Valmieras Ziņas

Pieci padomi, kā iekļaut dārzeņus bērnu uzturā

Bērni mēdz būt izvēlīgi ēdāji un bieži atsakās ēst tieši tos produktus, kuri augošam un aktīvam organismam ir visnoderīgākie. Šo produktu augšgalā nepelnīti ierindojušies arī dārzeņi. “Fazer Latvija” piedāvā piecus noderīgus padomus, kā bērnu uzturā biežāk iekļaut dārzeņus. Iespējams, šie īsie padomi tevi iedvesmos un dārzeņi ieņems goda vietu tava bērna ēdienkartē!

Viens no pieaugušo uzdevumiem bērnu audzināšanā ir panākt, ka atvasei jau no pašas bērnības iegaršojas augļi un dārzeņi. Ja bērni laicīgi neiepazīstas ar šiem vērtīgajiem un daudzveidīgajiem pārtikas produktiem, tad ne vien viņu organisms nesaņem lielu daļu nepieciešamo uzturvielu, bet arī nākotnē visticamāk viņu dzīvē šai produktu grupai būs maza loma.

Lūk, pieci veidi, kā interesanti un asaprātīgi iekļaut dārzeņu bērnu ēdienkartē:

1. Pārsteidz ar dzīvespriecīgu noformējumu!

Nereti tieši vizuālais izskats ir iemesls, kāpēc bērns aizstumj šķīvi ar ēdienu un atsakās to ēst. Šajā brīdī aicina vecākus likt lietā savu radošumu! Maltīte ātri vien tiks apēsta, ja uz šķīvja būs izveidots krāšņs tropu putns, žiperīgs cālēns vai okeāna dzelmē paslēpusies zemūdene! 

2. Pasniedz dārzeņus neierastā formātā!

Dārzeņi ienāk ēdienkartē arī jaunā formā – “Dārzeņu maizē”, kurā ir līdz par 30% dārzeņu. Sagatavo garšīgas, veselīgas un skaisti dekorētas sviestmaizes, tas ir pavisam vienkāršs veids, kā bērnu ēdienkartē iekļaut dārzeņus.

3. Uzcep gardus cepumus ar dārzeņiem!

Daudzus dārzeņus var izmantot konditorejā, piemēram, cukini un burkānu cepumi būs kombinācija, kas pārsteigs arī pieaugušos. Ierastajai cepumu masai vienkārši piejauc vienu sarīvētu cukīni un pusglāzi rīvētus burkānus un gatavs! Atliek vien visu sajaukt lielā bļodā un likt krāsnī. Kuram bērnam gan negaršo cepumi!?

4. Iejauc smūtijā kādu dārzeni!

Smūtiji ir ģeniāla un garšīga slēptuve visdažādākajām dabas veltēm – sākot no saldām ogām un augļiem, līdz pat kalē lapām. Banāns padarīs smūtiju biezu un smaržīgu, zemenes sniegs saldumu un iekrāsos kokteili bērniem tīkamā krāsā, savukārt kalē lapiņas būs lielisks šķiedrvielu, dzelzs, antioksidantu un dažādu vitamīnu avots! Šāds kokteilis stiprinās sirdsdarbību un asinsvadu sistēmu, kā arī būs palīgs cīņā ar astmu un autoimūnām saslimšanām. Vēl smūtijā lieliski iekļausies gurķis, biešu un burkānu sula, avokado un citi dārzeņi.

5. Pagatavo ātro desertu ar dārzeņiem!

Tik tiešām dārzeņus ir iespējams “paslēpt” arī saldajā ēdienā; sūreņu dzimtas lapu dārzenis rabarbers lieliski iederēsies uz vasarīgas plātsmaizes! Pamatnei vajadzēs jebkuras formas kviešu maizi – derēs jebkāda. Plātsmaizes saldo masu veido no sagrieztiem, nomizotiem rabarberiem, 3 ēdamkarotēm skābā krējuma, 100 mililitriem saldā krējuma un 100 gramiem cukura. Iezied cepešpannu ar sviestu, izklāj ar maizes šķēlītēm, izveidojot arī maliņas. Uzklāj sagrieztos un nomizotos rabarberus. Sakuļ skābo un saldo krējumu ar cukuru un pārlej rabarberiem. Visu sirsnīgi pārkaisa ar kanēli vai cukuru un – aidā, cepties kādas 40 līdz 45 minūtes!

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Pievienojies mūsu komandai! Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Kā pilsēta nevar pastāvēt bez iedzīvotājiem, tā pašvaldība - bez izglītotiem, lojāliem un atsaucīgiem darbiniekiem. Valmieras pilsētas pašvaldība aicina darbā uz nenoteiktu laiku (1,0 slodze, 40 stundas nedēļā) DIENESTA VIESNĪCAS SKOLOTĀJU (darba vietas adrese: Ausekļa iela 25C, Valmierā) Ja Tev ir vēlme: - nodrošināt Dienesta viesnīcā dzīvojošiem izglītojamajiem drošu un psiholoģiski labvēlīgu vidi; - sadarboties ar izglītojamajiem, izglītojamā vecākiem vai aizbildņiem, izglītības iestāžu sociāliem pedagogiem un Dienesta viesnīcas tehnisko personālu, lai sniegtu atbalstu izglītojamajiem izglītības procesa un socializācijas jautājumos; - strādāt individuālo darbu ar izglītojamajiem - iepazīt izglītojamo intereses un individuālās īpatnības, organizēt individuālās (arī grupveida) pārrunas; - sekot, lai izglītojamie ievēro telpu lietošanas un iekšējās kārtības noteikumus. Darbs ar vidusskolas vecuma izglītojamajiem; un ja Tev ir: - augstākā pedagoģiskā izglītība; - pedagoģiskā darba pieredze ne mazāk par 2 gadiem; - labas komunikācijas prasmes, spēja strādāt komandā un pieņemt lēmumus patstāvīgi; mēs piedāvājam: - darba samaksa par slodzi no 535 EUR līdz 620 EUR (atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); - darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas. Pieteikuma vēstuli, CV un augstākās izglītības dokumenta kopijas var iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmiera.lv, vai personīgi Valmieras pilsētas pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas centrā adrese: Lāčplēša ielā 2, Valmierā, ar norādi „Dienesta viesnīcas skolotāja/-as amatam” līdz 2019.gada 22.novembrim plkst.16:00. Tālrunis papildu informācijai: 64207148, 64207156 vai 29448574. Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatumapolitika%281%29.pdf Profesija: INTERNĀTA, DIENESTA VIESNĪCAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Ausekļa iela 25C, Valmiera Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2019-11-22

1120 06 Ražošanas direktors kokapstrādē BEST WOOD EUROPE, SIA Darba apraksts - Ražošanas un tehnoloģisko procesu plānošana, vadīšana un kontrole; - Plānot, organizēt un vadīt pakļautībā esošos cilvēkresursus; - Nodrošināt un kontrolēt ražošanas iekārtu optimālu lietošanu un savlaicīgu tehnisko apkalpošanu; - Kontrolēt visus ražotnes procesus, nodrošināt to izpildes kvalitāti; - Sekot līdz ražošanas procesu normu un projektu izpildes termiņu ievērošanu; - Sniegt ierosinājumus ražošanas procesu attīstībai; - Ieviest ražošanas procesos jaunus tehnikas veidus, kā arī jaunākās tehnoloģijas; - Izstrādāt pasākumus, kuri veicinās efektivitātes paaugstināšanu un izmaksu samazināšanos; - Budžeta sastādīšana, tā izpildes kontrole. Prasības kandidātiem - Augstākā vidējā speciālā izglītība, vēlams kokapstrādes specialitātē vai citā tehniskā jomā; - Darba pieredze vadoša līmeņa amatā un cilvēku vadībā; - Izpratne par uzņēmuma vajadzībām un personāla attīstības iespējām; - Spēja ātri pieņemt efektīvus un kvalitatīvus lēmumus; - Spēja organizēt, koordinēt un kontrolēt padoto darbību; - Spēja ātri reaģēt uz izmaiņām un pielāgoties situācijai; - Aktīva, pašmotivēta un uz rezultātu orientēta personība ar augstu atbildības sajūtu un līderības dotībām; - Teicamas latviešu un krievu valodu zināšanas. Uzņēmums piedāvā Profesionālus izaicinājumus un stabilu darba vietu; Vērtīgu darba pieredzi; Konkurētspējīgu atalgojumu; Nepieciešamo nodrošinājumu darba veiksmīgai izpildei; Daļēji apmaksātas pusdienas; Kompensāciju ceļa izdevumiem. Informācija par darba sludinājumu: Uz darba vietu nogādā ar uzņēmēja transportu. Atrašanās vieta: “Zālītes”, Brenguļu pagasts, Beverīnas novads, LV-4245 Darba amata apraksts: pilna slodze, pastāvīgs darbinieks. Darba laiks: 8:00-17:00   Alga: No EUR 2500 – 3000 bruto un sociālās garantijas.  Sazināsimies ar kandidātiem, kuri būs tikuši 2.atlases kārtā. Epasts: bwe@bwe.lv Mob.tel.: 24966076 Profesija: RAŽOŠANAS DIREKTORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-11-30 Kontaktpersona: Struktūrvienība Brenguļu pagasta Zālītēs

Mūsu partneri