Valmieras Ziņas

Piesakies Lielajai rudens ekskursijai Valmieras novadā

Lasīšanas laiks: 4 min

Ar septiņiem aizraujošiem maršrutiem, dēkām pilnu klēpi un Simjūda tirgus labumiem aicinām sastapt zeltaino lapkriti Valmieras novada Lielajā rudens ekskursijā, kas norisināsies 14.oktobrī. 

Rudens piedzīvojums Valmieras novadā sola daudz aizraujošu mirkļu. Sestdienas rītu aicinām iesākt mutuļojošā andeles atmosfērā un gardiem aromātiem piesātinātajā Simjūda tirgū, kas ir lielākais tirgus Vidzemē pirms ziemas un ir viens no senākajiem – tā saknes meklējamas jau viduslaikos! Pēcāk ekskursijas dalībnieki iepazīs Valmieras novada tūrisma piedāvājumu dažādos autobusa maršrutos vai velo braucienā, kur Valmieras novada gidi un vēstneši lutinās gan ar muzikāliem sveicieniem un asprātīgiem saliedēšanās uzdevumiem, gan ar Valmieras novada stāstiem un garšām. 

Izvēlies maršrutu! 

Ja nezināji, ka Valmiera patiesībā ir mežs, kur pa tās galveno ielu – Gauju – kursē vienīgais Gaujas tramvajs Latvijā un ja vēlies atslēgt Valmieras stāstus jaunākajā Valmieras tūrisma piedāvājumā – ekspozīcijā “de Woldemer”, kas nosaukta senajā Valmieras vārdā, tad autobusa maršruts “Dzīvojam zaļi Valmierā” būs īstā izvēle! Ar Valmieras stāstiem ceļotājus priecēs gides Inese Andersone un Agnese Romanova. 

Vai vari iztēloties, kāds ir graudu ceļš? Ko Rūjienā mēdz dēvēt par mākoņstūmējiem? Un kā gan tas ir iespējams, ka marinētu gurķu burciņa pārtop ziepēs? To visu un vēl vairāk kopā ar gidi Ingu Ozoliņu atklāsiet autobusa maršrutā “Uz saldējuma galvaspilsētu”.  

Autobusa maršrutā “Ar prieku pēc prieka!”, kas izvedīs pa Kocēnu apvidu, gidei Inetai Amoliņai stāsti kabatā nebūs jāmeklē. Šajā ekskursijā savu draudzību piedāvās dažādie mini zoo “Mežiņi” iemītnieki, kā arī varēsi ar aizrautību ielūkoties “Mucu muzejā”, uzzinot par senajiem mucenieku instrumentiem un muciņu tapšanas procesu. 

Iztēlojies, kā tas būtu –  pastaigāties pa Rūķu taku vai kāpelēt pa Sapņu trepēm? Cik gan saistošs būtu dialogs, sasaucoties balsīs ar dabu Skaņākalna klintīs! Šķiet neticami, bet Mazsalacas pusē pat aitas tusē, baudot kultūras kluba apartamentus! Kopā ar Valmieras novada vēstnesi Saivu Vēju varēsi par to pārliecināties autobusa maršrutāAr balsi pēc atbalss”!  

Kā Valmiermuižā top dzīvais alus muižukungu modē? Kas ieraugāms “Adzelviešu” sētā, atverot Dainu tēva kaņepju atvilktnīti? Vai tiešām Valmieras novadā ir gids – autobusa šoferis, kurš dzied un zina leģendām apvītā Burtnieka stāstus? Vai tiesa, ka Valmieras labākajos restorānos galdā tiek celts tieši Burtnieka zandarts? Patiesi! Edgars Zaķis ir gatavs atklāt Burtnieku apvidus vilinājumu autobusa maršrutāLabs loms Burtniekos”! 

Ja esi gatavs pārsteigumam un jaunatklāšanas priekam, tad piesakies autobusa maršrutam “Aklais randiņš!” Tajā kopā ar Valmieras gidi Lolitu Dreimani, gluži kā laika mašīnā, varēsi atgriezties pagātnē, kā arī uzlūkot pasauli ar milža acīm! 

Esam izveidojuši arī īpašu fitnesa posmu – velomaršrutu “Ar Velo uz Plostnieku galvaspilsētu”, kas būs piemērots sportiskā gara cienītājiem. Aptuveni 50km garā braucienā Valmieras novada vēstnese un velo entuziaste Santa Paegle iepazīstinās ar stāstiem par senajām Gaujas plostnieku prasmēm, kā arī apbalvos velo braucējus ar saldām garšām šokolādes ražotnē “R-Chocolate” un smeķīgā miestiņa darītavā “Brenguļu alus”. Velosipēdu un velobraukšanai piemērotu drošības aprīkojumu aicinām ņemt līdzi pašiem. 

Dienas izskaņā visiem Lielās rudens ekskursijas maršrutu dalībniekiem būs iespēja ielūkoties vienā no pēdējo gadu vērienīgākajiem sporta infrastruktūras projektiem Latvijā – pārbūvētajā Jāņa Daliņa stadionā Valmierā, kas kļuvis par vienu no modernākajām vieglatlētikas treniņu un sacensību vietām Latvijā. Te atskatīsimies uz aizvadīto dienu, baudot muzikālu programmu un iesaistoties dažādas aktivitātēs. 

Dalības maksa visos ekskursiju maršrutos pieaugušajiem 47,00 euro, skolēniem, studentiem, pensionāriem, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām 40,00 euro, katram ģimenes loceklim ar Latvijas Goda ģimenes apliecības “Goda ģimene” vai “3+ Ģimenes karti”  – 40,00 euro, savukārt pirmsskolas vecuma bērnam dalība ir bez maksas. Ekskursijas cenās iekļauti gida un transporta pakalpojumi, ieejas maksas pieturvietās, kā arī pusdienas! 

Ar visiem ekskursiju maršruta aprakstiem iepazīsties visit.valmiera.lv! 

Rezervē vietu ekskursijā! 

Lai piedalītos Valmieras novada Lielajā rudens ekskursijā: 

  • izvēlies sev interesējošo maršrutu; 
  • aizpildi pieteikuma anketu līdz 8.oktobrim! Anketa pieejama šeit! 
  • Pēc tās aizpildīšanas, saņemsi rezervācijas apstiprinājumu un priekšapmaksas rēķinu par dalību ekskursijā. 

Uz tikšanos rudenī Valmieras novadā! 

Informējam, ka pasākuma laikā var tikt fotografēts un filmēts. Uzņemtie fotoattēli un video var tikt izmantoti, lai atspoguļotu pasākuma norisi un popularizētu Valmieras novadu. 

Aktuālais jautājums

Vai jūs apmierina jaunie elektroenerģijas tarifi?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Mūrmuižas pirmsskolas izglītības iestāde “Pasaciņa” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā pirmsskolas izglītības skolotāju (uz nepilnu darba slodzi) uz noteiktu laiku.  Darba vietas adrese: “Bērnudārzs Pasaciņa”, Mūrmuiža, Kauguru pagasts, Valmieras novads. Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu, bērnu vecumam un individuālām spējām atbilstošu izglītības procesu grupā; • sadarboties ar kolēģiem un vecākiem, lai veicinātu katra bērna izaugsmi; • veikt bērnu attīstības dinamikas izpēti; • plānot savu darbību un sagatavot darbam nepieciešamo dokumentāciju, tostarp e-vidē; • piedalīties Iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; un ja Jums ir: • pieredze darbā ar bērniem; • izglītība un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”); • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopijas gaidīsim līdz 2023.gada 13.oktobrim e-pastā: pasacina@valmiera.edu.lv Tālrunis informācijai: 28650094. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Bērnudārzs Pasaciņa, Mūrmuiža, Kauguru pag., Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-10-13

Mūsu partneri