Valmieras Ziņas

Pārgaujieši ar mūziku, rozēm un sarkano paklāju sagaida skolotājus

Lasīšanas laiks: 2 min

Skolotāju diena oficiāli tiek atzīmēta oktobra pirmajā svētdienā, bet skolās svētki parasti notiek piektdienās, tāpēc arī 29.septembrī no paša rīta Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas (VPVĢ) pedagogus sagaidīja sarkanais paklājs, muzikāls sveiciens un 12.klašu skolēnu pasniegtā roze, kas nebūt nebija vienīgais apsveikums.

Daudzus skolēnus nemaz nevarēja atpazīt, jo jaunieši bija pārtapuši pirātos, hipijos un citos ekstravagantos tēlos, kas dažādos veidos centās iepriecināt savus skolotājus.

Šajā dienā bija padomāts arī par kafiju un svētku cienastu. Sirsnīgs paldies ģimnāzijas vadībai,  skolas atbalstītājam Kasparam Kļaviņam un citiem labajiem rūķiem par sāļajiem un saldajiem našķiem, par sulīgajām rudens avenēm!

Koncerts “Es tevi satikšu…” bija pilns pārsteigumu. Monoizrāde 12. a klases skolnieka Riharda Bērziņa izpildījumā bija tik patiess un precīzs atspoguļojums no skolotāja ikdienas! Kopā ar skolotāju Agitu Ziņģīti bija tapis traģikomisks vēstījums par to, kā pedagogs tiek kontrolēts no augšas, kādi jautājumi, aizrādījumi, ieteikumi birst e-klasē un čatā no vecāku puses, kā jāvērtē izglītojamie, ko drīkst un ko nedrīkst darīt skolotājs… Savukārt otrajā daļā bija koncerts dvēselei. Cēsu mūzikas pedagogi (Gunita Bārda, Solvita un Jānis Jansoni) ar dzeju un dziesmām sniedza rudenīgi sentimentālu baudījumu.

Dienas otrajā pusē skolotāji devās nelielā ekskursijā tepat pa Vidzemi. Pie Ungurmuižas durvīm ciemiņus sagaidīja gids Ojārs Blaus, kas ar humoriņu mācēja pastāstīt gan par projektiem un naudas piesaisti muižas remontiem, gan par katru priekšmetu muižas iekštelpās un arī parkā. Ungurmuiža ir Latvijā vienīgā saglabājusies baroka laika koka celtne, kur iekštelpas bagātīgi greznotas ar sienu gleznojumiem. Paveicās, ka izstādes pēdējā dienā interesenti vēl varēja apskatīt arī mūsdienu mākslas darbus. Ēkas otrajā stāvā bija izvietota personālizstāde “Sapnis dārzā”, kur apvienojušās trīs paaudžu mākslinieces: Ilze Avotiņa, Kristīne Luīze Avotiņa un Lizelote Anna Avotiņa.

Skolotāju dienas ekskursija noslēdzās Raiskumā, kur muiža tika skatīta gan tikai no ārpuses, toties no iekšpuses iepazīta Raiskuma labumu darītava un izbaudīta rudenīgā noskaņa muižas parkā.

Pievienojies mūsu komandai! Mazsalacas pirmsskolas izglītības iestāde “Dārziņš” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā sociālo pedagogu (profesijas klasifikatora kods 2359 01) uz nenoteiktu laiku, sākot ar 2024./2025. mācību gadu. Ja Jūs vēlaties: • organizēt savu darbu atbilstoši Iestādes mērķim un uzdevumiem; • strādāt Atbalsta personāla komandā; • diagnosticēt izglītojamo socializācijas procesa veiksmes un problēmas, esošo sociālo risku ietekmi uz viņu pilnvērtīgu integrēšanos sabiedrībā un dzīves prasmju apguvē; • sadarboties ar pedagogiem, Iestādes vadību un izglītojamo vecākiem, kā arī informēt par izglītojamā izaugsmi, sniegumu un nepieciešamo atbalstu mācīšanās uzlabošanai; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • mācību un audzināšanas darba satura, un korekcijas darba plānošanas un realizācijas pārzināšana; • izpratne par izglītojamo vecumposmu attīstības īpatnībām un saskarsmes psiholoģijas likumsakarībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: spēja patstāvīgi plānot un organizēt darbu, atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte, spēja argumentēt pieņemtos lēmumus, komunikācijas prasme, spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci; mēs piedāvājam: • darba laiku 8 stundas (0.271 likmes) nedēļā; • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksu”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • atbildīgu, interesantu un radošu darbu. CV un motivācijas vēstuli līdz 2024.gada 15.jūlijam, sūtīt iestādes vadītājai S.Liepai uz e-pastu: darzins@valmiera.edu.lv , vai iesniedzot personīgi adresē: Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras novads ar norādi “Sociālais pedagogs”. Tālruņa numurs papildu informācijai: 27871920. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SOCIĀLAIS PEDAGOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-15 Kontaktpersona: darzins@valmiera.edu.lv 27871920

Pievienojies mūsu komandai! Mazsalacas pirmsskolas izglītības iestāde “Dārziņš” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā pirmsskolas izglītības mūzikas skolotāju (profesijas klasifikatora kods 2342 03) uz nenoteiktu laiku, sākot ar 2024./2025. mācību gadu. Ja Jūs vēlaties: • īstenot pirmsskolas izglītības satura apguvi kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā mācību jomā; • plānot pedagoģisko darbu saskaņā ar Iestādes nolikumu un pirmsskolas audzināšanas galvenajiem darba virzieniem; • organizēt mācību darbu bērnu muzikālo, pašizpausmes, intelektuālo spēju attīstīšanai; • izvērtēt un analizēt savu pedagoģisko darbu ar bērniem un sniegt atskaiti par paveikto; un Jums ir: • augstākā izglītība pedagoģijā (atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”) ar kvalifikāciju – pirmsskolas izglītības mūzikas skolotājs vai students augstākās izglītības studiju programmā – mūzikas skolotājs; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: spēja patstāvīgi plānot un organizēt darbu, atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte, spēja argumentēt pieņemtos lēmumus, komunikācijas prasme, spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci; mēs piedāvājam: • darba laiku 30 stundas (0,750 likmes) nedēļā; • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksu”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • atbildīgu, interesantu un radošu darbu. CV un motivācijas vēstuli līdz 2024.gada 15.jūlijam, sūtīt iestādes vadītājai S.Liepai uz e-pastu: darzins@valmiera.edu.lv , vai iesniedzot personīgi adresē: Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras novads ar norādi “Pirmsskolas izglītības mūzikas skolotājs/-a”. Tālruņa numurs papildu informācijai: 27871920. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SPORTA SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-15 Kontaktpersona: darzins@valmiera.edu.lv 27871920 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri