Valmieras Ziņas

“Mācīties, darīt, dzīvot kopā”

Ar šādu devīzi viesmīlīgajās Vaidavas pagasta “ Madarās” jeb Mucu muzejā satikās un nedēļu no 10. līdz 14.jūnijam kopā pavadīja cilvēki, kurus vieno kopīgs izaicinājums – kā izprast un atbalstīt bērnus, jauniešus un pieaugušos ar dzirdes traucējumiem. 

Izrādās, ka visiem – gan pedagogiem, gan vecākiem, gan pašvaldības pārstāvjiem – ir daudz jautājumu un nepieciešamība pēc informācijas un atbalsta. Kopā risinājām dažādus aktuālus jautājumus, diskutējām un mācījāmies, lai veidotu vienotu izpratni atbalsta sniegšanai personām ar dzirdes traucējumiem, rastu risinājumus dažādām situācijām, veidotu jaunus sadarbības tīklus, uzlabotu savstarpējo sadarbību un informācijas apmaiņu.

Psihoterapeits Juris Batņa, atklājot nedēļas nodarbību ciklu, aktualizēja jautājumus par  komunikācijas specifiku ar personām ar dzirdes traucējumiem un pozitīvu savstarpējo attiecību radīšanas priekšnoteikumiem.

Izaugsmes trenera Alekša Daumes vārds saistās ar cilvēku motivēšanu un iedrošināšanu. Runājām par personiskās atbildības uzņemšanos par savas dzīves un karjeras plānošanu, dažādām pašrealizācijas iespējām.

Pārgaujas ģimnāzijas direktores vietnieks Māris Bušmanis sniedza ieskatu radošas personības būtībā un piedāvāja dažādus veidus radošuma attīstīšanai. Izrādās, radošums ir pamatnoteikums, lai jebkurš cilvēks prastu savā apkārtnē saskatīt daudzveidīgas iespējas personiskās uzņēmējdarbības uzsākšanai un sociālajai uzņēmējdarbībai, kā arī biznesa pamatu apguvei. Viss vainagojās (pilnīgi neticami!) ar pūķu gatavošanu un palaišanu debesīs!

Valmieras SOS ciemata direktors Edijs Pētersons uzsāka nodarbību ar lūgumu aizspiest ausis un aprakstīt savas izjūtas, tādējādi iejūtoties iespējami cilvēku ar dzirdes traucējumiem ikdienā. Veidojās ļoti saturīga un bagātinoša saruna par bērnu bez ģimenes atbalsta integrēšanās iespējām sabiedrībā. Daļai šo bērnu mēdz būt arī dažādas speciālās vajadzības, tāpēc ļoti vērtīga bija informācija un idejas projektu metodes apguvei: kā izmantot projektu kā līdzekli dažādu mērķu sasniegšanai, bērnu ar ierobežotām iespējām iesaistīšanai, pašrealizācijas iespējām.

Nedēļas noslēgumā no Alekša Daumes atkal saņēmām vērtīgus instrumentus – kā veidot pašizziņas, pašvērtējuma prasmes, kā atpazīt un veiksmīgi pārvaldīt savas emocijas, kā nospraust savus dzīves mērķus un mācīt to darīt saviem bērniem.

Vai projekts sasniedza savu mērķi un dalībnieki apguva ko vērtīgu? Noteikti! Katru dienu nodarbībās piedalījās pat līdz 35 dalībniekiem; izvērtējuma anketās varēja lasīt sirsnīgus paldies vārdus lektoriem un atzinību visiem dalībniekiem par veiksmīgo savstarpējo komunikāciju. Ko vēl? Arī vēlme turpināt šādus pasākumus, lai labāk iepazītu dažādu cilvēku ar dzirdes traucējumiem pasauli un mūsu visu iespējas dzīvot un sadzīvot kopā.

Projektu realizēja biedrība “Kopā varam” sadarbībā ar Valmieras Gaujas krasta vidusskolu. Projektu finansiāli atbalsta ASV vēstniecība Latvijā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā ir nepieciešama diennakts aptieka?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

BAZALTS – viena no straujāk augošajām būvkompānijām Vidzemē, aicina pievienoties TEVI mūsu kopīgo komandas mērķu sasniegšanai: Aicinām mūsu komandai pievienoties personāla vadības speciālistu/i Uzņēmums piedāvā Intensīvu, dinamisku darbu uz sasniegumiem vērstā komandā Personīgās un profesionālās pilnveides, pieredzes iegūšanas iespējas Konkurētspējīgu atalgojumu Modernu, inovatīvu darba vidi Darba apraksts Personāla atlases procesa organizēšana un nodrošināšana Ikdienas situāciju precīza un punktuāla risināšana Aktīva kandidātu meklēšana un uzrunāšana Brigāžu darba koordinēšana, grafiku sastādīšana Rezultātu analīze Priekšlikumu sagatavošana Prasības kandidātiem Pieredze un procesu izpratne vispārējā būvniecībā Labas datora prasmes Labas komunikācijas prasmes, kas vērstas uz sadarbību Spēja ātri reaģēt uz situācijas izmaiņām Sistemātiskums, labas plānošanas, koordinēšanas prasmes Orientācija uz rezultātu. Darba laiks: Pilna slodze Darba vieta: Stacijas laukums 7, Valmiera Darba alga no EUR 1500,00 (bruto) Lai pieteiktos, sūtiet CV ar norādi “Personāla vadības specialists/e” uz e-pastu: personals@bazalts.lv līdz 2019. gada 18. septembrim! Profesija: PERSONĀLA ATLASES SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Stacijas laukums 7, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-09-18 Kontaktpersona: Ingūna Sāre Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri