Valmieras Ziņas

Notiks ziemas pārgājiens “Ko slēpj Valmiera?”

Sestdien, 19.novembrī, plkst.10 Valmieras Tūrisma informācijas centrs (TIC) aicina valmieriešus, ceļotājus un aktīva dzīvesveida cienītājus doties pirmajā pārgājienā, iesākot ziemas pārgājienu ciklu “Ko slēpj Valmiera?”, informē Valmieras TIC tūrisma projektu vadītāja Aiga Akmentiņa.

Maršruta sākuma un beigu punkts – pie Valmieras Tūrisma informācijas centra.

Plkst.10 interesentus sagaidīs sertificēts gids Toms Treimanis, lai dotos 10 kilometrus garā pārgājienā. Maršrutā ir gan gleznainie Gaujas krasti, nostāstiem bagātā Valmieras vecpilsēta, neatklātie Rātsupītes krasti, Valmieras tirgus, gan mazākas un lielākas ieliņas, dodoties Burtnieku novada virzienā.

Pārgājiena laikā būs iespēja dzirdēt, ar kādu stāstu saistās Riharda Gredzena iela, kāpēc Iršu dārzs nes tādu nosaukumu, kā arī citas leģendas. Lai sasildītos un uzturētu možu garu, maršruta laikā būs iespēja piedalīties aktivitātēs, kas saistītas ar Valmieru Hanzas periodā. Maršrutā būs iekļauta arī atpūtas vieta Iršu parkā, tāpēc naskos soļotājus aicina ņemt līdzi siltu tēju vai kafiju, maizītes vai citas uzkodas spēku atjaunošanai.

Pārgājiena maršruts ir vidējas grūtības pakāpes ar dažiem sarežģītāk izejamiem posmiem. Dalībniekus aicina vilkt ūdens necaurlaidīgu un laika apstākļiem atbilstošu apģērbu un apavus. Pārgājiena laiks plānots ap 3 stundām.

Valmieras Tūrisma informācijas centra piedāvātajā pārgājienu ciklā “Ko slēpj Valmiera?” plānots iziet trīs maršrutus pa Valmieras un apkārtējo novadu teritorijām. Pārgājieni notiks gida pavadībā, un katrā maršrutā būs iespēja uzzināt aizraujošus stāstus par zināmiem un mazāk pazīstamiem apskates objektiem, iziet līdz šim nemītas takas un ieraudzīt vietas no pilnīgi cita skatupunkta.

Interesentus aicina pietikties savlaicīgi, rakstot e-pastu tic@valmiera.lv, ierodoties Valmieras Tūrisma informācijas centrā vai zvanot pa tālruņiem 64207177, 26332213. Pārgājiena cena 3,60 eiro vienai personai, apmaksu veicot Valmieras Tūrisma informācijas centrā, Rīgas ielā 10 līdz pārgājiena sākumam – 19.novembra plkst.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri