Valmieras Ziņas

Nedēļas notikumu apskats Valmierā: vēsmas pēc EČ BMX, attīstības plāni Valmierā un garnadži Burtniekos

Jūlija mēnesis tuvojas izskaņai, un līdz ar šo piektdienu uzsākam nedēļas notikumu apskatu Valmieras apkārtnē, kas ļauj iepazīties ar galvenajām aktualitātēm, esot notikumu epicentrā, ja tos gadījies palaist garām līdz šim. Kas aktuāls piedzīvots šonedēļ?

Vēsmas pēc Eiropas čempionāta BMX noslēguma

Aizvadītās nedēļas nogalē Valmierā pulcējās vairāk nekā 1000 BMX braucēji no 26 Eiropas valstīm, sadalot medaļu komplektus dažādās grupās. Noslēdzoties sacensībām, šonedēļ Valmierā valdīja neierasts klusums. Bet ar kādiem rezultātiem dalību Eiropas čempionātā noslēdza Latvijas sportisti?

  • Pirmajā dienā uzvaras laurus krūzeru M25-29 grupā plūca Klāvs Lisovskis, uzstādot augstāko no Latvijas pārstāvju rezultātiem kādā no 11 krūzeru grupām.
  • Otrās dienas rītā uz starta stājās jaunie braucēji. Vecuma grupā no 7 līdz 12 gadiem uzvaras izcīnīja Kristers Apels (B12 grupa), Ramona Bāre (G8 grupa) un Kristaps Klāvs Elbrets ( B7grupa). Uz goda pjedestāla B7 sacensībās kāpa arī Āris Koško un Marks Švalkovskis, kuri attiecīgi ieņēma otro un trešo vietu.
  • Otrās dienas vakarā notika galvenās sacensības – vīru elites braucieni -, kuros uzvaras laurus pūca Nīderlandes vīri, ieņemot visu goda pjedestālu. Vislabāk no latviešiem veicās Kristenam Krīgeram un Helvijam Babrim, kuri iekļuva pusfināla braucienos.
  • Čempionāta noslēdzošajā dienā, norisinoties jauniešu un amatieru sacensībām, latvieši izcīnīja astoņas medaļas. Uzvaras izcīnīja Edvarts Emīls Liberts (B16 grupa), Klāvs Lisovskis (M25+ grupa), Edgars Langmanis (B14 grupa) un Paula Kibare (G13 grupa). Tāpat svētdien tika aizvadītas arī pirmās komandu sacensības Eiropas čempionāta BMX vēsturē, kurās triumfēja mājinieki ar Kristenu Krīgeru, Helviju Babri un Filipu Kristu Rozīti sastāvā. 

Tāpat pēc čempionāta noslēguma savu vērtējumu sniedza Ivo Lakučs, sakot, ka kopumā sacensības esot izdevušās labi.

„Vienmēr ir, ko pielikt un uzlabot, bet kopumā viss izdevās ļoti labi. Visi iesaistītie organizatori, brīvprātīgie un atbildīgie redzēja un darīja vairāk, nekā viņiem prasīja pienākumi, tādēļ rezultāts bija izcils,” stāstīja I. Lakučs. 

Pašvaldībai jauni plāni pilsētas attīstībai

Ar iedzīvotājiem bijušajā gaļas kombināta teritorijā tikās Valmieras pilsētas mērs Jānis Baiks. 11. aprīlī pēc neveiksmīgām izsolēm Valmieras pilsētas pašvaldības domes deputāti nolēma pirkt trīs funkcionāli saistītus nekustamos īpašumus Rūpniecības ielā 1. Plānots, ka pie ēkām tiks sakārtotas piegulošās teritorijas, tai skaitā industrijas vajadzībām atbilstoši industriālie laukumi. Teritorijā paredzēti vieglo un kravas automašīnu stāvlaukumi. Tiks sakārtotas zaļās zonas, kā arī pārējā teritorija, kurā perspektīvā attīstīt jaunas ražotnes, citas industriālās un biroju ēkas.

Līdz ar industriālās teritorijas attīstību plānots atjaunot un izbūvēt vairākas ielas. Iecerēts izbūvēt jauno Eksporta ielu posmā no Kauguru līdz Dzelzceļa ielai 520 metru garumā, rekonstruēt Rūpniecības ielu posmā no Kauguru līdz Dzelzceļa ielai, kā arī atsevišķas komunikācijas pa Zāļu ielu 560 metru garumā.

Burtnieku novadā uzdarbojas velosipēdu zagļi

Jau naktī no svētdienas uz pirmdienu tika filsēta trīs velosipēdu zādzība Burtnieku novadā. Divi no tiem atradās mājas pagalmā, bet viens – kāpņutelpā. Lai arī šķita, ka tas būs viss, zādzības turpinājās – 18. jūlijā Valsts Policijā tika saņemti vēl trīs iesniegumi par zādzībām Burtnieku novadā. 

Zādzības gadījumā policija tā likumīgo īpašnieku meklēs pēc velosipēda rāmja numura.  Tāpat policija iesaka pārliecināties, ka telpas, kurās tiek novietoti velosipēdi, ir aizslēgtas ar drošām slēdzenēm, vai arī velosipēds ir droši pieslēgts, ja tas atrodas kādā velosipēdu novietnē.

Uz laiku demontēta skulptūra “Dāvana nākamajai tūkstošgadei”

Lai veiktu atjaunošanu, uz laiku ir demontēta skulptūra “Dāvana nākamajai tūkstošgadei”. Tas ir viens no Valmieras simboliem, sagaidot valmieriešus un pilsētas viesus rotācijas aplī pie Vidzemes Olimpiskā centra.

Plānots, ka atjaunošanas darbi ilgs mēnesi. Tā laikā skulptūru attīrīs no oksīda kvēpiem, veiks spārnu konstrukciju nostiprināšanu, pievienojot tiem papildu elementus. Skulptūra tiks pārslīpēta, tāpat tiks veiktas izmaiņas novietojumā uz postamenta.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā vajag uzstādīt fotoradarus?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SS.COM Vakances (Vajadzīgi darbinieki) - Palīgs Mēs esam vadošais un pieredzes bagātākais saplānot prasme servisa - Sludinājumi Mēs esam vadošais un pieredzes bagātākais pilna servisa tirgus, sociālo, mediju pētījumu un konsultāciju uzņēmums Latvijā, un šobrīd aicinām uz sadarbību NTERVĒTĀJUS IEDZĪVOTĀJU DZĪVESVIETĀS VALMIERĀ UN VALMIERAS APKAIMĒ. Mēs sagaidām, ka Tev:ir teicamas latviešu un labas krievu valodas zināšanas; prasme pielietot praksē datorlietotāja iemaņas; ir iegūta vismaz vidējā izglītība; B kategorijas autovadītāja apliecība un Tev ir automašīna un/vai Tu spēj operatīvi saplānot pārvietošanās iespējas, izmantojot sabiedrisko transportu.  Augstu vērtēsim, ja Tev:ir sarunas vadītāja/-as, intervētāja/-as pieredze; piemīt drosme un prasme ieinteresēt un motivēt cilvēkus; ir personīga atbildības izjūta par Tev uzticēto uzdevumu; sagādā patiesu prieku sarunas; ir interese par pētījumu nozari.  Uzticēsim Tev:interviju veikšanu iedzīvotāju dzīvesvietās un iegūto datu kvalitatīvu ievadi programmā.  Piedāvāsim Tev:pieredzi starptautiskā pētījumu uzņēmumā Latvijā; individuālu apmācību pirms sadarbības uzsākšanas; veicamajiem pienākumiem, nozarei un tirgus situācijai atbilstošu atlīdzību - par katru kvalitatīvi paveiktu interviju (6.00€-15.00€ pēc nodokļu nomaksas) pienākumu veikšanai patērēto transporta un/vai degvielas izdevumu kompensāciju; nelaimes gadījumu apdrošināšanu; veselības apdrošināšanu pēc sešu mēnešu rezultatīvas sadarbības - tiek paveiks noteiktais uzdevums katrā no projektiem.  Sūti mums pieteikumu uz darbs@tns.lv, jautājumu gadījumā zvani uz tālruņiem 80000004, 67096313. *Piesakoties vakancei, pretendents piekrīt savu personas datu apstrādei saskaņā ar fizisko personu datu aizsardzības regulējuma noteikumiem. Visa atlases procesā saņemtā informācija par pretendentu tiks izmantota tikai un vienīgi pretendenta profesionālās piemērotības izvērtēšanai konkrētajam amatam. Personas datu pārzinis: SIA “TNS Latvia”, Kronvalda bulvāris 3-2, Rīga, LV-1010. Profesija: INTERVĒTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba veids: Uzņēmuma līgums Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Uzņēmuma līgums Aktuāla līdz: 2019-11-30 Kontaktpersona: Sūtīt pieteikumu uz darbs@tns.lv, jautājumu gadījumā zvanīt uz 80000004, 67096313. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri