Valmieras Ziņas

Pētniecība – mūsu nākotne

Lasīšanas laiks: 2 min

Vidzemes Augstskolas fonds ar Valmieras novada pašvaldības finansiālu atbalstu piešķīris stipendijas „Atbalsts docētājiem, pētniekiem un ārvalstu studentiem”, ar mērķi sniegt atbalstu Vidzemes Augstskolas (ViA) docētājiem un pētniekiem, kā arī studentiem starptautisko aktivitāšu īstenošanai, portālu “Valmieras Ziņas” informēja ViA Digitālā mārketinga speciāliste Marta Deņīsova.

Oskars Java, Vidzemes Augstskolas zinātnisko projektu vadītājs, Sociālo, ekonomisko un humanitāro pētījumu institūta (HESPI) zinātniskais asistents, ir saņēmis stipendiju, kuru turpmāk realizēs ERASMUS+ sadarbības partnerības projekta pieteikuma sagatavošanā. Oskars stāsta, ka šī projekta mērķis ir izveidot materiālus skolotājiem, kuri apmācībā izmanto LEGO robotikas principus, sākot ar elektronikas pamatprincipiem un pamazām pārejot uz Arduino programmēšanu. ERASMUS+ sadarbības projekta koordinators būs ViA, savukārt, sadarbības partneri – SIA “Robotiem” (Latvija), biedrība “Robootika” (Igaunija), biedrība “Robotiikka” (Zviedrija).

Stipendija tika piešķirta arī studiju virziena “Arhitektūra un Būvniecība” vadītājai Gunitai Kuļikovskai – Ķiesnerei, kura plāno izveidot „Gudro koka laboratoriju” ViA Inženierzinātņu fakultātē. „Mērķis ir izpētīt iespējas ViA Tērbatas ielā 10, Valmierā, izveidot “Gudrā koka laboratoriju”, papildināt esošo apbūves kompleksu ar jauniem „gudrajiem” moduļiem no koka, tajā skaitā integrēt un izmantot ēkas, konstrukcijas un materiālus, kas jau pieejami Inženierzinātņu fakultātē. Koka konstrukciju moduļu izveide balstīta ilgtspējības un aprites būvniecības principos un funkcionētu kā „atvērtā laboratorija” dažādiem gudro māju risinājumiem, datu ievākšanai un koksnes pievienotās vērtības risinājumiem,” stāsta Gunita Ķiesnere.

Stipendijas tika piešķirtas arī Inženierzinātņu fakultātes pilna laika bakalaura studiju programmas „Informācijas tehnoloģijas” studentiem no Baltkrievijas un Ukrainas. Šī ir mūsu iespēja atbalstīt ārvalstu studentus, kuri izvēlas studēt Valmierā, Vidzemes Augstskolā.           

Valmieras novada pašvaldība ir piešķīrusi finansējumu 6000 eiro apmērā finansiālam atbalstam ViA docētājiem un pētniekiem. Tiek atzīmēts, ka ViA pētnieku aktivitāšu mērķi un uzdevumi saskan ar Valmieras novada attīstības prioritātēm.

Vidzemes Augstskola ar Valmieras novada pašvaldību sadarbojas jau kopš 1996. gada -augstskolas dibināšanas. Pētniecības atbalsts ir nozīmīgs ne tikai ViA, bet arī Valmieras novada pašvaldībai, jo šī ir iespēja, kā augstskolas pētnieki, pielietojot resursus un ieguldot savas zināšanas, spēj radīt ko jaunu un noderīgu gan Valmieras pilsētas, gan Valmieras novada, kā arī Latvijas nākotnes attīstībai.

Aktuālais jautājums

Vai zini, kas ir mākslas telpa “Kurtuve” Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

GRĀMATVEDI (profesiju klasifikatora koda Nr. 3313 01) uz nenoteiktu laiku Piedāvājam: · 1 darba slodzi 5 darba dienas nedēļā · Stabilu atalgojumu (no 1071 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas, ar iespēju papildus iesaistīties projektos) · Sociālās garantijas (veselības apdrošināšanas polise, papildatvaļinājums) · Apmaksātu profesionālo pilnveidi · Teicamus darba apstākļus atbalstošā kolektīvā · Modernu darba vidi un labus darba apstākļus Galvenie darba pienākumi: · Atlīdzības, avansa norēķinu, stipendiju, bezskaidras naudas darījumu un krājumu grāmatvedības uzskaite, aprēķināšana un pārskaitīšana · Grāmatvedības uzskaite finanšu vadības resursu sistēmā Horizon · Ceļazīmju pārbaude un kontrole · Pilnīgu un daļēju inventarizāciju veikšana · Pārskatu sagatavošana un iesniegšana EDS un Centrālās statistikas pārvaldē · Dalība mēneša, ceturkšņa un gada pārskata sastādīšanā Prasības pretendentam: · Izglītība ekonomikā vai grāmatvedībā · Praktiskā darba pieredze grāmatveža amatā vismaz 2 gadi · Iemaņas darbā ar finanšu vadības resursu sistēmu Horizon · Par priekšrocību tiks uzskatīta pieredze darbā ar dokumentu vadības sistēmu “Namejs” · Labas zināšanas darbā ar datoru (Ms Office) un biroja tehniku · Spēja operatīvi apstrādāt liela apjoma informāciju · Labas komunikācijas prasmes Tālrunis informācijai: Galvenā grāmatvede Madara Vilne T:28678088 CV, pieteikumu un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv ar norādi “Grāmatveža vakancei” līdz 2023.gada 12.jūnijam plkst.16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē.

Mūsu partneri