Valmieras Ziņas

Novembrī norisināsies akcija “Otrreiz modē”

Lasīšanas laiks: 4 min

No šā gada 1. līdz 30. novembrim SIA “ZAAO” (turpmāk – ZAAO) kopā ar sadarbības partneriem SIA”3R”, AS “AJ Power Recycling” un PURENN rīko lietotu apavu, apģērbu un mājas tekstila akciju “Otrreiz modē”. Tās laikā, nogādājot minētos izstrādājumus uz kādu no 19 ZAAO EKO laukumiem vai speciāli norādītu vietu Balvu novadā, Balvos, iespējams piedalīties vērtīgu balvu izlozē, portālu “Valmieras Ziņas” informēja SIA “ZAAO” Sabiedrisko attiecību vadītāja Dina Lukaševiča-Lāce.

Derīgus apavus, apģērbu un mājas tekstilu EKO laukumos un tekstila konteineros, kas izvietoti pilsētvidē, var nodot bez maksas arī ikdienā. Pakalpojums tiek plaši izmantots, vidēji mēnesī ZAAO savāc 34 tonnas tekstila. ZAAO Vides ilgtspējas pakalpojumu daļas vadītāja Arita Smalkā-Boriseviča norāda: “Arvien vairāk tiek runāts par ilgtspējīgu modi un paradumu maiņu, tāpēc būtiski akcentēt arī iespējas, kā atbrīvoties no dažādiem sev vairs nevajadzīgiem, bet nesēšanai un lietošanai derīgiem tekstilmateriāliem. Akcijas laikā aicinām nodot tekstilmateriālu mūsu EKO laukumos, lai parādītu, ka videi draudzīga rīcība ir ērta un viegla, lai padarītu došanos uz EKO laukumu par ieradumu atkritumu apsaimniekošanai.”

Vēlamies akcentēt, ka tekstila, apavu ilgtspēja ir gan kvalitatīvu  lietu iegāde, gan to neizmešana, bet nodošana tālākai lietošanai, ja pašam palikusi neaktuāla.

Purenn uzsver: “Purenn ir ļoti svarīga ilgtspējības ideja. Veidojot ikvienu savu produktu, mēs pievēršam uzmanību formulas drošumam, lai ir droši lietošanā cilvēkiem un apkārtējai videi. Produktiem izvēlamies iepakojumu no otrreiz pārstrādātas plastmasas, kuru var nodot atkārtotai pārstrādei. Tikai domājot ilgtspējīgi, mēs varam radīt paliekošas pārmaiņas”. Droši un nekaitīgi kopšanas līdzekļi ir būtiska sastāvdaļa tekstila ilgtspējas nodrošināšanā. 

Ne visu, kas lieks, var nodot. Apģērbam, apaviem un mājas tekstilam ir jābūt tīram, sausam, bez bojājumiem, drīkst būt nedaudz atiruši pa vīli, bet ar stingru auduma struktūru. Derīgi ir visa veida apģērbi (krekli, bikses, jakas, mēteļi, šalles, cimdi, cepures u.tml. gan vilnas, kokvilnas, sintētikas, ādas, mākslīgās ādas), dvieļi, aizkari, paklāji, kas nepārsniedz 1.5*2 metru izmēru, jostas, somas, gultas veļa, pārklāji, spilveni un segas, apavu pāris, jebkādi gumijas un ziemas sporta apavi, vizuāli vēl nēsājami – valkājami, lietojami.

Nedrīkst nodot netīru vai slapju, sapelējušu apģērbu, tekstilu, ar specifisku smaku, kas satur pārtikas vai eļļas un naftas produktu paliekas,  apavus, kas nav pāris vai ir bojāti (bez zoles, rāvējslēdzēja, cauri vai plēsti) mājas tekstilu, paklājus, kas lielāki par 1.5*2 metru izmēru, lupatas, auduma atgriezumus, apakšveļu, zeķes, matraču, bižutēriju, rotaļlietas.

Uz EKO laukumu tekstils jānogādā maksimāli caurredzamā iepakojumā, lai EKO laukumu pārziņi vizuāli var novērtēt materiāla atbilstību.

Savāktie apavi, apģērbi un tekstila materiāli tiks nodoti sadarbības partnerim pāršķirošanai un nogādāšanai uz jaunattīstības valstīm vai uz pārstrādi.

“Lai veicinātu iedzīvotāju paradumu maiņu, liela nozīme ir tekstila nodošanas infrastruktūras pieejamībai. Pie tās esam aktīvi strādājuši jau vairāk nekā gadu un šobrīd redzam, ka sabiedrības paradumi mainās – tekstils arvien biežāk nonāk tam paredzētajos konteineros nevis sadzīves atkritumos. Ņemot vērā tekstila materiālu plašo pieejamību, iedzīvotāji tiek motivēti bieži mainīt savu garderobi un atbrīvoties no apģērbiem, apaviem un citiem tekstilizstrādājumiem. Tieši tādēļ kampaņas laikā atgādinām par tekstilmateriālu šķirošanas iespējām. Ir svarīgi, lai aizvien vairāk nevajadzīgo apģērbu un apavu tiktu droši un atbilstoši apsaimniekoti”, stāsta AS “AJ Power Recycling” valdes loceklis Uldis Skrebs.

Nogādājot tekstilu EKO laukumā visu novembri vai Balvu novadā, Balvos, Baznīcas ielā 8B 11. un 25. novembrī no plkst. 10.00 līdz 14.00, būs iespēja piedalīties akcijā, aizpildot kuponu. Vienā apmeklējuma dienā var aizpildīt vienu akcijas kuponu. Katrs dalībnieks var iesniegt neierobežotu to skaitu visas akcijas laikā. 

Decembra sākumā starp visiem akcijas dalībniekiem tiks veikta izloze, dodot iespēju savā īpašumā iegūt kādu no 13 vērtīgām balvām:

  • Tvaika gludeklis Philips Stand Steamer 3000 Series STE3160/30 -2gb.
  • Gludeklis Philips 7000 Series DST7050/70 – 2gb.
  • Brabantia veļas žāvēšanas statīvs HangOn 25m, pelēks – 2gb.
  • ADLER Pūku noņēmējs AD 9617 – 2gb.
  • PURENN dāvanu komplekti – 5gb.

EKO laukumu darba laiki un akcijas nolikums pieejams tīmekļa vietnē www.zaao.lv un pie EKO laukumu pārziņiem.

Pievienojies mūsu komandai! Mazsalacas pirmsskolas izglītības iestāde “Dārziņš” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā sociālo pedagogu (profesijas klasifikatora kods 2359 01) uz nenoteiktu laiku, sākot ar 2024./2025. mācību gadu. Ja Jūs vēlaties: • organizēt savu darbu atbilstoši Iestādes mērķim un uzdevumiem; • strādāt Atbalsta personāla komandā; • diagnosticēt izglītojamo socializācijas procesa veiksmes un problēmas, esošo sociālo risku ietekmi uz viņu pilnvērtīgu integrēšanos sabiedrībā un dzīves prasmju apguvē; • sadarboties ar pedagogiem, Iestādes vadību un izglītojamo vecākiem, kā arī informēt par izglītojamā izaugsmi, sniegumu un nepieciešamo atbalstu mācīšanās uzlabošanai; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • mācību un audzināšanas darba satura, un korekcijas darba plānošanas un realizācijas pārzināšana; • izpratne par izglītojamo vecumposmu attīstības īpatnībām un saskarsmes psiholoģijas likumsakarībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: spēja patstāvīgi plānot un organizēt darbu, atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte, spēja argumentēt pieņemtos lēmumus, komunikācijas prasme, spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci; mēs piedāvājam: • darba laiku 8 stundas (0.271 likmes) nedēļā; • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksu”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • atbildīgu, interesantu un radošu darbu. CV un motivācijas vēstuli līdz 2024.gada 15.jūlijam, sūtīt iestādes vadītājai S.Liepai uz e-pastu: darzins@valmiera.edu.lv , vai iesniedzot personīgi adresē: Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras novads ar norādi “Sociālais pedagogs”. Tālruņa numurs papildu informācijai: 27871920. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SOCIĀLAIS PEDAGOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-15 Kontaktpersona: darzins@valmiera.edu.lv 27871920

Pievienojies mūsu komandai! Mazsalacas pirmsskolas izglītības iestāde “Dārziņš” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā pirmsskolas izglītības mūzikas skolotāju (profesijas klasifikatora kods 2342 03) uz nenoteiktu laiku, sākot ar 2024./2025. mācību gadu. Ja Jūs vēlaties: • īstenot pirmsskolas izglītības satura apguvi kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā mācību jomā; • plānot pedagoģisko darbu saskaņā ar Iestādes nolikumu un pirmsskolas audzināšanas galvenajiem darba virzieniem; • organizēt mācību darbu bērnu muzikālo, pašizpausmes, intelektuālo spēju attīstīšanai; • izvērtēt un analizēt savu pedagoģisko darbu ar bērniem un sniegt atskaiti par paveikto; un Jums ir: • augstākā izglītība pedagoģijā (atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”) ar kvalifikāciju – pirmsskolas izglītības mūzikas skolotājs vai students augstākās izglītības studiju programmā – mūzikas skolotājs; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: spēja patstāvīgi plānot un organizēt darbu, atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte, spēja argumentēt pieņemtos lēmumus, komunikācijas prasme, spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci; mēs piedāvājam: • darba laiku 30 stundas (0,750 likmes) nedēļā; • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksu”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • atbildīgu, interesantu un radošu darbu. CV un motivācijas vēstuli līdz 2024.gada 15.jūlijam, sūtīt iestādes vadītājai S.Liepai uz e-pastu: darzins@valmiera.edu.lv , vai iesniedzot personīgi adresē: Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras novads ar norādi “Pirmsskolas izglītības mūzikas skolotājs/-a”. Tālruņa numurs papildu informācijai: 27871920. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SPORTA SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-15 Kontaktpersona: darzins@valmiera.edu.lv 27871920 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri