Valmieras Ziņas

Nedēļas notikumu apskats Valmierā: vēsmas pēc EČ BMX, attīstības plāni Valmierā un garnadži Burtniekos

Jūlija mēnesis tuvojas izskaņai, un līdz ar šo piektdienu uzsākam nedēļas notikumu apskatu Valmieras apkārtnē, kas ļauj iepazīties ar galvenajām aktualitātēm, esot notikumu epicentrā, ja tos gadījies palaist garām līdz šim. Kas aktuāls piedzīvots šonedēļ?

Vēsmas pēc Eiropas čempionāta BMX noslēguma

Aizvadītās nedēļas nogalē Valmierā pulcējās vairāk nekā 1000 BMX braucēji no 26 Eiropas valstīm, sadalot medaļu komplektus dažādās grupās. Noslēdzoties sacensībām, šonedēļ Valmierā valdīja neierasts klusums. Bet ar kādiem rezultātiem dalību Eiropas čempionātā noslēdza Latvijas sportisti?

  • Pirmajā dienā uzvaras laurus krūzeru M25-29 grupā plūca Klāvs Lisovskis, uzstādot augstāko no Latvijas pārstāvju rezultātiem kādā no 11 krūzeru grupām.
  • Otrās dienas rītā uz starta stājās jaunie braucēji. Vecuma grupā no 7 līdz 12 gadiem uzvaras izcīnīja Kristers Apels (B12 grupa), Ramona Bāre (G8 grupa) un Kristaps Klāvs Elbrets ( B7grupa). Uz goda pjedestāla B7 sacensībās kāpa arī Āris Koško un Marks Švalkovskis, kuri attiecīgi ieņēma otro un trešo vietu.
  • Otrās dienas vakarā notika galvenās sacensības – vīru elites braucieni -, kuros uzvaras laurus pūca Nīderlandes vīri, ieņemot visu goda pjedestālu. Vislabāk no latviešiem veicās Kristenam Krīgeram un Helvijam Babrim, kuri iekļuva pusfināla braucienos.
  • Čempionāta noslēdzošajā dienā, norisinoties jauniešu un amatieru sacensībām, latvieši izcīnīja astoņas medaļas. Uzvaras izcīnīja Edvarts Emīls Liberts (B16 grupa), Klāvs Lisovskis (M25+ grupa), Edgars Langmanis (B14 grupa) un Paula Kibare (G13 grupa). Tāpat svētdien tika aizvadītas arī pirmās komandu sacensības Eiropas čempionāta BMX vēsturē, kurās triumfēja mājinieki ar Kristenu Krīgeru, Helviju Babri un Filipu Kristu Rozīti sastāvā. 

Tāpat pēc čempionāta noslēguma savu vērtējumu sniedza Ivo Lakučs, sakot, ka kopumā sacensības esot izdevušās labi.

„Vienmēr ir, ko pielikt un uzlabot, bet kopumā viss izdevās ļoti labi. Visi iesaistītie organizatori, brīvprātīgie un atbildīgie redzēja un darīja vairāk, nekā viņiem prasīja pienākumi, tādēļ rezultāts bija izcils,” stāstīja I. Lakučs. 

Pašvaldībai jauni plāni pilsētas attīstībai

Ar iedzīvotājiem bijušajā gaļas kombināta teritorijā tikās Valmieras pilsētas mērs Jānis Baiks. 11. aprīlī pēc neveiksmīgām izsolēm Valmieras pilsētas pašvaldības domes deputāti nolēma pirkt trīs funkcionāli saistītus nekustamos īpašumus Rūpniecības ielā 1. Plānots, ka pie ēkām tiks sakārtotas piegulošās teritorijas, tai skaitā industrijas vajadzībām atbilstoši industriālie laukumi. Teritorijā paredzēti vieglo un kravas automašīnu stāvlaukumi. Tiks sakārtotas zaļās zonas, kā arī pārējā teritorija, kurā perspektīvā attīstīt jaunas ražotnes, citas industriālās un biroju ēkas.

Līdz ar industriālās teritorijas attīstību plānots atjaunot un izbūvēt vairākas ielas. Iecerēts izbūvēt jauno Eksporta ielu posmā no Kauguru līdz Dzelzceļa ielai 520 metru garumā, rekonstruēt Rūpniecības ielu posmā no Kauguru līdz Dzelzceļa ielai, kā arī atsevišķas komunikācijas pa Zāļu ielu 560 metru garumā.

Burtnieku novadā uzdarbojas velosipēdu zagļi

Jau naktī no svētdienas uz pirmdienu tika filsēta trīs velosipēdu zādzība Burtnieku novadā. Divi no tiem atradās mājas pagalmā, bet viens – kāpņutelpā. Lai arī šķita, ka tas būs viss, zādzības turpinājās – 18. jūlijā Valsts Policijā tika saņemti vēl trīs iesniegumi par zādzībām Burtnieku novadā. 

Zādzības gadījumā policija tā likumīgo īpašnieku meklēs pēc velosipēda rāmja numura.  Tāpat policija iesaka pārliecināties, ka telpas, kurās tiek novietoti velosipēdi, ir aizslēgtas ar drošām slēdzenēm, vai arī velosipēds ir droši pieslēgts, ja tas atrodas kādā velosipēdu novietnē.

Uz laiku demontēta skulptūra “Dāvana nākamajai tūkstošgadei”

Lai veiktu atjaunošanu, uz laiku ir demontēta skulptūra “Dāvana nākamajai tūkstošgadei”. Tas ir viens no Valmieras simboliem, sagaidot valmieriešus un pilsētas viesus rotācijas aplī pie Vidzemes Olimpiskā centra.

Plānots, ka atjaunošanas darbi ilgs mēnesi. Tā laikā skulptūru attīrīs no oksīda kvēpiem, veiks spārnu konstrukciju nostiprināšanu, pievienojot tiem papildu elementus. Skulptūra tiks pārslīpēta, tāpat tiks veiktas izmaiņas novietojumā uz postamenta.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā nepieciešams izveidot iekštelpu bērnu rotaļu laukumu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

AS ”VIADA Baltija” (reģ. Nr. 40103867145) ir viens no vadošajiem uzņēmumiem Latvijas naftas produktu mazumtirdzniecības tirgū, kā arī jauns un strauji augošs degvielas mazumtirdzniecības veikalu tīkla operators. Uzņēmums aicina darbā OPERATORU-PĀRDEVĒJU (uz pilnu vai nepilnu darba laiku). Ko sagaidām no kandidāta: Degvielas, preču un pakalpojumu pārdošana; Preču pieņemšana un izvietošana plauktos un to derīguma termiņa kontrole; Uzturēt tīras un kārtīgas DUS telpas, preces un preču plauktus; Pārzināt DUS veikala preču sortimentu un nepieciešamības gadījumā klientiem sniegt konsultāciju; Brīvi sarunāties latviešu un krievu valodā; Izglītība (vidējā, vidējā speciālā); Labas komunikācijas spējas, godīgums un augsta atbildības sajūta. Ko mēs piedāvājam: Apmācības pirms pastāvīga darba uzsākšanas; Dinamisku darbu augošā un stabilā uzņēmumā; Darba laiku saskaņā ar darba grafiku; Stabilu atalgojumu, ikmēneša piemaksas; Sociālās garantijas, pēc 1 nostrādāta gada veselības apdrošināšana. Savu kandidatūru vari pieteikt: sūtot CV ar norādi „„Operators - pārdevējs DUS" Valmiera 2" uz e-pastu personals@viadabaltija.lv Degvielas uzpildes stacijā - Brīvnieki, Kauguru pagasts, Beverīnas novads Telefons informācijai: 67301555. DUS darba režīms: maiņas bez nakts stundām (darbs saskaņā ar grafiku). Darba samaksa pirms nodokļu nomaksas: 3,30 EUR/h – dienas maiņā, 6,60 EUR/h – svētku dienās, Pārdošanas piemaksas. Profesija: DEGVIELAS UZPILDES STACIJAS PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Brīvnieki, Kauguru pag., Beverīnas nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-10-13 Kontaktpersona: CV ar nor.„„Operators-pārdevējs DUS" Valmiera 2” sūtīt uz personals@viadabaltija.lv, t. 67301555.

Mūsu partneri