Valmieras Ziņas

Pie Vidzemes Augstskolas atklātas publiskās klavieres

Sestdien, 1.jūnijā, pie Vidzemes Augstskolas atkal tika atklātas publiskās klavieres, kuras visas vasaras garumā muzicēšanai varēs izmantot ikviens profesionālis vai amatieris, priecējot sevi un apkārtējos cilvēkus.

Šādas apgleznotas un visiem pieejamas klavieres Valmierā bija jau 2015.gada vasarā, kad Valmieras Novada fonds (VNF), atzīmējot savu 10 gadu jubileju, pilsētai uzdāvināja trīs publiskās klavieres dažādās Valmieras vietās – pie Vidzemes Augstskolas, Dzirnavu ezeriņa un Valmieras Mūzikas skolas. Šīs idejas autors ir Mārcis Bogdanovs.

Arī šoreiz galvenais vaininieks ir Mārcis un Valmieras Novada fonds.  Mārča izveidotā biedrība „Katapulta” aprīlī notikušajā „Ziedotāju aplī” guva finansiālu atbalstu, lai realizētu dažādas idejas – pārgājienus, ģimeņu vakarus utt. Klavieres publiskai lietošanai atdāvināja mūzikas skola, bet Valmieras dzelteni zilajos toņos ar atpazīstamo Gaujas līkumu tās apgleznoja māksliniece Brenda. Kā papildinājumu košajām klavierēm Mārcis pie jumtiņa piestiprināja podu ar atbilstošas krāsas puķēm.

 VNF vadītājs Ansis Bērziņš atzina, ka viss ir vienkārši! Lietas jāpadara pieejamas visiem, lai ir prieks sev un pārējiem. Lai labi skan! – ar šo novēlējumu pie klavierēm vispirms sēdās tālākie viesi. Hanna, brīvprātīgā jauniete no Vācijas, pasākumu atklāja ar romantisku skaņdarbu, bet Anna un  Edijs, neredzīgo mūziķu duets no Rīgas, izpildīja trīs visiem labi pazīstamas dziesmas: „Sirds sadeg neparasti”, „Balto dziesmu” un „Tā es tevi mīlēšu”. Turpinājumā uzstājās Valmieras Mūzikas skolas audzēkņi: Dāvis, Miks, Terēze Evelīna, Deniss, Jaroslavs un Laura Keita. Pasākumu ar trīs dziesmām noslēdza kamerkoris „Kaķi”.

Tā kā jau nākamo nedēļu sinoptiķi sola saulainu un siltu, jācer, ka klavieres bieži tiks izmantotas muzikālām pauzēm ceļā uz veikalu, augstskolu vai bibliotēku, gaidot autobusu vai saulrietu…

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri