Valmieras Ziņas

Muzikālās noskaņās aizvadīta Valmieras Integrētās bibliotēkas 12.dzimšanas diena

Ceturtdien, 28.novembrī, Valmieras Integrētās bibliotēkas logos ilgi spīdēja gaisma un rosījās cilvēki – bibliotēka svinēja savu 12.dzimšanas dienu. Kad bibliotēkai apritējis ducis gadu, radusies doma atskatīties uz vēl senākiem notikumiem pilsētas dzīvē – 70.gadu mūziku, Valmieras ansambļiem un dalībniekiem, akcentējot īpašu tēmu – „Izpausmes un vārda brīvība”.

Ar sanākušajiem viesiem sasveicinājās Valmieras bibliotēkas direktore Daiga Rokpelne un Vidzemes Augstskolas bibliotēkas direktore Evita Lantrāte, bet tālāk sarunu ar mūziķiem vadīja bibliotekāre Agita Lapsa. Uz goda vietām tika aicināti sanākušie mūziķi: Alfrēds Dulbergs, Zigmunds Lazdiņš, Raimonds Prenclavs (saukts par Lauku Lapčenoku), Leonards Zavackis, Harijs Joniškāns, Armands Trambickis un Tatjana Karro. Un tad muzikālais atmiņu vakars varēja sākties. Stāstījumus papildināja tā laika afišas un slaidi ar fotogrāfijām no mūzikas dzīves, bet dziesmotās pauzes piepildīja Uldis Punkstiņš, kuru „Kveldes” laikos mamma Brigita visur vadājusi līdzi. Ulda izpildījumā skanēja savulaik populāras, bet nu jau piemirstas dziesmas: „Rīgas leģenda”, „Pastaliņu ģimene”, „Laimes putns” u.c.

Pierasts, ka, runājot par muzikālajām aktivitātēm, vairāk tiek pieminēta Rīga un Liepāja, taču arī Valmierā darbojušies vairāki ansambļi: „Saime” (Juris Pavītols), Valmieras slimnīcas ansamblis „Vitamīns” (Aigars Krēsla ar iesauku Stīvais, Aigars Grāvers, Olga Rajecka), Valmieras Stikla šķiedras rūpnīcas ansambļi „Kvelde” un „Saime”. VSŠR estrādes ansamblis “Kvelde” bija viens no četriem, kuram tika piešķirts Tautas ansambļa nosaukums. No iepriekš minēto ansambļu dalībniekiem mūsdienās Valmierā joprojām aktīvi muzicē Harijs Joniškāns un Armands Trambickis (grupa „Kantoris 04”). Armands izteica arī prieku un pateicību organizētājiem par iespēju visiem sanākt kopā.

A.Dulbergs un citi mūziķi atminējās laikus, kad ar koncertiem braukājuši pa plašo PSRS, uzstājušies Ostankinas televīzijā Maskavā, vairākus gadus veiksmīgi piedalījušies „Liepājas dzintarā” un citos konkursos un festivālos, bijusi sadarbība ar komponistiem Raimondu Paulu, Aleksandru Kublinski u.c. Viss noticis nevis ierakstos, bet dzīvajā, bez basģitārām un normālas skaņu aparatūras. Tatjana Karro atcerējās, ka ne visiem bijusi muzikālā izglītība, bet daudzi bijuši ļoti talantīgi. Diemžēl mūsu vidū vairs nav daudzu mūziķu, tāpēc Tatjana klātesošos aicināja viņus pieminēt ar klusuma brīdi. Daudzi atcerējās arī padomju laika mūziķu bohēmu, jo liela daļa koncertu beidzās ar balli un bagātīgi klātiem galdiem, uz kuriem netrūka ne ēdienu, ne dzērienu…

Bibliotēkas svinību turpinājumā klātesošie varēja noskatīties dokumentālo filmu „Savējie sapratīs. Septiņdesmitie. Spožums un posts”. Tā ir triloģijas otrā daļa, kas stāsta par 70.gadu rokmūziku un pašiem mūziķiem, cenzūru, stukačiem

Nelielā ieskatā par filmas tapšanu un saturu dalījās tās režisors Mareks Bērents:

Stāsts ir episks. Viss sākās pirms 11 gadiem, un idejas iniciators bija Uldis Rudaks, ar kuru kopā biju jauno grupu konkursa žūrijā. Uldim tikko bija iznākusi grāmata „Rokupācija”, bet vienīgā muzikālā filma bija „Vajadzīga soliste”.

Kopā ar Kristianu Luhaeru vācām materiālus, tikāmies ar mūziķiem un sapratām, ka materiāla ir tik daudz, ka vienā filmā ietilpināt nevar, tāpēc nolēmām taisīt trīs filmas, par katru desmitgadi savu. Desmit gadu laikā nomainās arī mūzikas žanri, stils, uztvere, dzīvesveids…

Pirmo filmu – „Sešdesmitie. Sākums” uzdāvināju Valmieras bibliotēkai, un to var noskatīties ikviens. Trešā filma – „Jauna ēra. Astoņdesmitie” ir plānota uz 2020.gada rudeni.

Roks, rokenrols savā būtībā ir protests, un latviešu rokmūzika bija viens no stūrakmeņiem dziesmotajai revolūcijai, neatkarībai, vārda brīvībai. Dziesmu vārdos bieži vien bija zemteksti, kurus reizēm neapzinājās pat paši mūziķi, bet cilvēki saprata. Vēlāk roks apsīka, jo nebija vairs pret ko protestēt.

No sanākušajiem mūziķiem vairākkārt izskanēja vēlēšanās pēc kāda laika satikties atkal, jo pāris stundās visu uzkrāto bagāžu nevarēja paspēt izrunāt.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā samazināt kopējo atkritumu apjomu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara’89”,- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “top!” A.Upīša ielā 10,Valmierā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga no EUR 470-700 (bruto). Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00 CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs Valmierā,A.Upīša ielā. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Andreja Upīša iela 10, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-12-23 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv ar amata un vietas norādi. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

SIA „Padtex Insulation” ir uzņēmums, kas ražo siltumu izolējošus materiālus karstu detaļu (krāni, caurules, motori, turbīnas) nosegšanai. Uzņēmumam paplašinoties un palielinot ražošanas apjomus, aicinām savā komandā pievienoties KONSTRUKTORUS (profesijas kods 2141 21) Tava darba apraksts: izgatavot produktu rasējumus atbilstoši klientu un tehnoloģiskām prasībām; veikt aprēķinu un projektēšanas darbus ar specializētām datorprogrammām; izstrādāt rūpnieciskās produkcijas dizaina failus; piedalīties pieprasījumu apstrādes, ražošanas, tehniskās uzraudzības, izstrādājumu pilnveidošanas un realizācijas procesos. Mūsu prasības kandidātiem: darba pieredze darbā ar specializētām projektēšanas un rasēšanas datorprogrammām (AutoCAD, Creo); precizitāte, atbildības sajūta, spēja radoši pieiet darbam, gatavība pilnveidoties profesionāli un intelektuāli; vēlama augstākā tehniskā izglītība (pieļaujama – profesionālā vidējā izglītība vai atbilstošas jomas students); gatavība doties apmācībās ārzemēs. Mēs piedāvājam: iespējas pilnveidot darbam nepieciešamās praktiskās prasmes un savas profesionālās zināšanas pieredzējušā kolektīvā; stabilu darba vietu Valmierā; konkurētspējīgu atalgojumu 1350 eiro mēnesī pirms nodokļu nomaksas, veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika; labus darba apstākļus; atsaucīgus kolēģus un darbu lieliskā komandā. CV ar norādi “Konstruktors” gaidīsim līdz 2019.gada 20.decembrim uz e-pastu alise@padtex.lv vai iesniedzot personīgi Cempu ielā 27, Valmierā, LV-4201. Tālrunis informācijai 22418808. Par atlases rezultātiem informēsim uz atlases tikšanos uzaicinātos kandidātus. Profesija: KONSTRUKTORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 27, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-12-20 Darba sākšanas datums: 2020-01-01 Kontaktpersona: CV ar norādi “Konstruktors” sūtīt uz alise@padtex.lv vai iesniegt personīgi, t.22418808 Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Mūsu partneri