Valmieras Ziņas

Ivo Lakučs: Valmiera ar izcili sarīkotu BMX čempionātu ir iegājusi augsta līmeņa sacensību apritē

Jau informējām, ka no 11. līdz 14. jūlijam Valmierā norisinājās Eiropas čempionāts BMX riteņbraukšanā, kurā piedalījās vairāk nekā 1000 sportisti no 26 valstīm. Šīs bija vienas no vērienīgākajām sporta sacīkstēm, kas ir notikušas mūsu pilsētā. Kā uzskata BMX treneris Ivo Lakučs, sacensības organizācijas līmeņa ziņā ir izdevušās ļoti labi. To arī apliecinājuši ārzemju viesi.

„Vienmēr ir, ko pielikt un uzlabot, bet kopumā viss izdevās ļoti labi. Visi iesaistītie organizatori, brīvprātīgie un atbildīgie redzēja un darīja vairāk, nekā viņiem prasīja pienākumi, tādēļ rezultāts bija izcils. Kas attiecas uz sportiskiem rezultātiem, jaunākajās grupās mums bija labi panākumi. Arī valmierieši startēja godam. Ņemot vērā sarežģīto trasi, iespēja četras nedēļas trenēties deva savu ieguldījumu panākumu kaldināšanā. Savukārt elites braucēju konkurencē rezultāti bija pat labāki, nekā cerējām. Protams, dalība finālā būtu bijis kā „saldais ēdiens” skatītājiem, taču cīņas spars, ar kādu mūsu sportisti cīnījās, dod man pārliecību, ka pavisam tuvā nākotnē būs vēl labāki rezultāti un veiksme būs mūsu pusē,” čempionātu norisi vērtē Ivo Lakučs. Ārzemju viesi viņam sarunās atklājuši, ka nebija gaidījuši Valmierā ieraudzīt tik augsta līmeņa trasi un sporta infrastruktūru kopumā. Viņi arī slavējuši sacensību organizācijas augsto līmeni.

Ivo Lakučs atzina, ka viens no lielākajiem izaicinājumiem, rīkojot tik liela mēroga sacensības, ir viesu izmitināšanu. 50 km rādiusā ap Valmieru čempionāta laikā bija rezervētas visas naktsmītnes. Daudzi sportisti īrēja privātmājas un dzīvokļus, kā arī apmetās kemperos un treileros pie Vidzemes Olimpiskā centra. Izmitināšanas problēmas ir viens no šķēršļiem, cerot rīkot vēl lielāka mēroga sacensības. Jau pēc divām nedēļām notiks BMX pasaules čempionāts, kurā piedalīsies ap 3000 sportistiem. Lai šādu skaitu sportistu uzņemtu Valmierā, ir jāstrādā pie atbilstošas infrastruktūras izveides, uzskata BMX treneris.

Ivo Lakučs uzsvēra, ka pēc vērienīgajām sacensībām jaunuzbūvētā trase nebūs pamesta. Tā tiks aktīvi izmantota gan treniņu procesā, gan arī nākamo sacensību rīkošanā. „Valmieras Bērnu sporta skolā ar BMX nodarbojas gandrīz 70 audzēkņi, kuri tagad varēs trenēties pasaules līmeņa trasē. Tāpat centīsimies piesaistīt arvien vairāk bērnus un jauniešus BMX riteņbraukšanai, kā arī veicināsim drošas riteņbraukšanas pamatu iekļaušanu sporta stundās. Šim nolūkam plānots ap trasi izveidot riteņbraukšanas laukumus.

Tā kā esam sevi parādījuši no vislabākās puses, rīkojot Eiropas čempionātu, esmu pārliecināts, ka ar jauno trasi esam iegājuši augsta līmeņa sacensību apritē. Mums tiks piedāvāts rīkot sacensības, līdz ar to šī trase būs interesanta daudziem ārzemju sportistiem, kuri vēlēsies šeit trenēties. Tas būs ieguvums arī Valmieras un Vidzemes uzņēmējiem, jo sporta tūrisms dod iespēju labi nopelnīt. Par to jau varēja pārliecināties čempionāta laikā. Nākamās sacensības Māra Štromberga BMX trasē plānotas jau septembra sākumā. Tas būs Baltijas jūras kausa izcīņas otrais posms, kas pulcēs sportistus no valstīm, kas atrodas pie Baltijas jūras. Arī nākamgad iecerēts rīkot vēl vienas Baltijas jūras kausa sacensības, bet pašlaik notiek pārrunas par Eiropas kausa posma organizēšanu.”

Ivo Lakučs atklāja, ka Starptautiskās riteņbraukšanas federācijai ir iecere Valmierā izveidot Austrumeiropas reģiona BMX centru, kurā tiktu piedāvātas ne tikai treniņprogrammas sportistiem, bet arī apmācības treneriem un tiesnešiem.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā ir nepieciešama diennakts aptieka?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri