Valmieras Ziņas

Notiks pārgājiens Zilākalna apkārtnē

Cikla “Ko slēpj Valmiera” noslēdzošajā ziemas pārgājienā 29.aprīlī Valmieras Tūrisma informācijas centrs aicina izzināt Zilākalna apkārtni. Tikšanās vieta – Zilākalna stāvlaukumā (pie kalna) plkst.11.00. Tur arī ap plkst.15.00 pārgājiena noslēgums.

Grupu vadīs aktīvā tūrisma entuziaste Santa Paegle, pastāstot par Zilākalna apkārtnes nozīmīgākajām un atpazīstamākajām vietām, kopā ar pārgājiena dalībniekiem izstaigājot arī bānīša stigu un apmeklējot Zilākalna autotrasi.

Interesenti aicināti fotogrāfijās iemūžināt Latvijas dabas ainavas. Pārgājiena gide palīdzēs ieraudzīt “īstos” skatus un noteikt pareizos foto leņķus. Vērojot, kā “mostas” pavasaris, dalībniekiem būs iespēja baudīt dabu visā tās krāšņumā. Turklāt Zilokalnu būs iespējams saredzēt visa pārgājiena laikā.

Kopējais maršruts garums būs līdz 14 kilometriem.

Pārgājienā plānota atpūtas vieta spēku atgūšanai un sarunām par piedzīvoto. Piemērotu laikapstākļu gadījumā tiks ierīkots arī ugunskurs. Dalībnieki aicināti ņemt līdzi siltu dzērienu un uzkodas. Apģērba un apavu izvēle – atbilstoši laikapstākļiem.

Uz stāvlaukuma pie Zilākalna iespējams nokļūt arī ar sabiedrisko autobusu, izvēloties maršrutu Valmiera – Dikļu skola – Valmiera plkst.10.15 ar pienākšanas laiku Zilākalna pieturā plkst.10.36.

Dalības maksa no personas – 4 EUR, apmaksu veicot līdz pārgājiena dienai Valmieras Tūrisma informācijas centrā (Rīgas ielā 10), kas 29.aprīlī būs atvērts no plkst.10.00.

Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc lūgums pieteikt dalību, zvanot pa tālruni 64207177 vai 26332213 vai rakstot e-pastu tic@valmiera.lv, vai piesakoties klātienē Valmieras Tūrisma informācijas centrā Rīgas ielā 10.

Nākamais pārgājiens plānots vasaras saulgriežu laikā, 17.jūnijā. Savukārt veloekskursija ciklā “Velosipēdistu vasara Valmierā” notiks 3.jūnijā. Par pārgājieniem un veloekskursijām plašāka informācija vortālā visit.valmiera.lv.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat Saeimas vēlēšanu rezultātus?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri