Valmieras Ziņas

Priekuļu lidlaukā noslēdzies Pasaules kauss sacīkšu droniem 2018 – Latvijas posms

No 10. līdz 12. augustam Priekuļu lidlaukā norisinājās FAI (Starptautiskās Aviācijas Sporta Federācijas) Pasaules kauss sacīkšu droniem 2018, kurā uzvaras laurus plūca Pawel Laszczak no Polijas, Latvijas pilots Kārlis Gross ierindojās otrajā vietā, savukārt trešais palika leituvietis Arminas Volskis, informēja Vides risinājumu institūts Projektu vadītāja Guna Dātava.

Pasaules kausa posms sacīkšu droniem Latvijā un Baltijā norisinājās pirmo reizi. Neskatoties uz sacīkšu droniem nelabvēlīgajiem laika apstākļiem, 26 pasaules līmeņa dronu piloti no piecām valsīm – Polijas, Lietuvas, Latvijas, Igaunijas un Lielbritānijas, visas trīs dienas uzturējās Priekuļu lidlaukā, lai noskaidrotu spēcīgāko sportistu Latvijas posmā. Gan senioru, gan junioru kategorijā uzvaras laurus plūca piecpadsmit gadu vecais Pawel Laszczak no Polijas. Arī otro un trešo vietu junioru pjedestālā ieņēma poļu sportisti.

Latviju sacensībās pārstāvēja 11 sacīkšu dronu piloti. Pēc pirmās sacensību dienas 7 Latvijas sportisti kvalificējās izslēgšanas posmiem, savukārt 2 piloti – Kārlis Gross un Tomass Pētersons pārstāvēja Latviju finālsacensībās. Pēc sīvas cīņas ar poļu un lietuviešu sportistiem finālā Kārlis Gross ierindojās otrajā vietā, bet Tomass Pētersons palika ceturtais. Tālāk Latvijas posmā iegūtie punkti tiks pievienoti kopējam FAI Pasaules kausa rangam, kurā pirms šī posma T.Pētersons starp 500 pasaules līmeņa sportistiem bija ierindojies devītajā vietā.

Sestdien pēc kvalifikācijas posmiem norisinājās speciāli Latvijas posmam izveidots dronu freestyle šovs. Tajā četras pilotu komandas sacentās dronu akrobātikā un šova elementos. Freestyle šovā piedalījās divas jauktās komandas – Latvija un Lielbritānija, Latvija un Igaunija, kā arī Polijas komanda un Lietuvas komanda, kuru performances vērtēja speciāli izveidota žūrija. Par labāko dronu freestyle šovu atzina lietuviešu komandas izveidoto performanci “Prop strike”.

Pasaules kausa posma Latvijā organizatori Drone Racing Latvia un Vides risinājumu institūts uzsver, ka šāda līmeņa sacensības ir ārkārtīgi svarīgs atskaites punkts Baltijas dronu sporta attīstībā. Līdz ar tām mēs un mūsu piloti piesakām sevi kā spēcīgus spēlētājus pasaules sacīkšu dronu arēnā. Plānots, ka šāda līmeņa sacensības Latvijā norisināsies arī turpmāk.

Pasaules kausa sacīkšu droniem 2018 norisi Latvijā atbalstīja Latvijas Sporta federācijas padome.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Ugunsdzēsības aparātu korpusu un metāla kannu ražošanas uzņēmums SIA „VALPRO” aicina darbā: VIRPOTĀJU Prasības: Vēlama profesionālā izglītība atbilstošā amatā Iepriekšēja darba pieredze atbilstoša profila darbā Pieredze darbā ar universāliem virpošanas darbgaldiem Pieredze CNC darbagaldu iestatīšanā un apkalpošanā tiks uzskatīta par priekšrocību Spēja intensīvi strādāt, vēlme mācīties Atbildības sajūta, godprātīga un pozitīva attieksme pret darbu Piedāvājam: Darbu stabilā, uz attīstību orientētā uzņēmumā Regulāri izmaksātu, stabilu ikmēneša atalgojumu un sociālās garantijas Nelaimes gadījumu un veselības apdrošināšanu Sakārtotu darba vidi Apmācības iespējas Iespējama transporta izdevumu segšana Ja atbilstat minētajām prasībām, sūtiet pieteikumu uz: E-pasts: darbs@valpro.lv Tālrunis informācijai: 642 07235; 29413500 Adrese: SIA “VALPRO”, L.Laicena iela 2, Valmiera, LV-4201 Sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz pārrunām! VALPRO ir viens no lielākajiem metāla apstrādes uzņēmumiem Latvijā. Jau vairāk kā 50 gadus piedāvājam augstākās kvalitātes metāla produktus un metāla apstrādes pakalpojumus klientiem visā pasaulē. Uzņēmuma produkti ir iemantojuši atpazīstamību un lietotāju atzinību civilajā un militārajā sektorā ne vien Eiropā, bet arī Austrālijā, Ziemeļamerikā, Āzijā un Āfrikā. Profesija: VIRPOTĀJS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-11-28 Kontaktpersona: E-pasts: darbs@valpro.lv , tālr. 64207235, 29413500

Mūsu partneri