – Ronnenburgu.

Vienu reizi gadā, Rauna no jauna uzvelk 15. gadsimta mēteli un aicina ikvienu interesentu piedzīvot un izdzīvot Viduslaikus. Visas dienas garumā Rauna pārtop Ronnenburgā – Viduslaiku gadatirgus pilsdrupu pakājē un Viduslaiku aktivitātes kopā ar 21. gadsimta vizualizācijām.

Cik sena vieta, tik apveltīta ar teikām. Viena no tām vēsta par Ronnenburgas pils pagrabu, naudas lādi un tās sargu – melno runci ar ugunīgām acīm. Nevienam nav izdevies apmānīt melno sargu un iegūt no naudas lādes kādu grasi. Taču kāds drosmīgs 21. gadsimta raunēnietis stājies pretī melnajam Runcim un ieguvis divas saujas seno monētu. Un tā, līdz ar Ronnenburgas dienu Raunā ir atdzimuši arī Ronnenburgas dālderi.

Viduslaiku pilsdrupu torņa pakājē jau no paša rīta rosīsies tirdzinieki, kas sabraukuši no malu malām. Kaimiņu un Raunas novada amatnieki, zemnieki un citi meistari piedāvās savu produkciju apmeklētājiem. Ronnenburgas dienas viesi būs laipni aicināti apmeklēt “Māras istabu” – viss, ko rada un ražo mūsdienu Raunā, doties izzināt Raunu kultūrvēsturiskā ekskursijā un baudīt citas dažnedažādas ar Viduslaikiem saistītas aktivitātes.

Dienai ejot uz otru pusi, pēcpusdienā, Raunas novada uzņēmumu un dažādu ražotņu meistari vērs savu telpu durvis apmeklētājiem un labprāt iepazīstinās ar savu nodarbošanos. Raunā tiek pārstāvētas nozares sākot no kokapstrādes un metālapstrādes līdz lauksaimniecībai un gastronomiskajai mājražošanai. Pēc atvērto durvju dienas norisināsies “Apaļā galda diskusija”, kur kopā ar goda viesiem, goda saimniekiem un visiem interesentiem tiks diskutēts par aktualitātēm un novada uzņēmējdarbības attīstību.

Kad Viduslaiku dienas pirmie posmi būs noslēgušies, tad tiks atklāta izklaides daļa ar, jau par tradīciju kļuvušo, koncertu uz dīķa. Šogad apmeklētājus priecēs Marts Kristians Kalniņš. Koncertu papildinās multimediāla performance ar gaismas šova elementiem “Pretī simtgadei”. Viduslaiku dienas noslēgumā paradzēts ikgadējais foto orientēšanās pasākums.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai ārkārtējās situācijas ieviešana apturēs Covid-19 izplatīšanos?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Rimi veikals Valmierā, Rīgas ielā 74, aicina darbā PĀRDEVĒJU (vitrīnas zonā). Ja Tev ir svarīgi: Algas pieaugums pēc pārbaudes laika - 3 mēnešiem Atlaides Tev un Tavam tuviniekam līdz 15% pirkumiem mūsu veikalos Apmaksāta pirmreizējā obligātā veselības pārbaude Veselības apdrošināšana pēc 1 gada Apmaksāti nodokļi, atvaļinājums, slimības lapas Elastīgs darba grafiks un bezmaksas pusdienas Kopīgi darba pasākumi, pabalsti, dāvanas Ievad apmācība darbā un karjeras izaugsmes iespējas Apmaksāts transports, braucot strādāt uz Rīgu Draudzīgi, atsaucīgi kolēģi un pozitīva darba vide Ja Tev ir: Vēlme strādāt un iegūt jaunas prasmes un zināšanas Latviešu valodas zināšanas Spēja strādāt precīzi un augsta atbildības sajūta Pozitīva attieksme un spēja strādāt komandā Iepriekšēja pieredze mazumtirdzniecībā vai klientu apkalpošanā tiks uzskatīta par priekšrocību Mēs Tev uzticēsim: Veidot pozitīvu un profesionālu uz klientu orientētu servisa līmeni Nodrošināt efektīvu, ātru pircēju apkalpošanu, konfliktsituāciju novēršanu Veikt skaidras un bezskaidras naudas norēķinus Atalgojums: 3.40 EUR/h – 3.80 EUR/h dienas maiņā (pirms nodokļu nomaksas) 6.80 EUR/h – 7.60 EUR/h svētku dienā (pirms nodokļu nomaksas) Iespēja saņemt ikmēneša bonusu līdz 80 EUR Piesakies, sūtot savu CV uz e-pastu personals@rimibaltic.com (norādot vakanci: Pārdevējs Valmierā) vai zvanot uz tālruni 80007464. Informējam, ka iesniedzot savu pieteikumu, Jūs piekrītat, ka Jūsu un/vai Jūsu likumiski aizbilstamā personas dati tiks apstrādāti, lai izvērtētu pieteikumu Rimi Latvia atlases procesa gaitā, saskaņā ar Rimi Latvia Informāciju par personas datu apstrādi atlases procesu ietvaros, ar kuras pilnu versiju varat iepazīties Rimi mājas lapā sadaļā Privātuma noteikumi. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 74, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-12-10 Kontaktpersona: CV sūtīt uz personals@rimibaltic.com (norādot amatu_Valmierā) vai zvanot uz 80007464. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Sociālās korekcijas izglītības iestāde „Naukšēni” (reģ.Nr.4418000073) aicina pastāvīgā darbā internāta skolotāju. Pretendentiem izvirzītās prasības: Augstākā izglītība pedagoģijā vai augstākā izglītība citā nozarē un gatavība apgūt B programmu pedagoģijā 72 stundu apjomā; Komunikācijas un sadarbības prasmes, pozitīva attieksme; Spēja pieņemt lēmumus, risināt konfliktus un prasme rīkoties nestandarta situācijās. Galvenie amata pienākumi: Izglītojamo audzināšanas darba plānošana un īstenošana atbilstoši normatīvo aktu prasībām; Nodrošināt iekšējo kārtības noteikumu, dienas režīma ievērošanu un uzdoto pienākumu izpildes kvalitāti izglītojamajiem. Darba vietas adrese: Sociālās korekcijas izglītības iestāde „Naukšēni”, „Naukšēnu muiža”, Naukšēni, Naukšēnu pagasts, Naukšēnu novads. Attālumi: Rūjiena-Naukšēni – 7 km, Valmiera-Naukšēni – 45 km. Mēnešalga 1027,00 EUR. Darbs maiņās. Stundu apmaksa. Pieteikumu un CV lūdzam sūtīt uz e-pastu info@skiinaukseni.lv vai iesniegt personīgi Sociālās korekcijas izglītības iestādē „Naukšēni”. Telefons papildus informācijai 29293630 (direktors). Profesija: INTERNĀTA, DIENESTA VIESNĪCAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Naukšēnu muiža, Naukšēni, Naukšēnu pag., Naukšēnu nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-12-23 Kontaktpersona: CV sūtīt uz info@skiinaukseni.lv vai iesniegt personīgi, t. 29293630 (direktors).

Mūsu partneri