Valmieras Ziņas

Novembrī norisināsies akcija “Otrreiz modē”

Lasīšanas laiks: 4 min

No šā gada 1. līdz 30. novembrim SIA “ZAAO” (turpmāk – ZAAO) kopā ar sadarbības partneriem SIA”3R”, AS “AJ Power Recycling” un PURENN rīko lietotu apavu, apģērbu un mājas tekstila akciju “Otrreiz modē”. Tās laikā, nogādājot minētos izstrādājumus uz kādu no 19 ZAAO EKO laukumiem vai speciāli norādītu vietu Balvu novadā, Balvos, iespējams piedalīties vērtīgu balvu izlozē, portālu “Valmieras Ziņas” informēja SIA “ZAAO” Sabiedrisko attiecību vadītāja Dina Lukaševiča-Lāce.

Derīgus apavus, apģērbu un mājas tekstilu EKO laukumos un tekstila konteineros, kas izvietoti pilsētvidē, var nodot bez maksas arī ikdienā. Pakalpojums tiek plaši izmantots, vidēji mēnesī ZAAO savāc 34 tonnas tekstila. ZAAO Vides ilgtspējas pakalpojumu daļas vadītāja Arita Smalkā-Boriseviča norāda: “Arvien vairāk tiek runāts par ilgtspējīgu modi un paradumu maiņu, tāpēc būtiski akcentēt arī iespējas, kā atbrīvoties no dažādiem sev vairs nevajadzīgiem, bet nesēšanai un lietošanai derīgiem tekstilmateriāliem. Akcijas laikā aicinām nodot tekstilmateriālu mūsu EKO laukumos, lai parādītu, ka videi draudzīga rīcība ir ērta un viegla, lai padarītu došanos uz EKO laukumu par ieradumu atkritumu apsaimniekošanai.”

Vēlamies akcentēt, ka tekstila, apavu ilgtspēja ir gan kvalitatīvu  lietu iegāde, gan to neizmešana, bet nodošana tālākai lietošanai, ja pašam palikusi neaktuāla.

Purenn uzsver: “Purenn ir ļoti svarīga ilgtspējības ideja. Veidojot ikvienu savu produktu, mēs pievēršam uzmanību formulas drošumam, lai ir droši lietošanā cilvēkiem un apkārtējai videi. Produktiem izvēlamies iepakojumu no otrreiz pārstrādātas plastmasas, kuru var nodot atkārtotai pārstrādei. Tikai domājot ilgtspējīgi, mēs varam radīt paliekošas pārmaiņas”. Droši un nekaitīgi kopšanas līdzekļi ir būtiska sastāvdaļa tekstila ilgtspējas nodrošināšanā. 

Ne visu, kas lieks, var nodot. Apģērbam, apaviem un mājas tekstilam ir jābūt tīram, sausam, bez bojājumiem, drīkst būt nedaudz atiruši pa vīli, bet ar stingru auduma struktūru. Derīgi ir visa veida apģērbi (krekli, bikses, jakas, mēteļi, šalles, cimdi, cepures u.tml. gan vilnas, kokvilnas, sintētikas, ādas, mākslīgās ādas), dvieļi, aizkari, paklāji, kas nepārsniedz 1.5*2 metru izmēru, jostas, somas, gultas veļa, pārklāji, spilveni un segas, apavu pāris, jebkādi gumijas un ziemas sporta apavi, vizuāli vēl nēsājami – valkājami, lietojami.

Nedrīkst nodot netīru vai slapju, sapelējušu apģērbu, tekstilu, ar specifisku smaku, kas satur pārtikas vai eļļas un naftas produktu paliekas,  apavus, kas nav pāris vai ir bojāti (bez zoles, rāvējslēdzēja, cauri vai plēsti) mājas tekstilu, paklājus, kas lielāki par 1.5*2 metru izmēru, lupatas, auduma atgriezumus, apakšveļu, zeķes, matraču, bižutēriju, rotaļlietas.

Uz EKO laukumu tekstils jānogādā maksimāli caurredzamā iepakojumā, lai EKO laukumu pārziņi vizuāli var novērtēt materiāla atbilstību.

Savāktie apavi, apģērbi un tekstila materiāli tiks nodoti sadarbības partnerim pāršķirošanai un nogādāšanai uz jaunattīstības valstīm vai uz pārstrādi.

“Lai veicinātu iedzīvotāju paradumu maiņu, liela nozīme ir tekstila nodošanas infrastruktūras pieejamībai. Pie tās esam aktīvi strādājuši jau vairāk nekā gadu un šobrīd redzam, ka sabiedrības paradumi mainās – tekstils arvien biežāk nonāk tam paredzētajos konteineros nevis sadzīves atkritumos. Ņemot vērā tekstila materiālu plašo pieejamību, iedzīvotāji tiek motivēti bieži mainīt savu garderobi un atbrīvoties no apģērbiem, apaviem un citiem tekstilizstrādājumiem. Tieši tādēļ kampaņas laikā atgādinām par tekstilmateriālu šķirošanas iespējām. Ir svarīgi, lai aizvien vairāk nevajadzīgo apģērbu un apavu tiktu droši un atbilstoši apsaimniekoti”, stāsta AS “AJ Power Recycling” valdes loceklis Uldis Skrebs.

Nogādājot tekstilu EKO laukumā visu novembri vai Balvu novadā, Balvos, Baznīcas ielā 8B 11. un 25. novembrī no plkst. 10.00 līdz 14.00, būs iespēja piedalīties akcijā, aizpildot kuponu. Vienā apmeklējuma dienā var aizpildīt vienu akcijas kuponu. Katrs dalībnieks var iesniegt neierobežotu to skaitu visas akcijas laikā. 

Decembra sākumā starp visiem akcijas dalībniekiem tiks veikta izloze, dodot iespēju savā īpašumā iegūt kādu no 13 vērtīgām balvām:

  • Tvaika gludeklis Philips Stand Steamer 3000 Series STE3160/30 -2gb.
  • Gludeklis Philips 7000 Series DST7050/70 – 2gb.
  • Brabantia veļas žāvēšanas statīvs HangOn 25m, pelēks – 2gb.
  • ADLER Pūku noņēmējs AD 9617 – 2gb.
  • PURENN dāvanu komplekti – 5gb.

EKO laukumu darba laiki un akcijas nolikums pieejams tīmekļa vietnē www.zaao.lv un pie EKO laukumu pārziņiem.

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Sociālo lietu pārvaldes struktūrvienībā “Sociālā darba nodaļa” aicina darbā sociālo mentoru (uz nenoteiktu laiku). Ja Tev ir vēlme: sniegt atbalstu pilngadīgām personām, pilngadību sasniegušajiem jauniešiem pēc ārpusģimenes aprūpes beigām, mājokļa, veselības, izglītības, nodarbinātības, atkarību, un citu problēmu risināšanā; sniegt konsultatīvu, praktisku, izglītojošu, asistējošu un emocionālu atbalstu personas dzīvesvietā un sociālajā vidē; kā pavadošai personai sniegt atbalstu klientu nokļūšanai uz ārstniecības u.c. iestādēm; sagatavot atskaites par darba pienākumu izpildi; un ja Tev ir: profesionālā vidējā vai 1.līmeņa izglītība sociālajā, izglītības vai veselības aprūpes jomā, vai esi students augstākās izglītības iestādes sociālā darba, pedagoģijas, veselības vai psiholoģijas jomā; valsts valodas prasme augstākajā līmenī; kompetences: empātija un prasme motivēt, laba stresa noturība, labas komunikācijas spējas, spēja strādāt komandā kā arī patstāvīgi, savas amata kompetences ietvaros, precizitāte un atbildība, laipnība un iejūtība; B kategorijas autovadītāja tiesības; mēs piedāvājam: dinamisku, interesantu un atbildīgu darbu un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; pamatalgu pārbaudes laikā 763 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 803 EUR pirms nodokļu nomaksas; iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; profesionālās pilnveidošanās un izaugsmes iespējas zinošu un atsaucīgu kolēģu komandā. Profesionālās darbības aprakstu (CV), motivācijas vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv, vai personīgi Valmieras novada pašvaldības dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, LV-4201, ar norādi „Sociālā mentora amatam” līdz 2024.gada ­­­­­15. martam. Tālrunis papildu informācijai: 27891673, 64207148. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Sociālais MENTORS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-03-15

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība aicina darbā Sociālo lietu pārvaldes (turpmāk – Pārvalde) struktūrvienības “Sociālā darba nodaļa” psihologu/-i (uz nenoteiktu laiku). Ja Tev ir vēlme: • nodrošināt psihologa konsultācijas Pārvaldes klientiem gan klātienē, gan attālināti; • veikt klientu psiholoģisko konsultēšanu ar mērķi risināt identificētās problēmas un sniegt psiholoģisko atbalstu, atbilstoši klientu vajadzībām un izvirzītajiem mērķiem; • savas kompetences ietvaros piedalīties klientu sociālās situācijas un vajadzību izvērtējumos, sadarbības plānu veidošanā un īstenošanā; • sadarboties ar klientu tuviniekiem un/vai uzticības personām, klienta psiholoģiskā stāvokļa uzlabošanā; • sagatavot psihologa atzinumus; • vadīt dažāda veida grupas Pārvaldes mērķa grupām - atbalsta, izglītojošas, motivējošas un citas; un ja Tev ir: • atbilstoši “Psihologu likums” noteiktā izglītība un esi reģistrēts Psihologu reģistrā; • zināšanas un izpratne sociālās jomas un psihologa darbību reglamentējošo tiesību aktu pielietošanā; • prasme veikt psiholoģisko izpēti, izmantojot dažādas izpētes metodes, analizēt un interpretēt izpētes rezultātus; • prasme veikt psiholoģisko konsultēšanu; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: ļoti labas organizatoriskās un saskarsmes spējas; precizitāte; augsta atbildības sajūta; prasme patstāvīgi pieņemt lēmumus; spēja argumentēt savu viedokli; spēja strādāt individuāli un komandā; pašiniciatīva un spēja meklēt un piedāvāt jaunus risinājumus; • labas prasmes darbā ar datoru; mēs piedāvājam: • dinamisku, interesantu un atbildīgu darbu un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; • pamatalgu pārbaudes laikā 974 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 1025 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās un izaugsmes iespējas zinošu un atsaucīgu kolēģu komandā. CV, motivācijas vēstuli (līdz vienai A4 lapai datorrakstā Arial fontā, ar burtu lielumu “11”) un augstākās izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv, vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras novads, ar norādi „Psihologa/-ģes amatam” līdz 2024.gada 15.martam. Tālrunis papildu informācijai: 64207148 vai 27891673. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PSIHOLOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-03-15

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība aicina darbā Sociālo lietu pārvaldes juriskonsultu/-i uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • izstrādāt dažāda veida dokumentus, tajā skaitā, administratīvos aktus, līgumus, saistošo noteikumu projektus par sociālajiem pakalpojumiem un sociālo palīdzību/materiālo atbalstu; • konsultēt darbiniekus juridiskajos jautājumos sociālajā jomā; • sekojot izmaiņām normatīvajos aktos, savlaicīgi aktualizēt esošos vai izstrādāt jaunus normatīvos aktus, kas regulē sociālo jomu Valmieras pilsētās pašvaldībā/Sociālo lietu pārvaldē; • sagatavot atbildes uz fizisko un juridisko personu iesniegumiem; un ja Tev ir: • augstākā izglītība tiesību zinātnēs (priekšroka pretendentiem vismaz ar bakalaura grādu); • darba pieredze līdzīgā amatā sociālajā jomā tiks uzskatīta par priekšrocību; • zināšanas un iemaņas dokumentu un administratīvo aktu sagatavošanā; • sociālās jomas regulējošo normatīvo aktu pārzināšana un izpratne to pielietošanā; • valsts valodas prasme atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • labas iemaņas darbā ar MS Office programmām; • kompetences: ļoti labas organizatoriskās un saskarsmes spējas, argumentācijas prasme; prasme patstāvīgi pieņemt lēmumus; analītiskās spējas; augsta atbildības sajūta; precizitāte; spēja strādāt individuāli un komandā; pašiniciatīva un spēja meklēt un piedāvāt jaunus risinājumus; mēs piedāvājam: • dinamisku, interesantu un atbildīgu darbu un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; • pamatalgu pārbaudes laikā 1399 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 1483 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās un izaugsmes iespējas zinošu un atsaucīgu kolēģu komandā. CV, motivācijas vēstuli (līdz vienai A4 lapai datorrakstā Arial fontā, ar burtu lielumu “11”) un augstākās izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv, vai personīgi Pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras novads, ar norādi „Juriskonsulta/-es amatam” līdz 2024.gada 15.martam. Tālrunis papildu informācijai: 64207148. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: JURISKONSULTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-03-15

Mūsu partneri