Valmieras Ziņas

Pārbaudīta ūdens kvalitāte neoficiālajās peldvietās Valmieras novadā

Lasīšanas laiks: 2 min

Ik gadu, rūpējoties par iedzīvotāju veselību, Valmieras novada pašvaldība veic ūdens kvalitātes mērījumus neoficiālajās pludmalēs Valmieras novadā. Arī šajā gadā tiks veikti mērījumi 17 peldvietās. Jūnija sākumā pārbaudes ir veiktas deviņās peldvietās, visās peldvietās pēc mikrobioloģiskajiem rādītājiem peldēties ir atļauts, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vides komunikācijas projektu vadītāja Elizabete Ločmele.

Ūdens kvalitātes mērījumi tika veikti:

  • Silzemnieku pludmalē Burtnieka ezerā;
  • Rāķa ezerā;
  • Ķiruma ezerā;
  • Gaujas pludmalē Strenčos;
  • Endzeles ezeriņā;
  • Sēļu dīķī;
  • Sedas karjerā;
  • Brandeļa ezerā;
  • Trikātas ezerā.

Aicinām iedzīvotājus nepeldēties ezerā, ja peldvietā novērojat masveida zilaļģu savairošanos jeb ziedēšanu. Ja ūdens ir iekrāsojies zaļā krāsā, saduļķojies, ir ar zilganzaļu plēvi virs ūdens un ar putām, tad ieteicams atturēties no peldēšanās. Zilaļģēm atmirstot, ūdenī var izdalīties toksīni, kas peldētājiem var radīt dažādas ādas un gļotādu alerģiskās reakcijas un iekaisumu. Plašāk par zilaļģēm https://www.vi.gov.lv/lv/zilalges.

Veicot peldvietu ūdens kvalitātes monitoringu, ūdens kvalitāte tiek pārbaudīta gan laboratoriski (pēc mikrobioloģiskajiem rādītājiem), gan vizuāli novērtējot peldvietu, īpašu uzmanību pievēršot šādiem aspektiem: netipiska ūdens krāsa, virsmas aktīvās vielas, peldoši un citi atkritumi ūdenī, naftas produkti un fitoplanktona aļģu masveida savairošanās jeb ūdens ziedēšana.

Ar oficiālo un neoficiālo peldvietu sarakstu ir iespējams iepazīties Veselības inspekcijas tīmekļvietnē, kur arī ir pieejami pēdējie monitoringa rezultāti zem sadaļas “Neoficiālo peldvietu ūdens kvalitāte 2024. gada peldsezonā”.

Aicinām būt piesardzīgiem un vizuāli novērtēt peldvietu pirms došanās peldēt arī citās pludmalēs.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” ar 2024.gada 2.septembri aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā (likme – 1,0). Ja Tev ir vēlme: · palīdzēt pirmsskolas izglītības skolotājai organizēt bērnu ikdienas gaitas; · uzkopt pirmsskolas grupu telpas, saskaņā ar telpu un aprīkojuma uzkopšanas un dezinfekcijas grafiku un sanitāri higiēnisko normu prasību ievērošanu; un ja Tev ir: · vismaz vispārējā vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; · kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: · darba samaksu pārbaudes laikā 702 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 731,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; · darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; · drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu pienenite@valmiera.edu.lv  ar norādi “Skolotāja palīga vakancei” līdz 2024.gada 09.augustam plkst.16.00. Tālrunis informācijai: 64231693 Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-08-09 Kontaktpersona: pienenite@valmiera.edu.lv 64231693

Mūsu partneri