Valmieras Ziņas

NVA: Pieaug darba devēju aktivitāte, darba vietu skaits palielinās

Pēc statistikas datiem, arvien pieaug darba devēju aktivitāte un palielinās brīvo darba vietu skaits, turklāt valstī tradicionāli ik gadu pavasarī palielinās sezonālo brīvo darba vietu skaits lauksaimniecības, izmitināšanas un ēdināšanas pakalpojumu, kā arī būvniecības nozarē, portāls “Valmieras Ziņas” noskaidroja Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Valmieras filiālē.

Patlaban Valmieras pilsētā un apkārtējos novados visvairāk reģistrētās darba vietas ir mazumtirdzniecības, apstrādājošās rūpniecības, lauksaimniecības, mežsaimniecības, ieguves rūpniecības nozarēs esošajās profesijās. Uz aprīļa beigām Valmieras filiālē reģistrētas 162 brīvas darba vietas.

Valmieras un apkārtējo novadu teritorijā aprīļa beigās kopumā bija reģistrēti 1785 bezdarbnieki, tostarp Valmieras pilsētā – 716. Valmierā bezdarba līmenis ir 6,8% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, kas ir otrais zemākais rādītājs starp Latvijas lielajām pilsētām. Kā rāda NVA Valmieras filiālē reģistrētā informācija, aprīlī vien darbā iekārtojies 181 bezdarbnieks.

Uz aprīļa sākumu 24% no Valmieras filiālē kopējā reģistrēto bezdarbnieku skaita ir ilgstošie bezdarbnieki. Kā norādīja NVA Valmieras filiālē, ilgstošo bezdarbu veicinošie faktori ir nepietiekams brīvo darba vietu skaits dzīvesvietas tuvumā, darba prasmju un zināšanu trūkums, motivācijas trūkums, bezdarbnieku veselības problēmas, invaliditāte, sadzīviskas, piemēram, atkarību problēmas, kā arī dzīvesveids, kas kavē mobilitāti. Kā vienu no bezdarba iemesliem ilgstošie bezdarbnieki minot arī zemo atalgojumu, ko daba devēji piedāvā.

59% Valmieras filiālē reģistrēto bezdarbnieku ir sievietes, kamēr valstī – 54,4%. 24% Valmierā un apkārtējos novados reģistrēto bezdarbnieku ir ilgstošie bezdarbnieki, kamēr valstī viņu īpatsvars ir 34,4%.  Ar zemu izglītības līmeni Valmieras filiālē ir reģistrēti 48,7% darba meklētāju, bet valstī – 49,1%.      

Kā norādīja NVA Valmieras filiālē, iedzīvotāju motivācija meklēt darbu, motivācija sadarboties ar NVA un prasmju pašvērtējums tiek noteikts profilēšanas rezultātā. No tās rezultātiem izriet, ka patlaban 36% reģistrēto darba meklētāju identificēts augsts darba atrašanas iespēju līmenis, bet 35% bezdarbnieku darba iespēju atrašanas līmenis ir zems un trūkst motivācijas meklēt darbu.

Jau ziņojām, ka 16.maijā Valmieras Kultūras centrā notiks Vakanču gadatirgus, kur vienuviet satiksies darba devēji un darba meklētāji.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Ugunsdzēsības aparātu korpusu un metāla degvielas kannu ražošanas uzņēmums aicina darbā: mārketinga un sabiedrisko attiecību speciālistu/-i Galvenie pienākumi: Produktu un pakalpojumu virzība starptautiskā tirgū Uzņēmuma iekšējās un ārējās komunikācijas veidošana un uzturēšana Uzņēmuma tēla veidošana un uzturēšana Sagaidām kandidātu ar: augstāko izglītību sociālo zinātņu jomā (mārketings, komunikācija vai tml.) veiksmīgu iepriekšējo darba pieredzi mārketinga un sabiedrisko attiecību jomā veiksmīgu iepriekšējo darba pieredzi projektu vadībā analītisku un radošu domāšanu un spēju kompleksi risināt problēmas teicamām svešvalodu zināšanām un visaptverošām komunikācijas prasmēm aktīvu, uz sadarbību un rezultātu orientētu personību ar inovatīvām idejām Piedāvājam: Interesantu un dinamisku darbu stabilā, uz attīstību orientētā uzņēmumā Iespēju mācīties, gūt pieredzi un realizēt sevi dinamiskā darba vidē un darbā ar starptautiskiem tirgiem Darba rezultātiem un kvalifikācijai atbilstošu atalgojumu no Eur 1000 mēnesī, dažādus papildu labumus Sakārtotu, ērtu darba vidi draudzīgā kolektīvā E-pasts pieteikuma nosūtīšanai: darbs@valpro.lv Tālrunis papildus informācijai: 64 207 235 Pateicamies par atsaucību un informējam, ka sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz pārrunām! Nosūtot pieteikumu, Jūs piekrītat, ka personas datu pārzinis SIA "VALPRO" (Reģ. nr. 40003058280) iekļauj Jūsu personas datus savā datubāzē un uzglabā 1 gadu no pieteikuma saņemšanas brīža. Piekrišanu Jums ir tiesības atsaukt, rakstot uz norādīto e-pasta adresi. Profesija: SABIEDRISKO ATTIECĪBU SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Linarda Laicena iela 2, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Mediji / Sabiedriskās attiecības Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-07-21 Kontaktpersona: E-pasts: darbs@valpro.lv; Tālr.: 64207235, 29413500; Adrese: L.Laicena iela 2, Valmiera. Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

SIA „VTU Valmiera” Reģ. Nr. 40003004220   aicina darbā Apkopēju (Valmieras AO) uz noteiktu laiku no š.g.5. jūlija līdz 2. septembrim DARBA PIENĀKUMI: · uzkopt darba, palīgtelpas un autoostas teritoriju PRASĪBAS PRETENDENTIEM: · pamatizglītība · vēlama iepriekšēja darba pieredze uzkopšanas un tīrīšanas darbos · iemaņas darbā ar sadzīves tehniku · vēlamas zināšanas telpaugu kopšanā UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: · darbu stabilā uzņēmumā · sociālās garantijas · darba algu – valstī noteiktā minimālā stundas tarifa likme CV vēstuli ar norādi vakancei „Apkopējs” lūdzam līdz 2021. gada 1. jūlijam iesniegt: · sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv · personīgi Valmieras autoostas kasē Stacijas ielā 1, Valmierā vai SIA „VTU Valmiera” administrācijas ēkas „Brandeļi”, Brandeļos, Kocēnu pagastā, Kocēnu novadā, 205. kabinetā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 Ar pretendentiem, kuri būs izvirzīti nākamajai atlases kārtai, sazināsimies divu nedēļu laikā pēc sludinājumā norādītā pieteikšanās termiņa beigām. * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Informācija 26558027 Profesija: APKOPĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Stacijas iela 1, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-07-01 Kontaktpersona: CV un pieteikuma vēstuli lūdzam nosūtīt uz info@vtu-valmiera.lv Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Mūsu partneri